Проект «Дні українського кіно» впроваджував Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст країни, де немає кінотеатрів.
За три місяці безкоштовні покази сучасних українських кінофільмів відбулись у Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Київській, Сумській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській та Донецькій областях. Загалом, проект охопив 15 українських міст.
Також проект був реалізований закордоном: у США (Нью-Йорк), Канаді (Оттава, Монреаль, Торонто), Великій Британії (Лондон) та Португалії (Порту).
Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» першим здійснив проект такого масштабу, оскільки зараз українське кіно переживає справжній ренесанс. Вітчизняні фільми з успіхом виходять на екрани кінотеатрів України та Європи, виграють призи на найбільших світових кінофестивалях.
Втім, побачити прем’єри нових вітчизняних фільмів можуть переважно жителі великих міст. Привернути увагу суспільства на проблему відсутності кінотеатрів у маленьких містах – одна з головних цілей проекту «Дні українського кіно». В Україні – лише 500 кінозалів та менше 200 кінотеатрів. Це надзвичайно мала кількість, яка не охоплює й половини населення держави. Більшості жителів невеликих міст та селищ треба подолати десятки кілометрів, аби подивитись новий фільм у кіно.
Команда КМКФ «Молодість» перетворювала зали будинків культури на професійні кінозали. Із собою привозили усю необхідну апаратуру: великий екран шириною 6 метрів із проектором, обладнання для демонстрації фільмів у цифровому форматі, професійний звук тощо. Фільми демонструвалися у сучасному цифровому форматі. Таким чином, за якістю покази не поступались кінотеатрам у будь-якому українському мегаполісі.
Андрій Халпахчі, генеральний директор КМКФ «Молодість»: «Повернення кінотеатрів до невеликих міст України є не менш важливим, ніж, наприклад, побудова нових автошляхів. Ми вдячні Міністерству інформаційної політики України за фінансову підтримку і розуміння важливості цієї місії. Цим проектом ми сподіваємось привернути увагу суспільства до цієї проблеми, ініціювати постанову Кабінету Міністрів щодо необхідності розбудови та реконструкції кінотеатрів по всій країні».
Українські фільми, показані в рамках проекту:
- «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)
- «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)
- «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018)
- «Як тебе звати?» (реж. Ірина Громозда, Світлана Залога, 2018)
- «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017)
- «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)
- «Війна химер» (реж. Анастасія Старожицька, Марія Старожицька, 2017)
- «Брама» (реж. Володимир Тихий, 2018)
- «Скажене весілля» (реж. Влад Дикий, 2018)
- «Дике поле» (реж. Ярослав Лодигін, 2018)
Додатково у світі:
- «Війна за мир» (реж. Євген Тітаренко, 2017)
- «Стрімголов» (реж. Марина Степанська, 2017)
- Коли падають дерева» (реж. Марися Нікітюк, 2018)