Під час цьогорічного Тижня моди в Парижі дизайнерка з Нідерландів Айріс ван Герпен представила сукні з переробленого океанського пластику. Вони є результатом її нової колаборації з природозахисною організацією Parley for the Oceans, яка намагається вберегти водойми від забруднення та руйнування їх екосистем.
П’ять суконь у представленій колекції Earthrise зроблені виключно з переробленого пластику. Сама колекція справляє враження чогось вразливого та ефемерного. За словами самої дизайнерки, вона у такий спосіб намагалася підкреслити розкіш природи і продемонструвати процеси циркулярної економіки, які здатні змінити наш світ. А поєднання мистецького і органічного в її роботах ґрунтується на сприйнятті нею світу, як єдиного живого організму.
«Я хотіла надати високій моді нового значення – зробити її релевантнішою в часи технологій, – пояснює Айріс ван Герпен. – Я вбачаю у високій моді лабораторію для фешн-індустрії в цілому. Моя мета – показати, що висока мода – то не вчорашній день. Я сподіваюся зробити її рушієм прогресу в нашу стрімку та мінливу цифрову епоху».
Сукні з переробленого пластику, як і вся колекція Earthrise від Айріс ван Герпен, були створені у колаборації з цілим рядом митців. Лазерні викрійки Рогана Брауна, наприклад, допомогли створити мереживо, подібне до коралових рифів і колоній мікроорганізмів. Кейсі Карран створив кінетичні стрічки, які тріпочуть на одній із суконь, відтворюючи гіпнотичний градієнт кольорів від білого до синього. Дизайн футуристичних металевих прикрас належить Джеймсу Меррі. А довжелезні нігті з прозорими «бульбашками» – робота Ейчі Мацунаги.
Загалом колекція Earthrise спрямована на те, щоб привернути увагу до вразливості океанів.
Переглянути інші зразки метеорологічного та біологічного дизайну Айріс ван Герпен можна у її інстаграмі.
Читайте також:
Одна з минулих колекцій Айріс ван Герпен демонструє гіпнотичний ефект сотень крихітних стрічок.
Паєтки з водоростей було створено, щоб у модних дизайнерів «рука до поліестеру не тягнулася».
Чому організація Parley for the Oceans у своїй природозахисній діяльності робить ставку на креативні колаборації.