13 грудня розпочався прокат сімейної комедії Семена Горова «Пригоди S Миколая». З цієї нагоди в київському кінотеатрі «Жовтень» 11 грудня відбувся премʼєрний показ картини та прес-конференція творчої команди фільму.
Стрічка розповідає про родину, якій доводиться залишити затишну квартиру у столиці та переїхати до засніжених карпатських гір. Напередодні Дня Святого Миколая батьки лишають 8-річного Артема (Максим Лучак) з сестрою-підлітком (Іванна Бородай) та їдуть в лікарню. На порозі старої хати з’являється сам Миколай. От тільки згодом виявляється, що це не чарівник, а лише димарний злодій Кабан у його костюмі (Василь Вірастюк). Тож Артему з місцевими дітьми доведеться проявити неабияку мужність та дружність, щоб дати відсіч грабіжнику.
Цей фільм – кінодебют для режисера Семена Горова, у творчому доробку якого – мюзикли «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Попелюшка», «Сорочинський ярмарок», телесеріал «Останній москаль».
«Я працював над стрічкою півтора року. Я радий, що створив фільм українською мовою. Коли робиш продукт для телебачення, то маєш зважати на бачення інших. А в цьому випадку у мене єдиний критик – глядач», – зазначив режисер.
Також він додав, що в «Пригодах S Миколая» можна знайти цитати з інших фільмів, зокрема із «Сяйва» Стенлі Кубрика.
Один з найяскравіших моментів картини – коли батьки (Марія Єфросиніна та Пшемислав Ціпріанскі), з’ясовуючи стосунки, випадково потрапляють під лавину. За словами Семена Горова, «природне» явище вдалося викликати завдяки пострілам із гранатомета. Сцену знімали на Драгобраті в останній день.
Продюсерка стрічки Марія Каель зазначила, що взяти польського актора на роль тата – свідомий вибір, оскільки показ фільму запланований не лише в Україні.
Загальний бюджет картини – 37.6 мільйона гривень, 22.6, з яких профінансувало Державне агентство України з питань кіно. Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив, що в агентстві задоволені отриманим результатом.
«Це вперше в історії новітнього українського кіно спеціально до зимових свят у прокат виходить різдвяна комедія. Я сподіваюся, цю стрічку побачить якнайбільше глядачів усіх вікових категорій, адже вона створена для сімейного перегляду».
Оскільки фільм наповнений атмосферою зимових свят та присвячений дивам, Reklamaster.соm провів тематичне опитування серед учасників команди фільму та гостей прем’єрного показу.
Які ваші найулюбленіші новорічні та різдвяні фільми?
Семен Горов: «Мені подобається «Сам удома». Переглядав його сотні раз».
В’ячеслав Соломка, актор та телеведучий:
«Іронія долі, або З легким паром!». Мені здається, що це як новорічна казка для дорослих. В одну новорічну ніч головні герої фільму приходять до висновку: все, що було до їхньої зустрічі, – все було не так. Вони розуміють, що зустріли кохання. Ця історія актуальна для багатьох поколінь.
Я не переглядаю цей фільм щороку, але якісь епізоди трапляються».
Марія Каель: «Мені дуже сподобалась історія «1+1 удома» – український аналог американського фільму. Ну й зокрема один із улюблених фільмів – «Сам удома».
Григорій Боковенко, виконавець ролі Святого Миколая: «Попелюшка», я дивився цей фільм тисячу разів. Також подобається «Іронія долі, або З легким паром». У радянські часи стрічка дарувала радість нашим жінкам, Попелюшкам, які мріяли зустріти кохання в новорічну ніч».
Чи відбувались з вами якісь дива під час зйомок «Пригоди S Миколая»/на новорічно-різдвяні свята?
Семен Горов: «Звичайно. Декілька разів не було снігу, який так був потрібен для зйомок. Думали, скасовувати зміну, але на ранок сніг таки пішов. Це чудо, я вважаю».
В’ячеслав Соломка: «Зараз чомусь не модно колядувати, а коли я був дитиною, колядників ходили цілі табуни. Одного року наша компанія з 3 – 4 дітей пішла колядувати, і на нас в різдвяну ніч напали гопники. У нашому пакеті було кілька гривень (це був той час, коли давали ще копійки, а долар був по чотири). Гопники нас так побили… Відібрали і паперові гроші, і копійки. Залишили лише цукерки. От солодощами ми заїдали на вулиці свій розпач та раділи, що люди давали не лише гроші, а й цукерки».
Марія Каель: «Під час зйомок були дуже залежні від погоди. Ми гнались за снігом. У нашої знімальної групи з’явився свій ритуал: наприкінці кожної зйомки збирались усім адміністративним і творчим колективом, бралися за руки і просили потрібну нам погоду. І це діяло! Тому я вірю в чудеса і в цей фільм теж».
Григорій Боковенко: «Дива траплялись. У фільмі є епізод, де мій герой оживляє пташку і вона летить. Для дублів у нас було декілька пташок, тому що знали: якщо улетить, то потім годі шукати. Це ж жива істота, я не можу нею керувати. Однак тихенько казав пташці: «Далеко не літай». Вона буквально раз зробила круг і сіла біля мене. Я її знову взяв в руки і ми відзняли сцену повторно.
Через те, що снігу не було, затягувався знімальний період. І от диво: на календарі квітень – а в Києві сніг! Ми знімали останні сцени, то стільки снігу було… А як відзняли – відразу сніг розстав».
Скоро в Україні святкуватимуть День Святого Миколая. Що б ви хотіли отримати від нього?
Семен Горов: «Я б хотів мир у всьому світі».
В’ячеслав Соломка: «Коли я був маленьким, до мене Святий Миколай завжди приходив. Деякий час я дійсно вірив, що це приходить саме він. У мене була велика шкарпетка, більша на кілька розмірів, ніж потрібно. Вона була повністю напхана цукерками і мандаринами. Зранку я приходив в школу і приносив цю шкарпетку, ділився з усіма солодощами. Мене переповнювала гордість, що мені є чим поділитись. І для мене свято Миколая асоціювалось зі справжніми дивами.
А от зараз би хотів отримати автомобіль Тесла».
Марія Каель: «Я б хотіла, щоб «Пригоди S Миколая» отримали чудовий бокс-офіс, щоб наш український супергерой переміг американського.
У нас дуже непроста ситуація. Виявилось, що енергія, любов, сили, здоров’я та гроші, які ми вклали у виробництво фільму, – це ще не все. Найголовніший етап – це дистрибуція та наші кінотеатри, які чомусь не хочуть брати в прокат українські фільми. Ми одночасно виходимо з «Акваменом» та «Людиною-павуком». Раніше у деяких кінотеатрах наша стрічка була розписана на три сеанси на день, а зараз скоротили до одного, залишивши при цьому не найкращий час.
Я розумію кінотеатри та уявляю себе на їхньому місці. Чому вони не беруть українські стрічки? Вони завжди кажуть, що поганий контент, «навчіться краще знімати, тоді будемо пропонувати кращі сеанси». Наче й навчились, а бажання в них досі нема. Їм легше розписати високобюджетні іноземні фільми, на які гарантовано прийдуть глядачі, ніж повірити в українських виробників. Насправді нам не треба дуже багато показів, головне, щоб нашу стрічку показували до кінця новорічних свят».
Підготувала Вікторія Теравська
Фото надані прес-службою фільму