Кожен бачив хоча б одну чорно-білу німу комедію з трюками, чи не так? Але чи знаєте ви, що більшість відомих голлівудських трюків були лише трюками камери? Правильно, це були просто розумні оптичні ілюзії.
Обліковий запис Instagram Historyinmemes поділився анімованим закадровим поглядом на те, як Голлівуд знімав трюки перед зеленими екранами та цифровими ефектами. У кліпі показано, як у фільмах для створення трюків використовувалися індивідуальні декорації, ракурси та оптичні ілюзії.
На відео показано, як знімалися три сцени. По-перше, сцена з годинником із фільму 1920-х років «Safety Last!», яка була знята за допомогою спеціального декору на даху будівлі. Ракурс створював враження, ніби актор Гарольд Ллойд бовтається, вхопившись за циферблат, на величезній висоті над містом, тоді як насправді він просто висів над захисним килимком.
В другому епізоді ми бачимо спеціальний декоративний задник на склі, який розташований перед камерою, щоб виглядало так, ніби Чарлі Чаплін у фільмі «Modern Times» катався на роликах небезпечно близько до високого краю.
І нарешті, короткий кліп Коллін Мур у фільмі Елла Сіндерс 1926 року зображує актрису, яка робить серію дивних рухів очима. Одне око тріпотить, а друге крутиться, що було б майже неможливим для звичайної людини. Як виявилося, режисери використовували техніку розділеного екрана, дозволяючи Мур зосередитися лише на одному оці за раз.
У сучасну епоху кіновиробництва більшість амбітних сцен можна віднести до використання CGI. Незалежно від того, чи звисає наш герой зі скелі чи ледве уникає вибуху автомобіля, ми можемо припустити, що ці ефекти створені під час постпродакшну. Але в 1920-1930-х роках у режисерів не було такої розкоші, як складні комп’ютерні технології. Натомість їм доводилося проявляти творчий підхід.
Читайте також:
Креативники Stendahls про «ізольоване кіно» на безлюдному маяку