Досі асоціюєте музеї з нудьгою? CreativityUA підготувало невелику добірку закладів, де засумувати просто не вийде.
Державний музей іграшки
Фото: primetour.ua
Музей заснували в 2005 році, хоча ідея його створення виникла ще в 1933-му. Протягом 70 років було зібрано 15 тисяч експонатів, які наочно показують історію вітчизняного іграшкового виробництва. Серед них — промислові іграшки 30–90-х років минулого століття, колекція української народної іграшки.
Заклад найбільше пишається такими експонатами як лялька німецького виробництва початку XIX століття, яка належала академіку Богомольцю, трансформер «Від коня до трактора» (створена в 40-х роках минулого століття), піонерська залізниця, виготовлена в 1954-му.
Щорічно Музей іграшки відвідує 20 тисяч людей. Основна аудиторія складається з учнів та студентів, хоча і їхні батьки теж часом прагнуть поринути в світ дитинства.
Графік роботи: вівторок — п’ятниця, з 10:00 до 18:00; субота — з 10:00 до 17:00; неділя та понеділок — вихідні
Адреса: Кловський узвіз, 8 (метро «Кловська»)
Музей історії туалету
Подружжя Миколи і Марини Богданенків і не підозрювало, що один подарунок від дотепних друзів — сувенірний унітаз — стане відправною точкою для справи всього життя. Засновники закладу згодом навіть отримали сертифікат Книги рекордів Гіннеса за «найбільшу колекцію сувенірних унітазів у світі».
Під час екскурсії музеєм відвідувач може дізнатись багато історичних подробиць про туалети, адже навряд шкільні вчителі історії розповідали щось на цю «делікатну» тему. Насправді: чи багато хто з нас знає, як справляли свої природні потреби наші далекі пращури? Як виглядали та облаштовувались відхожі місця у поселеннях первісної людини? Коли вона, людина, вперше побудувала туалет? Також екскурсоводи розкажуть і про сучасні виклики в цій сфері, зокрема про те, як вирішуються проблеми доступу до туалету в повітрі, у водному чи космічному просторі.
Графік роботи: щодня з 10:00 до 18:00
Адреса: вул. Рибальська, 22 (бізнес-центр «Вежа №5», вхід через під’їзд №2)
Замовлення екскурсій по телефону: (044) 499-31-61, (067) 463-25-24
Вартість: 120 — 160 гривень.
Музей «Експериментаніум»
Фото: 7sky.kiev.ua
Цей заклад доводить, що вивчати природничі науки — це захопливо та весело, навіть якщо в школі говорили, що фізика — то не ваше. У музеї можна дізнатися, як з’являється блискавка, перевірити електропровідність різних предметів та на власні очі побачити, як працює той чи інший закон фізики.
Працівники «Експериментаніуму» організовують екскурсії, під час яких можна провести хімічні досліди, експерименти з електрикою або зробити звичайний стакан невидимим.
Графік роботи: вівторок — п’ятниця, з 09:30 до 19:00; субота — неділя, з 10:00 до 20:00; понеділок — вихідний.
Адреса: просп. Степана Бандери, 6 (метро «Почайна»)
Вартість входу: для дітей до 16 років і студентів — від 185 до 230 гривень; для пенсіонерів й людей з інвалідністю — від 130 до 180 гривень; для дорослих — від 200 до 250 гривень.
Музей вторсировини
Фото: life.bodo.ua
Так званий «Музей непотрібних речей» розташований на території підприємства «Київміськвторресурси», яке переробляє паперові, текстильні, скляні та інші відходи. Колекція незвичайного музею почала формуватися, по суті, з дня заснування цього заводу (1943). Цікаві речі, які співробітники помічали серед сміття, не знищувались, а згодом і самі кияни стали зносити сюди непотрібні їм предмети.
Мабуть, Музей вторсировини не раз виручав працівників кіноіндустрії, адже тут зібрано безліч екзотичних та антикварних речей, яким понад 200 років. У закладі відвідувачі можуть віднайти дитячі ходунки 18 століття, перший в Російській імперії пилосос, дореволюційний патефон, старовинний самовар, різні фотоапарати і радіоприймачі. Не оминули увагою і радянську епоху: їй присвятили цілий стенд, а у дворі музею поставили семиметрову статую Володимира Леніна.
Цей музей варто відвідати заради старовинної перукарні, де можна роздивитись перші інструменти для укладки волосся. Заклад може похвалитися стародавніми іконами, зібраними з різних куточків України. Що цікаво, то їх неодноразово намагалися викупити у музею.
Графік роботи: по буднях з 09:00 до 18:00
Адреса: вул. Євгена Маланюка, 112 (метро «Лівобережна»)
Вхід вільний.
Фото на головній: likbuy.ua
Також порцію натхнення додасть ця підбірка фільмів про тих, хто продовжує творити попри невдачі, бо в тому бачать сенс свого життя.
Або згадайте, що восени Sting зіграє концерт у Києві – і одразу стане краще на душі.
А якщо вам не вистачає самоосвіти – протягом лютого-квітня у Creative Women Space проведуть 5 лекцій, на яких розкажуть історії видатних українок.