Кліматична конференція COP26 стала як для дизайнерів, так і для брендів доречною нагодою представити свої ідеї екодизайну. Деякі з них можна побачити у віртуальному павільйоні Build Better Now, а деякі поки що лишаються теоретичними пропозиціями. Ми пропонуємо вашій увазі три такі теоретичні концепції.
«Міські секвої»
Архітектурна студія Skidmore, Owings & Merrill (SOM) представила концепцію веж під назвою Urban Sequoia. Такий тип споруд призначений для перетворення міської забудови на мережу, що вилучає з повітря вуглець. Дизайнери переконані, що міста здатні стати рішенням кліматичної кризи, а не ще одним фактором, який цю проблему погіршує. Спроєктовані ними вежі імітують поведінку дерев, відновлюючи довкілля.
На спорудження цих «секвой» мають піти матеріали, що накопичують вуглець (деревина, костробетон тощо). А за рік кожна вежа вилучатиме 1000 тонн вуглецю, тобто еквівалент 48500 дерев.
Машина, що розпадається на частини
Ще одним прикладом незвичної ідеї екодизайну став продемонстрований на COP26 концепт-кар BMW. Модель під назвою i Vision Circular розпадається на складові одним натисканням кнопки.
Докупи вона тримається завдяки дротам, затягнутим подібно до шнурків у взутті сноубордистів. Тобто одним натискання кнопки ці дроти можна або затягнути, або розпустити. Такий підхід до дизайну спрощує ремонт і заміну компонентів автомобіля, а також його утилізацію наприкінці терміну служби.
Паперові вулики
Щоб привернути увагу до захисту біорізноманіття, і зокрема до захисту диких бджіл, агенція BETC перетворила свій звіт про екологію на своєрідний бджолиний готель.
В природі дикі бджоли часто ховаються у невеликих порожнинах: равликові мушлі, пусті стеблини, тріщини у стовбурах тощо. Відтворюючи такі комірки сторінками свого звіту, BETC закликає читачів попіклуватися про бджіл.
Надрукований цей звіт був на водотривкому мінеральному папері з вмістом пемзи, щоб такий вулик міг витримати будь-яку погоду.
Статистика в тартанових клітинках
Організація Clan of Numpties створила тартановий візерунок, який закликає світових лідерів до рішучих дій за допомогою дизайнерськи поданої статистики. Скориставшись реальними кліматичними даними, креативники показали наростання температури планети, перенісши сітку широти та довготи на відповідно зафарбовані клітинки тартану.
Читайте також:
WWF створив анімацію з талого льоду, приурочивши її до кліматичної конференції COP26.