Бруклінська мисткиня Робін Фрогардт створила велетенську інсталяцію-магазин виключно з викинутих пластикових пакетів, щоб підкреслити наслідки та довготривалість цього матеріалу.
В цьому магазині пакування – то не просто щось обгорнуте навколо продукту. Це і є сам «продукт». Навіть якщо ви розгорнете ретельно скручені пластикові пакети, всередині ви не знайдете нічого їстівного.
«Магазин пластикових пакетів» є своєрідною трагікомічною одою незнищенності пластику. Це – публічна інсталяція, яка супроводжується імерсивним фільмом від продакшн-компанії Pomegranate Arts.
Полиці в такому магазині-інсталяції заставлені речами, повз які ви регулярно проходите, коли йдете в супермаркет: свіжі овочі, морепродукти, м’ясо, випічка тощо. От тільки зроблено все це з викинутого одноразового пластику, який створює, за словами самої мисткині, «нескінченну какофонію пакування».
Деякі з «брендів» на полицях цього магазину навіть видадуться відвідувачам знайомими: спортивний напій Bagorade, пластівці Yucky Shards, вафлі Baggo та інші. Така собі комічна, але водночас тривожна згадка про корпоративну культуру споживання, притаманну великим супермаркетам, і її вплив на довкілля.
Час від часу магазин перетворюється на сцену для фільму BAG, створеного за допомогою ляльок та театру тіней. Цей фільм задається питанням, як прийдешні покоління витлумачать нинішню навалу пластикового сміття, яке так і лишатиметься на планеті, яку вони успадкують від нас.
Фрогардт пояснює: «В хибах капіталізму можна знайти чимало кумедного. Я вважаю, що ці гумор і сатира здатні стати потужним інструментом соціальної критики. Особливо, коли мова заходить про проблеми, які здаються надто гнітючими і всеохопними, щоб кидати їм виклик безпосередньо».
«Магазин пластикових пакетів» вже побував у ряді міст. Вперше відчинився він у Нью-Йорці, а зараз ця інсталяція дісталася й до Лос-Анджелесу.
Вхід до самої інсталяції безкоштовний, а квитки необхідні лише для перегляду фільму.
Фото в статті – Марія Баранова-Судзукі
Ще один супермаркет-інсталяцію нещодавно можна було побачити в Австралії. Буцімто «торгуючи людьми», він привертав увагу до проблеми сучасного рабства.