Амстердамська студія VOUW вважає своєю місією трохи вповільнити хаос життя за допомогою своїх технологій. Цій меті служить і її новий концепт вуличного ліхтаря, натхненням для якого стали рухи, які ми можемо спостерігати у світі природи. Цей ліхтар дизайнерів VOUW, здається, дихає, як жива істота, а коли до нього хтось наближається, він нахиляється до перехожих. Водночас його абажур починає повільно розкриватися, подібно до квітки, заливаючи людину теплим світлом.
Цьому проєкту студія VOUW присвятила чотири місяці скетчів, тестів та майстрування прототипів, зрештою, виготовивши свій ліхтар-квітку, так званий Bloomlight. Каркас такого ліхтаря зроблено з алюмінію. Тобто коли він схиляється, робиться це не за рахунок численних моторчиків, а завдяки природній гнучкості матеріалу.
Юстус Брюнс, один з дизайнерів VOUW, пояснив, що їх креативна команда надихалася тим, як стеблини трави гнуться від вітру. Вони хотіли створити щось, що рухалося б так само цікаво й природно. Так, як це зазвичай не властиво технологічним об’єктам. Втім, ліхтареві Bloomlight це таки вдалося завдяки його елегантному дизайну та чутливій біомімікрії, які дозволяють здивувати перехожих і пролити трохи світла на повсякдення.
Сканери LiDAR, які наразі є важливим елементом машин-безпілотників, використовуються для того, щоб вчасно «побачити» людину, яка проходить повз ліхтар. Цей пристрій сканує вулицю навколо ліхтаря і розпізнає рухомі об’єкти, сигналізуючи Bloomlight, в який бік йому треба нахилитися. Як пояснили дизайнери, їм довелося докласти чимало зусиль до програмування ліхтаря, адже Bloomlight мав бути здатен відрізнити людину від, скажімо, білки чи куща, який хитається від вітру.
«Повільні технології»
За допомогою Bloomlight студія VOUW сподівається перетворити публічні місця на дещо інтерактивне і водночас переосмислити те, яким має бути освітлення вулиць: цікавим, заспокійливим та вражаючим. Ліхтар, що нахиляється до перехожих, є також частиною розробленої студією VOUW концепції «слоу-тек».
Мінгус Фогель, ще один дизайнер студії, пояснює: «Передові технології зазвичай ставлять за мету пришвидшити темп нашого життя і постійно вимагають від нас уваги. Ми ж хотіли скористатися технологією, щоб трохи вповільнити людей і викликати у них почуття єдності одне з одним в реальному світі».
Натомість швидкі та хаотичні ліхтарики можна побачити в новій рекламі самосвітних пікселів LG-дисплеїв.
А ліхтарі WaterLight, які є водночас екологічними генераторами електроенергії з солоної води, нещодавно були запропоновані колумбійським стартапом E-Dina.