Афірмація (від лат. Affirmatio — підтвердження) — коротка фраза, що містить вербальну формулу, яка при багаторазовому повторенні закріплює необхідний образ або установку в підсвідомості людини, сприяючи поліпшенню її психоемоційного фону і стимулюючи позитивні зміни в її житті. Тренер-психолог, викладач Університету штату Аризона Уорд Ендрюс розказав про 7 афірмацій для відновлення креативності на роботі.
Буває так: креатив раптово зникає. Це зазвичай називається творчим вигоранням і приносить чимало хвилювань і навіть страждань. Це може бути особливо неприємно на роботі, коли від вас вимагається знайти рішення серйозних проблем з максимальною ефективністю при неминучому дедлайні.
Є багато різних речей, які ви можете спробувати, коли потрібно допомогти собі відновити свою творчість, але одним з моїх улюблених методів є використання тверджень або афірмацій.
Що таке афірмація?
За останні декілька років афірмації (або підтвердження) набирають великого значення. На перший погляд, їх використання викликає скепсис, але, перш ніж відкидати, вислухайте мене. Незалежно від того, використовуються вони у професійних чи особистих цілях, афірмації можуть допомогти людям передбачити і оголосити про новий стан свого психологічного існування і врешті-решт створити для себе нову реальність.
Найпростіша афірмація — це коротка, потужна, позитивна фраза. Зазвичай вона починається з «я …» або чогось подібного, і зосереджена навколо мети або стану, якого ви намагаєтеся досягти. Вона може варіюватися від досить невиразної до дуже специфічної. Прикладами особистих тверджень можуть бути такі, як:
«Я правильно харчуюся і використовую їжу як паливо».
«Я сучасний батько».
«Моя головна цінність — це моя особистість, і я цим живу».
Щоб застосувати афірмації на практиці, треба повторювати їх голосно. Рекомендації різних психологів відрізняються тим, коли саме і як часто виголошувати свої афірмації, але це треба робити принаймні один раз на день. Мені особисто подобається це робити в будь-який час, коли я відчуваю нестачу мотивації і впевненості.
В чому сила афірмацій?
Перш за все, вони допомагають вам боротися з негативними думками. Афірмації перелаштовують ваш мозок на те, щоб бачити себе та своє життя у позитивному світлі.
Оскільки афірмації стають все більш популярними, вони досліджуються більш ретельно. Одне таке дослідження показує, що афірмації активізують схеми заохочення в мозку, створюючи задоволення від реакції, яка виступає «емоційним буфером» на негативний досвід.
Таким чином, афірмації можуть бути надзвичайно потужним інструментом, коли ви працюєте над тим, щоб мотивувати себе, зосередитися на визначених цілях, бути готовим до оновлень і створення підвалин для щасливого життя. Крім того, афірмації можуть бути дуже корисними, коли ви відчуваєте стагнацію і глухий кут — наприклад, у процесі відновлення креативності на роботі.
7 афірмацій, які відновлюють творчий потенціал на роботі
Ми хочемо допомогти вам використати нову силу позитивних тверджень, які можна використовувати, коли ви намагаєтеся знайти натхнення для креативу на роботі. Ось 7 афірмацій, які допоможуть вам зробити саме це.
Важливо! На початку вам може бути складно знайти правильний варіант твердження для ваших конкретних потреб, адже і ситуації, і наші особистості дуже різні. Тому не вважайте ці пропозиції якоюсь закам’янілою догмою. Якщо потрібно, використовуйте наші варіанти як основу, щоб допомогти вам скласти власні варіанти, які будуть більш ефективними і надихаючими саме у вашій роботі.
«Я всюди знаходжу натхнення»
Важко бути креативним, коли ти не відчуваєш натхнення. Проблема полягає в тому, що багато хто з нас пасивно чекає, коли натхнення саме прийде до нього. І якщо воно не з’являється, а дедлайн не чекає, ми робимо все абияк. Результат — робота, яка … ну, не натхненна, а значить, не задовольнить у першу чергу нас.
Але якщо ви зможете навчити свій мозок шукати натхнення скрізь, ви вирішите цю вічну проблему. Що саме навколо вас може надихнути? Може, ви згадаєте когось, хто здатний надихнути вас своїм прикладом? Що саме в світі, вашому місті чи офісі викликає у вас почуття натхнення? Виведіть себе за межі конкретної ситуації чи проблеми та шукайте нові ідеї та підходи. Натхнення завжди є навколо вас, і якщо ви вірите, що зможете його знайти, ви обов’язково його знайдете.
«Я працюю над тим, щоб розвивати свою креативність»
Деякі люди більш креативно обдаровані, ніж інші. Це факт. Але факт і те, що креативність — це навичка, яку можна розвинути. Креатив можна вивчати, вирощувати та плекати. Не існує в світі зовсім некреативних людей. Не обов’язково бути художником чи музикантом, щоб бути творчим; креатив існує у кожній сфері — від вищої математики до батьківства.
Налаштуйте себе на вдосконалення та відновлення креативності. Вважайте, що ви можете виплекати та виростити свою креативність, якщо докладете певних зусиль. Ваша мета, говорячи образно, розтягнути і зміцнити свої творчі м’язи.
«Я можу здивувати себе»
Скільки з нас мучать себе думками: «Ти завжди робиш одне і те ж! Як це важко і нудно! Навіщо все це?». Таке негативне самокопання точно не приведе вас туди, куди ви хочете. Натомість скажіть собі, що ви можете здивувати, навіть вразити — себе і всіх.
Якщо ви повірите, що можете здивувати себе, ви зможете робити багато речей по-іншому. Ви зможете зруйнувати старі стереотипи, а натомість запропонувати нові підходи. По-справжньому креативні рішення часто дивують, тому що представляють ідеї чи методи, які ви ніколи не пробували, або навіть яких раніше не існувало взагалі. Стверджуйте, що ви можете здивувати себе; це відкриє для вашої креативності нові шляхи та кордони.
«Я щодня росту і розвиваюся»
Легко розгубитися, коли муза, здається, покинула нас назавжди. Тоді настає відчуття, що вже ніколи нічого не покращиться, або ще гірше, що ви вичерпали себе.
Натомість така афірмація може допомогти вам зберегти настрій на зростання і розвиток. Ваша увага обертається навколо питань трудової етики, стратегій та прагнення до вдосконалення, замість оцінки ваших вроджених здібностей. Це велика різниця між «я здібний» (фіксований спосіб мислення) та «я можу вчитися» (настрій зростання).
Підтримка думки про зростання креативного потенціалу дуже корисна для протидії розчаруванням. Нагадуйте собі, що ви завжди будете рости і розвиватися, і процес відновлення креативності запуститься з новою силою.
«Я роблю змістовну роботу»
Сенс, мета та творчість тісно пов’язані. Визнання та нагадування про сенс вашої роботи може допомогти вам продовжувати рухатися, коли все стає складнішим. Адже важко бути натхненним і креативним, коли відчуваєш, що ця робота безглузда.
Нагадуйте собі, що ваша робота має значення. Якщо у вас виникли проблеми з пошуком цього значення, перегляньте його ретельніше. Насправді мало яка робота не має сенсу, частіше ви його просто не бачите. Усвідомлення того, в чому полягає зміст вашої роботи, допоможе вам відновити завзяття та натхнення.
«У мене є особиста точка зору, якою варто поділитися»
Впевненість у собі породжує креативність. Якщо ви не впевнені в тому, що вам є чим ділитися, навіщо ви намагаєтесь щось створити?
Ця афірмація може допомогти вам розвинути впевненість у собі, необхідну для розвитку або відновлення креативності та втілення її в життя. Це допоможе вам зрозуміти, що у вас є унікальне бачення, і що воно має значення. Іншими словами, ваша думка важлива. Як тільки ви зможете навчити свій мозок повірити в цю істину, ви зможете визнати не лише свій потенціал для креативу, але і свою спроможність створити щось унікальне і надзвичайно цінне.
«Я регулярно відчуваю стан повного занурення»
Більшість із нас хоч раз працювали над завданням з повним зануренням в роботу. Це той момент, коли ти настільки зайнятий роботою, що час, здається, пролітає непомітно. Занурення в роботу, яку любиш, викликає ейфорію, тому не дивно, коли ви хочете якомога частіше потрапляти в стан, який є для вас приємним і легким. Хіба ви не хочете, щоб ваша робота була саме такою?
Переконайте себе, що робота з повним зануренням є невід’ємною частиною вашого професійного досвіду. Нагадайте собі, що ви можете робити це частіше. Після того, як ви повірите в це, ваш коефіцієнт корисної дії виросте просто до неймовірних висот.
Фото в матеріалі: unsplash.com
Повчитись мотивації та натхнення можна у біолога-синтетика, який вивчає бактерії та фотографує їх через мікроскоп. В ході його творчого процесу «Ой, фу!» перетворюється на «Яка краса!».