На EASE&Wtech Spring Meetup директорки топ-компаній розповіли про важливість гендерної рівності у бізнесі

18 березня в INVERIA event space пройшов EASE&Wtech Spring Meetup, присвячений темі гендерної рівності у бізнесі.

Спікерками EASE&Wtech Spring Meetup стали:

  • співзасновниця та CEO Wtech Вірослава Новосильна;
  • COO Wtech Аліна Щербина;
  • CEO Європейської асоціації програмної інженерії EASE Любов Мочалова;
  • Генеральна директорка ініціативи ООН, спрямованої на заохочення соціальної відповідальності бізнесу «Глобальний договір ООН в Україні» Тетяна Сахарук;
  • керівниця GROWTH SHOP в Україні Галина Палійчук.

Вірослава Новосильна та Аліна Щербина розповіли про перспективи для українських жінок від Wtech, а також поділилися даними щодо гендерного балансу у світі бізнесу. Вони впевнені: правильне оточення — важливий фактор якісного професійного становлення.

«Наша місія — допомогти жінкам зайняти керівні посади за допомогою нетворкінга та розширення професійного кругозору. Сьогодні майже 70% жінок відчувають синдром самозванця, який заважає їм розвиватися в кар’єрі. Ми хочемо зробити свій внесок у його подолання завдяки культурі менторства та гідних рольових моделей. Оточення себе людьми зі схожими цінностями незмінно впливає на зростання продуктивності сумісної роботи, — зазначає Вірослава. — Разом з Wtech ми хочемо, щоб усі мали рівний доступ до можливостей, а тому готові не лише навчати, але й вчитися і вдосконалюватися разом».

EASE&Wtech Spring Meetup

Любов Мочалова розповіла учасницям заходу про діяльність EASE, поділилась досвідом очолення IT-асоціації. А також дала практичні поради щодо того, як вивести проєкт у продуктивну діяльність за 4 місяці, з чого починати власний бізнес. Спікерка поділилась власним досвідом того, як ефективно працювати з командою та як робити якісний піар у сфері IT.

У своїй професійній діяльності Любов також стикалася зі стереотипізацією. «Як на мене, найпопулярнішим залишається стереотип про те, що приваблива жінка має завдячувати за свій кар’єрний злет чоловікам та їхній протекції. Особливо важко чоловічій частині населення повірити в те, що жінка може бути успішною і добре розумітись у технічних професіях або в усьому, що пов’язано із технологіями, інвестиціями чи сферою IT. Щоправда, саме в останній люди мають найпрогресивніше мислення, зокрема і щодо гендерної рівності», — поділилась спікерка.

Втім, вона також відмітила, що останнім часом зміни у ставленні суспільства до жінок у бізнесі все ж відбуваються, але не так швидко, як хотілося б: «Зміни дійсно є і вони істотні. В першу чергу завдяки тому, що у бізнесі з’явились успішні рольові моделі жінок, що досягають потужного сталого успіху. Суспільство почало їх підтримувати, просувати вперед та ставити публічно в приклад. Щоправда, в першу чергу завдяки неабияким зусиллям цих самих жінок. Тому що й досі на круту бізнес конференцію швидше запросять спікером чоловіка, аніж жінку. Як піарник, знаю про що кажу».

Генеральна директорка «Глобального договору ООН в Україні» Тетяна Сахарук поділилась інформацією про нові можливості для ведення бізнесу від мережі UN Global Compact та дала рекомендації про формування команди з точки зору гендерного балансу. Крім цього, Тетяна розповіла про переваги залучення бізнесу в сферу гендерної рівності та наявності у них жінок на управлінських посадах.

«Партнерство — це можливість зробити більше, краще, креативніше меншими зусиллями, — вважає спікерка. — Ми вже четвертий рік працюємо над популяризацією партнерств бізнеса та громадського сектору, органів влади та університетів. Результати вражають. Гендерний баланс можливо забезпечити лише, якщо є бажання знизу та воля зверху, спільними зусиллями. А щоб з’явилися воля та бажання, слід говорити про цю тему, демонструвати найкращі світові практики та ініціювати проєкти підтримки лідерства серед жінок».

Керівниця GROWTH SHOP в Україні Галина Палійчук поділилась досвідом ефективного командостворення та важливості приділення питання гендерної рівності. Так, вона зазначила, що для міжнародних компаній правила дотримання гендерного балансу давно вже є нормою. В Україні існує багато проєктів, спрямованих на підтримку та менторство саме для жінок. Це є хорошим інструментом для розвитку та подальшого просування кожної майбутньої лідерки. Спікерка вважає, що промотування принципів рівності на державному рівні впливає на суспільство загалом і на бізнес зокрема. У сучасному суспільстві на оплату праці має впливати талант та компетентність, а не вік чи стать.


Читайте також: Всередині людиноцентричного бізнесу, або Як українські компанії боряться з ейджизмом на робочому місці.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

15 квітня відбудеться Конференція з ІТ-права #ubaITconf

Якщо ви хочете зрозуміти, як працює український ринок юридичних послуг для ІТ-бізнесу, якщо прагнете знайти ділових партнерів, професійних співробітників чи ...

Як люди з розладами аутичного спектру стають бажаними клієнтами

2 квітня — Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Autism Friendly Space разом з агенцією Trembita PR випустили тематичний гайд ...

Зручна форма для великого міста. «Моршинська» презентує новий формат улюбленої слабогазованої води

1 квітня «Моршинська» презентувала новий зручний формат слабогазованої води в банці ємністю 0,33 л. Зручний формат для життя у великому ...

У квітні стартує серія вебінарів про ефективні комунікації для культурних та креативних проєктів

«Креативна Європа» в Україні та Асоціація Креативних Індустрій України організовують вебінари про комунікації для популяризації культурних проєктів.

ROOTS: Прадавнє, красиве, сучасне. Або як зробити унікальний маціпусенький бізнес

ROOTS — це намиста, сережки чи каблучки. Саме такі, якими їх носили наші прабабусі. Водночас це не аксесуари «під вишиванку». ...

Продажі реклами на Connected TV в 2020 році подвоїлися

За даними компанії Pixalate, яка спеціалізується на викритті шахрайства в рекламній сфері, продажі реклами на Connected TV за 2020 рік подвоїлися.