З 30 листопада до 2 грудня у Харкові відбудеться вже третій фестиваль соціальних інновацій та нової музики Plan B fest. Його цьогорічний девіз – Change the game, Змінюй гру.
Соціокультурна конференція, котра є денною частиною фестивалю, – це різноформатні зустрічі з 50 спікерами й спікерками з 15 країн та надзвичайно широким представництвом помітних соціокультурних ініціатив України; “Синторум” – інтерактивна виставка електронного музичного обладнання від “Культури звуку”; інтерактивна експозиція від берлінського фестивалю відеоігор на соціальні теми – A Maze Indie Gaming exhibition з темою Digital Garden та плакатна виставка про толерантність (Tolerance Traveling poster show) у несподіваному форматі, про який організатори обіцяють розповісти дещо згодом. А ще – пітчинг кращих ідей, відібраних у результаті Idea Boot Camp’y – дводенного воркшопу, чия задача – покращити розвиток інноваційних соціальних проектів. До речі, заявки на воршкоп подали 165 команд з усієї України, від двох до п’яти людей у кожній.
В нічній програмі фестивалю – десять концертів та шість вечірок із DJ-сетами та мистецькими інсталяціями. Хедлайнери – австрійський гурт Sofa Surfers, інші музичні імена організатори назвуть за тиждень. Музична програма – логічне продовження денної конференції. Організатори обирають музикантів, котрі створюють містки між культурами й самі стають агентами змін.
Один із найцікавіших музичних форматів (його Plan B привезе до Харкова вже вдруге) – це амстердамський Progress Bar: рейв-вечірка з перфомансами на соціальні теми, котрій передує гаряча дискусія. Progress Bar підтримує радикальну клубну кульуру, фокусуючись на темах рівності, інклюзивності та політичної прямоти й чесності.
Хедлайнери фестивалю, австрійський гурт Sofa Surfers, не лише майстерно поєднують рок та електроніку, тріп-хоп і даб, ейсід-джаз і чилаут. Їхнє характерне глибоке звучання можна почути в саундтреках до низки європейських кінофільмів із соціальною проблематикою.
Серед інших цікавих гуртів цього року: харків’яни Prince Albert, котрі роблять музику на межі постпанку, нью-вейву й альтпопу. Тернополяни Tik Tu змішують елементи фанку, даб-степу, народної музики (як української, так і, скажімо, різної африканської), живі та електронні інструменти, а ще – пропагують українську на міжнародній арені, наприклад, з’явившись у проморолику британської молодіжної марки Wolf&Badger. Кияни Love’n’Joy грають суміш психоделіки 60-70-х років з ранньою електронікою, адаптуючи її на сучасний манер та, таким чином аналізуючи межі людської свідомості. Space Spice Boy, котрі цього разу гратимуть із військовим оркестром (Військово-музичним центром Сухопутних військ Збройних Сил України). Ще низку цікавих імен організатори назвуть уже напередодні фестивалю.
Головним майданчиком музичної програми уже традиційно стане лофт оперного театру, СХІD OPERA. І, також уже традиційно, протягом ночі працюватимуть ще кілька несподіваних майданчиків, об’єднаних спільною фестивальною архітектурою, – на них гостей фестивалю чекають вечірки від українських та іноземних музичних експериментаторів. Музичні події триватимуть з 21:00 до 4:00 ранку.
Денна програма відбуватиметься в Mental Complex Studio на Лопанській Набережній, 2/2 (там же влаштують і воркшоп Idea Boot Camp). Вхід на конференцію традиційно вільний.
Фестиваль організовано в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).