В кожній домівці ванна кімната – то свята святих. Місце, де можна сховатися від світу та помедитувати. І саме там нам на думку спадають наші найкращі ідеї. Приплив дофаміну і розслабленість водночас із зосередженістю роблять цю маленьку кімнатку дуже сприятливим для креативності місцем. (Може, саме тому багато хто відчуває таке натхнення, коли гортає Інстаграм, сидячи на своєму фаянсовому троні…) Недарма покоління за поколінням художників, від експресіонізму до поп-арту, зверталися до цієї теми в своїй творчості. Тож, якщо ви розпочинаєте ремонт, чом би й не звернути свою увагу на ванні кімнати з відомих картин?
З огляду на це, британський магазин сантехніки QS Supplies та креативники з агенції NeoMam спробували уявити, як би виглядали в реальному житті шість інтер’єрів ванних кімнат, які можна побачити на картинах минулого століття.
Перкінс Харнлі – «Ванна кімната» (1935)
Творчий шлях цього художника є своєрідним анахронізмом. Хоча жив він у 20-му столітті, найвідоміші його роботи – це інтер’єри Вікторіанської епохи, які він зафіксував для Архіву американського дизайну в часи Великої депресії.
Конкретно ця вікторіанська ванна кімната є елегантною та вишуканою. І абсолютно несхожою на мінімалізм 20-го століття. Дерев’яні панелі та ширма в китайському стилі водночас справляють враження розкоші та старовини. Ця кімната явно розрахована на те, що в ній проводитимуть чимало часу.
Фернандо Ботеро – «Ванна кімната» (1995)
Фернандо Ботеро називав себе «найбільш колумбійським з-поміж колумбійських художників». Він пише картини у стилі «постабстракціоністського реалізму», який так і називають – «ботеризм». Його картини показують реальний світ, пропущений крізь призму спогадів.
У нього є чимало інтер’єрів з маленькими ванними кімнатами, але всі вони, на диво, здаються, скоріше, затишними, ніж тісними. Враження це справляється, зокрема, завдяки яскравим кольорам (без візерунків) та ванній, що стоїть на ніжках, візуально збільшуючи площу підлоги.
Рой Ліхтенштейн – «Ванна кімната» (1961)
Ця ванна кімната – одна із сімдесяти чорно-білих картин, які поп-художник Рой Ліхтенштейн створив у 1960-ті роки. Обмежившись індустріально-комерційним стилем реклами та коміксів, він знайшов свою власну художню манеру попри всю анонімність таких робіт.
Для тих, хто хотіли б зробити свою ванну кімнату стильною, але не показушною, картини Роя Ліхтенштейна можуть стати хорошим джерелом натхнення.
Карл Ларссон – «Сцена у ванній. Лізбет» (1909)
Шведський художник Карл Ларссон зобразив на цій картині свою доньку Лізбет, четверту з його восьми дітей. Карін Бергьо, його дружина, також була художницею. Коли вони ростили своїх дітей, вони вклали чимало креативних зусиль у дизайн свого дому.
Едвард Мунк – «Марат у ванній та Шарлотта Корде» (1930)
Ванна кімната – сприятливе місце не лише для креативності, а й для екзистенціальної кризи. Варто лише поглянути на ось цю картину Едварда Мунка, «батька експресіонізму». Ця ванна кімната – не затишний момент між двома закоханими, а сцена смерті французького революціонера Жана-Поля Марата від руки Шарлотти Корде.
Веселою цю кімнату не назвеш. Але мармур додає інтер’єру величі, теракотові кахлі – стилю, а вхідна арка – пом’якшує всю цю суворість. Мунк двічі зображав смерть Марата у ванні, і ця друга версія є набагато менш кривавою у порівнянні з першою.
П’єр Боннар – «Оголена у ванні» (1925)
Француз П’єр Боннар – художник, з чиїх кольорових композицій можна почерпнути чимало натхнення. Він був постімпресіоністом, і в його картинах простежується вплив Поля Гогена та японських принтів. Він добре знався на ванних кімнатах, оскільки його дружина Марта де Меліньї з медичних причин мала часто приймати ванну, а її портретів він написав понад 300.
Як і Ботеро, Боннар малював, скоріше, спогади, ніж фотореалістичні сцени, що давало йому можливість вільно експериментувати з неймовірними та яскравими комбінаціями кольорів.
Для чого б вам не потрібна була ванна кімната (навіть якщо ви просто збираєтеся вбити в ній французького революціонера), ванні кімнати з картин відомих художників мають варіанти на будь-який смак.
Якщо ж ви воліли б зазирнути у минуле далі, ніж 20-те століття, пропонуємо ознайомитися з тим, як агенція NeoMam зобразила одним фото історичну еволюцію кожної кімнати в домі.