Компанія Hvilina презентувала нову лімітовану колекцію наручних годинників La Promenade, присвячену творчості відомого у всьому світі художника — Марка Шагала. Натхненням для створення колекції став триптих геніального художника: «Подвійний портрет з келихом вина», «Прогулянка» та «Над містом».
Марк Шагал — яскравий представник художнього авангарду XX століття. Його творчість дуже автобіографічна і всесвітньо значуща. На замовлення президента Франції ним розписано плафон у паризький Гранд Опера, у Нью-Йорку створено два панно для Метрополітен-опери, у Чикаго його мозаїкою прикрашено будівлю Національного банку.
У своїх творах Шагал часто зображував Париж та Вітебськ, а практично всі жіночі образи в його роботах були присвячені його дружині та музі Беллі Розенфельд.
«У нашому житті є одна-єдина фарба, як і на палітрі художника, яка надає сенсу життя та мистецтву. Це фарба кохання», — стверджував Марк Шагал.
Тема кохання поєднує всі три твори маестро. Концептуально картини показують стан закоханої пари у трьох актах: підготовка до польоту, його початок та, як наслідок, політ над рідним містом. Кожна модель виконана за мотивами певної картини: модель Le Portrait виконана за мотивами «Подвійний портрет з келихом вина», La Nuit та La Journee — «Прогулянка» та модель La Ville натхненна твором «Над містом».
Французька мова обрана, як данина тривалому французькому періоду творчості автора і найбільш відповідний по духу, відображаючи тему колекції.
«Якщо я творю від серця, майже все працює; якщо з голови, то майже нічого»
Картина «Подвійний портрет із келихом вина» є першою частиною триптиху. Є дві гіпотези нетривіальності сюжету твору, в якому художник зобразив себе на плечах своєї дружини Белли.
Перша свідчить про запозичення красивої німецької легенди, яка описує облогу замку в XII столітті. Імператор дозволив захисникам фортеці випустити звідти всіх жінок, а їм дозволив взяти з собою найцінніше і найдорожче, що у них є. І жінки стали виносити на плечах своїх чоловіків. За іншою версією такий сюжет міг бути пов’язаний з бажанням Шагала підкреслити важливість ролі й місії жінки. Продемонструвати силу духу і жіночого характеру.
Важливою деталлю картини та годинника є міст. За розповідями самої героїні полотна, він був місцем побачення пари. Маленький ангел, зображений на задній кришці — теж елемент картини й символізує маленьку дочку, яка народилася у Белли та Марка.
На створення La Promenade La Nuit та La Journee компанія надихнулася процесом знайомства з творчістю Шагала та безпосередньо з самою картиною «Прогулянка». Твір метафоричний: політ символізує бажання передати почуття закоханості, яке окрилює, бажання відволіктися від побуту та непростого часу, коли створювалася картина.
Однією з важливих особливостей даного твору є те, що він перегукується з вираженням «синиця в руках чи журавель в небі». Автор пропонує нам не вибирати: на картині чоловік, що твердо стоїть на землі, однією рукою міцно тримає свою окрилену кохану, а в іншій руці – маленького птаха.
Місяць на темно-фіолетовому небосхилі в моделі La Nuit занурює в чаклунство вечірнього променаду, а в моделі La Journee зелені квадрати землі з нагромадженням маленьких будиночків врівноважуються перламутровим, майже безхмарним небом.
Картина Марка Шагала «Над містом» є завершальним твором у триптиху автора. На ній зображені Марк зі своєю дружиною Беллою, які літають над рідним для них Вітебськом.
Читайте також:
Писання через силу – це дорога в нікуди. Письменниця Марія Міняйло про долання творчого вигорання та вихід із креативного ступору