Японський музикант грає музику на сканерах штрих-кодів

Час від часу можна побачити, як стає вірусним той чи інший твіт, у якому хтось розмахує сканерами штрих-кодів перед набором ліній і у такий спосіб створює музику. Такий собі магазин у стилі кіберпанку. За роки подібні твіти можуть набрати мільйони переглядів, проте тому відео, що було опубліковане нещодавно, вистачило кількох днів, щоб кількість його переглядів на Twitter сягнула вже майже двох мільйонів. Відповідно, не можна буле не задатися питанням: хто ж це так майстерно грає музику на сканерах штрих-кодів?

Віртуоз сканеру, якого можна побачити у цьому відео, це – Ей Вада (Ei Wada), відомий також під псевдонімом Crab Feet. Він – японський художник та музикант, який перетворює старі електроприлади на музичні інструменти. Зокрема, музикант брав участь у оркестровому проекті, використовуючи 20 бобінних програвачів (reel-to-reel) для акомпанементу паризьких шоу модельєра Іссея Міяке (Issey Miyake). Також він співпрацює з гуртом техномузики Electronicos Fantasticos. Грати музику на сканерах штрих-кодів вони почали у 2018 році, постійно вдосконалюючи процес.

За словами музиканта, вони використовують модифіковані сканери, які передають зчитаний сигнал безпосередньо на аудіо-термінал.

Штрих-код замість нотного запису

Смугастий фон складно назвати штрих-кодом у прямому значенні цього слова. Зазвичай сенсор у сканері зчитує світло, що відбивається від смуг коду, перетворює цю послідовність у текст, який може розпізнати комп’ютер, після чого система видає сигнал на підтвердження того, що інформація була зчитана успішно. Смугасті дошки Electronicos Fantasticos включають в себе штрих-коди, проте вони також містять і зірчасті візерунки, і смуги з низькою контрастністю.

У соцмережах ведеться чимало дискусій про те, як саме треба вправлятися зі сканером штрих-кодів, щоб управляти звуком. Такі параметри як тональність та темп сигналів сканера залежать від багатьох факторів: наближення або віддалення зчитуваної поверхні, швидкість руху, кут, під яким сканер підносять до смуг, націлювання сканера на різні блоки чи візерунки. Зображення в такому випадку можна порівняти з музичними фразами, а сканер – це інструмент, який дозволяє зіграти ті чи інші їх частини у потрібній послідовності та з обраними налаштуваннями.

Окрім того, що він грає музику на сканерах штрих-кодів, Ей Вада також перетворює телевізори з електронно-променевою трубкою на щось на кшталт укулеле, зробив своєрідний акордеон з бобінного магнітофону, і створив з вентилятора бас-гітару.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...

Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Техогляд дитини: Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Інтернет-журнал Platfor.ma разом з ЮНІСЕФ Україна та USAID вирішили креативно нагадати про важливість та необхідність вакцинації. Разом вони розробили проєкт ...

Adobe MAX 2020 Creativity Conference

З 20 по 22 жовтня відбудеться Adobe MAX 2020 Creativity Conference

Цього року Adobe MAX 2020 Creativity Conference пройде онлайн і безкоштовно. На конференції планується понад 350 сесій і майстер-класів, виступи ...

Паперові мотоцикли та пластилінові зайці: шість кампаній, що вражають майстерністю анімації

Серед кампаній, що відзначилися майстерністю анімації, можна побачити теплі різдвяні історії, метаморфози мотоциклу та різнокольорових пластилінових зайців.

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.

Конкурс мікрофотографії Nikon 2020 оголосив переможців

В ході конкурсу Nikon Small World 2020 було обрано 20 фотографій, які доводять, що пошук науковцями відповідей йде поруч зі здатністю цінувати красу.