Медичному світові потрібно більше емодзі, переконаний Шухань Хе, лікар з медицини невідкладних станів. Саме з його ініціативи минулого року серед емодзі з’явилися анатомічні зображення серця та легень. Тепер Шухань Хе та інші ентузіасти емодзі висунули пропозицію ще більше урізноманітнити емодзі, пов’язані зі здоров’ям людини. Головним аргументом тут є те, що такі «медичні емодзі» могли б полегшити спілкування між лікарями та їхніми пацієнтами.
За останні кілька років емодзі, пов’язані зі здоров’ям та медициною (стетоскопи, слухові апарати, кістки та мікроби), поступово поповнили собою Unicode Standard.
В своїй нещодавно опублікованій статті Шухань Хе та його співавтори висловлюють надію, що Unicode затвердить ще більше емодзі, придатних для використання в медичному контексті. Зокрема мова йде про анатомічні зображення різних органів (шлунок, печінка, нирки тощо) та медичне обладнання (пакет для крапельниці, томограф, блістер з таблетками).
Автори статті закликають інших медиків також долучати свої голоси до прохання про медичні емодзі і приєднуватися до формування певного стандарту використання емодзі в спілкуванні на медичні теми.
Емодзі в медицині
«Ми знаємо, що в медицині, коли пацієнти використовують певні слова, ці слова часто відповідають конкретній патології, – пояснює Шухань Хе. – Наприклад стискальний біль у грудях часто описують як відчуття, наче їм на груди сів слон. Ми постійно просимо людей описати характер болю. Чи він ріже, чи поколює, чи ниє, чи пече… Все це можна передати не вербально, а візуально, за допомогою емодзі».
Зображення на кшталт емодзі в медицині широко застосовуються вже й так, аргументує лікар. Шкала болю Вонга-Бейкера має усміхнений смайлик на одному кінці та обличчя в сльозах – на іншому. Цю шкалу створювали для дітей, але зараз її використовують для всіх пацієнтів. Тож, якщо смайлики вже є частиною медичного спілкування, чом би не почати використовувати ту візуальну мову, яка вже існує у стандартизованому вигляді у всіх в телефонах?
Причин для використання емодзі в медицині існує чимало. Пацієнти, які не можуть говорити або погано знають мову, могли б використати емодзі, щоб описати свої симптоми. Та й тим людям, які вільно спілкуються, але мало знаються на медицині, візуальна мова допомогла б краще зрозуміти приписи лікаря і дотримуватися їх. Розвиток телемедицини, зокрема, також пропонує чимало можливостей для доповнення комунікації піктограмами.
Серед співавторів опублікованої Шуханем Хе статті є Дженніфер 8. Лі, засновниця Emojination (організації за інклюзивність в емодзі) та віцепрезидентка Unicode Emoji Subcommittee. Вона теж переконана, що емодзі на позначення основних органів були б корисними. Щоправда, її колеги з Unicode, схоже, не поділяють її думки. Вона зазначає, що, хоча анатомічні серце, мозок і легені були схвалені, інші органи додати до цього ряду емодзі буде складно, оскільки вони, мовляв, не так впізнавані і не настільки широковживані.
Втім, якщо медичні організації визначать для себе найважливіші емодзі, які були б для них корисними, до них певно дослухаються.
Медичні емодзі можуть здатися дрібницею, але Шухань Хе переконаний, що покращення комунікації між лікарями і пацієнтами – справа варта зусиль.
Як каже він сам: «Якщо ми не можемо спілкуватися, ми не можемо бути хорошими лікарями. Тож це – одна з дуже посутніх речей для того, щоб бути хорошим лікарем».
Читайте також:
Adobe розповідає, які емодзі найпопулярніші в 2021 році.
Тисячі очей і такос із чим завгодно: рекламні кампанії, які задіяли емодзі.
Створено навушники, здатні відстежувати вираз обличчя та перетворювати його на емодзі.
Ford випустив емодзі-куртку для велосипедистів.