З 23 по 26 листопада у Києві відбудеться Kinove.Фестиваль. Захід охопить декілька столичних кінотеатрів: «Жовтень», Баттерфляй DeLuxe та «Київську Русь», а також Довженко-центр.
«У програмі – фільми, що встигли вразити критиків і аудиторію престижних кінофестивалів. Кожен з них – подорож у всесвіт явищ, винаходів, або людей, про яких ми, здавалося б, знаємо все. Але завдяки талановитим і допитливим режисерам та рідкісним кадрам точно дізнаєтесь більше, а може взагалі зміните своє ставлення до них. Покази супроводжуватимуться презентаціями, лекціями та дискусіями», – повідомляють організатори фестивалю.
Відкриття відбудеться 23 листопада у кінотеатрі «Жовтень» і відзначиться показом фільму «Чому ми креативні?» режисера Германа Васке.
Програма фестивалю
«Чому ми креативні?»
Коли: 23 листопада, 19:00
Де: кінотеатр «Жовтень»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eARXk
Коли: 24 листопада, 15:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe
Квитки за посиланням: http://bit.do/eARXJ
Ще жодному вченому не вдалося розкласти феномен креативності по поличках і пояснити, звідки народжується наша творчість, як її контролювати, розвивати та стимулювати. Автор фільму-відкриття, Германн Васке, теж переймався цим питанням і зважився на власне дослідження. Впродовж понад тридцяти років режисер збирав інтерв’ю з художниками й мислителями, серед яких лауреати Нобелівської премії й «Оскара», зірки образотворчого мистецтва, музики, кіновиробництва, літератури, філософії, політики, бізнесу й науки. Усім їм він ставив одне запитання: «Чому ви креативні?». Як ніяковіють, сміються але, врешті-решт, відповідають на це запитання Квентін Тарантіно, Девід Лінч, Демієн Херст, Марина Абрамович, Йоко Оно, Такеші Кітано, Девід Бові та інші ви зможете побачити в рамках Kinove.Фестивалю інтелектуального та естетичного кіно.
Режисер: Герман Васке
Німеччина / 2018 / 84 хв. / документальний
У ролях: Бйорк, Марина Абрамович, Ай Вейвей, Йоко Оно, Такеші Кітано, Девід Бові, Нік Кейв, Вім Вендерс та інші
«Людина, що здивувала всіх»
Коли: 25 листопада, 19:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eALVP
Головний герой Єгор (Євгеній Циганов) – зразковий лісник і батько з російської глибинки. Коли лікарі виявляють у чоловіка рак, той не може змиритися зі смертним вироком строком у кілька місяців і намагається втриматись за життя усіма можливими способами. Але коли і дружина (Наталія Кудряшова), і лікарі, і шамани виявляються безсилими, він зважується на відчайдушний крок – змінити свою ідентичність на жіночу. У персонажа Єгора є прототип з давньої сибірської легеди – це Гусак Жамба, що прикидається гускою, аби неминуча Смерть не впізнала його. Щоправда, у фільмі протистояння смерті відбувається під тиском обов’язків родинного життя та мізантропічного суспільства.
Режисери: Наталія Меркулова і Олексій Чупов
Росія, Франція, Естонія / 2018 / 105 хв. / драма
У ролях: Євгеній Циганов, Наталія Кудряшова, Юрій Кузнєцов, Павло Майков.
«Стрімголов»
Коли: 23 листопада, 21:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eAHRQ
Антон – 27-річний колишній вундеркінд-музикант, що не зміг впоратися з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після кількарічного навчання в Швейцарії і п’яти місяців, проведених в психо-неврологічному диспансері під Києвом, де він лікувався від алкогольної залежності. На ці 5 місяців припадає “зима, що нас змінила” 2013-14 року. Тож нове життя означає для Антона не тільки відсутність друзів, колишніх звичок і справи всього життя – музики, а й будь-яких правил, за якими можна вписатися в нову реальність.
Катя – одна з тисяч дівчат, що винаймають мікрокімнати в кам’яних джунглях Троєщини, за два дні має їхати до Берліну зі своїм бойфрендом, німецьким фотокором. Випадкова зустріч Каті і Антона змінює все.
Режисерка: Марина Степанська
Україна / 2017 / 105 хв. / психологічна драма
У ролях: Дар’я Плахтій, Андрій Селецький, Олег Мосійчук, Лариса Руснак, Крістіан Борис
«Непокора»
Коли: 24 листопада, 19:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe
Квитки за посиланням і у касі кінотеатру: http://bit.do/eAGRN
Заборонене кохання, придушена пристрасть і жага свободи у фільмi НЕПОКОРА. Це шостий повнометражний фільм Себастьяна Леліо, чилійського режисера, автора оскароносної “Фантастичної жінки”. НЕПОКОРА – водночас витончена історія про свободу й кохання і похмура оповідь про приховані бажання в межах спільноти, де діють суворі закони. Про тонкощі фільму перед показом розповість і відповість на запитання глядачів Ольга Сидорушкіна – кінознавиця, журналістка та кураторка кіносекції Зеленого театру в Одесі.
Головні героїні Роніт та Есті зустрічаються у Лондоні вперше за багато років. Дівчата, як і в юності, починають відчувати сильну симпатію одна до одної. Цей спалах пристрасті виявляється загрозою для дійсних стосунків і родинного авторитету дівчат, але вони продовжують випробовувати межі свого виховання і сексуальності. Сценарій фільму був написаний на основі однойменного роману Наомі Альдерман.
Режисер: Себастьян Леліо
Великобританія, США, Ірландія / 2017 / 114 хв. / драма
У ролях: Рейчел МакАдамс, Рейчел Вайс, Алессандро Нівола, Антон Лессер, Аллан Кордунер
«З любов’ю, Вінсент»
Коли: 25 листопада, 15:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eAL32
Франція, літо 1891-го. Ледарюватий молодик Арман має доставити листа братові батькового друга, маловідомого художника Вінсента Ван Гога, що недавно вбив себе. Арманові не дуже подобається таке завдання, як і зв’язок його батька з Вінсентом – дивакуватим іноземцем, що відрізав собі вухо і потрапив до місцевої божевільні. В Парижі він дізнається, що брат художника Тео теж помер, спустошений смертю Вінсента. Від постачальника фарб Пера Танґі Арман дізнається про неймовірну трансформацію Ван Гога – з невдахи у трьох професіях десять років тому до новоспеченої сенсації в мистецькому світі. Юнак, розуміючи, що помиляється в оцінці художника, вирушає до тихого села Овер-сюр-Уаз, де Ван Гог жив свої останні дні, аби розкрити таємницю того, чому на порозі неймовірного успіху він вкоротив собі віку.
Режисери: Дорота Кобєля і Г’ю Велчман
Польща, Великобританія / 2017 / 95 хв. / анімація
У ролях: Даґлас Бут, Роберт Ґулачик, Еленор Томлінсон, Кріс О’Дауд, Ейдан Тернер, Сірша Ронан, Гелен Маккрорі
«Якнайдалі»
Коли: 25 листопада, 17:00
Де: кінотеатр «Київська Русь»
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eARpK
40 років тому з різницею в 15 днів були запущені два космічні апарати – «Вояджер-1» і «Вояджер-2». Відтоді життя на Землі докорінно змінилося, а «Вояджери» так само продовжують летіти і передавати на рідну планету дані своїх наукових спостережень. «Вояджер-1» – найвіддаленіший від нас (аж на 20 мільярдів кілометрів) рукотворний об’єкт і один з найуспішніших наукових проектів людства, що давно заслужив на монументальний байопік. Якнайдалі – це двогодинна подорож за маршрутом «Вояджера» – до Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна і далі, за межі Сонячної системи. Обидва кораблі везуть золоті диски з посланням для іншопланетян – на випадок, якщо «Вояджер» раптом зустрінеться їм на шляху. Розповідь про місію «Вояджера» переплітається з історією створення диска-послання – адже вам теж цікаво, яку саме інформацію вибрали земляни 1977, щоб відправити сусідам по Всесвіту.
Режисер: Імер Рейнолдс
Ірландія / 2017 / 120 хв. / документальний
«Миттєві мрії»
Коли: 24 листопада, 21:00
Де: Довженко-Центр
Квитки за посиланням: http://bit.do/eAZKP
Стрічка Віллема Баптіста розповідає про вплив феномену Polaroid на майбутнє медіа, контрастну різницю і зв’язок між аналоговою та цифровою ерами у фотографії. Коли Polaroid оголосив кінець випуску своїх відомих фотоапаратів в 2008 році, невелика група ентузіастів викупила останню діючу фабрику з метою розгадати секрет втраченої хімічної формули фотоплівки і явища Polaroid загалом.
Режисер: Віллем Баптіст
Нідерланди / 2017 / 91 хв. / художня документалістика
«Храми культури»
Коли: 24 листопада, 15:00
Де: Кінотеатр «Жовтень»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eBhq2
«Якби будівлі могли говорити, що б вони про нас сказали?» У «Храмах культури» ви знайдете шість приголомшливих відповідей на це запитання. Цей 3D-проект про душу будівель дає змогу шістьом канонічним, проте дуже різним архітектурним об’єктам заговорити, проаналізувати людське життя зі статичного погляду рукотворної споруди. Шість визначних режисерів вклали свій власний візуальний стиль і мистецький підхід у цей проект. Вони показують нам, що будівлі — це матеріальні прояви людських думок і дій: Берлінська філармонія — символ сучасності; Російська національна бібліотека — царство мислення; Галденська в’язниця — найгуманніша тюрма у світі; Інститут Солка — науковий монастир на березі Каліфорнії; Оперний театр Осло — футуристичний симбіоз мистецтва й життя; Центр Помпіду — сучасна культурна машина. «Храми культури» показують, як кожне з цих творінь віддзеркалює нашу культуру й оберігає колективну пам’ять.
Режисери: Карім Айнуз, Міхаель Ґлавоґґер, Майкл Медсен, Марґрет Олін, Роберт Редфорд, Вім Вендерс
Німеччина, Данія, Норвегія, Австрія, Франція, США, Японія / 2014 / 165 хв. / документальний / 3D
«Папа Франциск – людина слова»
Коли: 25 листопада, 16:00
Де: Кінотеатр «Жовтень»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eBhqN
Ідеї й думки Папи — ключовий елемент цієї стрічки, яка має на меті представити його роботу задля змін у світі й відповіді на важливі питання сьогодення. Від щирого занепокоєння бідністю й економічною нерівністю до роботи у сфері захисту довкілля й соціальної справедливості, папа Франциск привертає увагу публіки своїм словом і закликає до миру.
Режисер: Вім Вендерс
Італія, Швейцарія, Німеччина, Франція / 2018 / 90 хв. / документальний
«Вечірка»
Коли: 26 листопада, 21:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe
Квитки за посиланням: http://bit.do/eATZU
Комедія, що розгортається навколо трагедії, коли дружнє святкування стрімко й брутально сходить нанівець. Тиждень – це довгий час для політики, але кілька хвилин – довгий час для стосунків. Під неймовірним тиском в обмеженому просторі дому, який раніше видавався прихистком, а тепер перетворився на в’язницю, – все приховане видирається на поверхню. Тим не менше, в цій порожнечі глядачі знаходять рятівний гумор, спостерігаючи за групою осіб, кожен представник якої жалюгідно прагне гнути власну «лінію партії» про те, що є морально правильним і політично ліво-ліберальним.
Режисерка: Саллі Поттер
Велика Британія / 2017 / 71 хв. / комедія, драма
У ролях: Крістін Скотт Томас, Патріша Кларксон, Бруно Ґанц, Черрі Джоунз, Емілі Мортімер, Кілліан Мерфі
25 листопада у рамках фестивалю відбудеться лекторій Kinove.Camp: Доступно про кіно для тих, хто хоче краще розумітися на кінематографі. У програмі — 6 годин лекцій від кіноексперток (12:00 — 18:00), приймає Кінотеатр «Жовтень». Квиток можна придбати окремо на наступні теми:
● 12:00 — 13:20
Історія арт-хаусу за 80 хвилин. Наталія Серебрякова, кінокритикиня, автор видань “Коридор”, Colta, “Сеанс”, “Афіша”, куратор 2-го кінофестивалю “Київський тиждень критики”.
▪Звідки взявся термін “арт-хаус”?
▪Арт-хаусні кінотеатри 40-х рр.
▪Авторське кіно та французька нова хвиля
▪Арт-хаусне кіно епохи VHS
▪Фестивальне кіно нульових
● 13:30 — 14:50
Персонаж у кіно. Як краще розуміти героя. Anya Datsiuk, кінокритикиня, головна редакторка ресурсу про кіно та комікси Vertigo, співведуча авторського шоу про кіно на Радіо Аристократи.
▪Як відбувається представлення персонажа та його позиціювання в кадрі
▪Як діалог стає інструментом сторітелінгу
▪Як колористика персонажа — костюм, макіяж — дають ключ до розуміння його характеру
● 15:00 — 16:20
Як готується кіно: від ідеї до реалізації. Anna Palenchuk, кінопродюсер, організатор Днів українського кіно.
▪Перші кроки в кіновиробництві: як почати, що робити та куди бігти
▪Задум, синопсис, тритмент, сценарій. Священна триада кіношника
▪Як зібрати команду та віднайти нову сім’ю
▪Бюджетування, планування, та секрети знімального періоду
▪Фінішна пряма: постпродакшн та вихід на екрани
● 16:30 — 18:00
Кінокритика vs Глядач. Як сприймати кіно. Nadia Parfan, кінорежисерка, продюсерка, співзасновниця міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”.
▪Як на наш вибір фільму впливають ЗМІ, кінокритики та лідери думок
▪Від чого залежить професійна критика режисера/акторів/сценарію, чим вона обґрунтована
▪Як об’єктивно приймати рішення щодо йти / не йти на фільм
▪На що саме звертати увагу перед та під час перегляду стрічки, як аналізувати фільм після
▪Як глядачеві навчитися сприймати фільм
Вартість квитка на одну лекцію: 120 грн.
Квитки на окремі лекції можна придбати за посиланням: http://bit.do/eBcrH