Час від часу можна побачити, як стає вірусним той чи інший твіт, у якому хтось розмахує сканерами штрих-кодів перед набором ліній і у такий спосіб створює музику. Такий собі магазин у стилі кіберпанку. За роки подібні твіти можуть набрати мільйони переглядів, проте тому відео, що було опубліковане нещодавно, вистачило кількох днів, щоб кількість його переглядів на Twitter сягнула вже майже двох мільйонів. Відповідно, не можна буле не задатися питанням: хто ж це так майстерно грає музику на сканерах штрих-кодів?

Віртуоз сканеру, якого можна побачити у цьому відео, це – Ей Вада (Ei Wada), відомий також під псевдонімом Crab Feet. Він – японський художник та музикант, який перетворює старі електроприлади на музичні інструменти. Зокрема, музикант брав участь у оркестровому проекті, використовуючи 20 бобінних програвачів (reel-to-reel) для акомпанементу паризьких шоу модельєра Іссея Міяке (Issey Miyake). Також він співпрацює з гуртом техномузики Electronicos Fantasticos. Грати музику на сканерах штрих-кодів вони почали у 2018 році, постійно вдосконалюючи процес.

За словами музиканта, вони використовують модифіковані сканери, які передають зчитаний сигнал безпосередньо на аудіо-термінал.

Штрих-код замість нотного запису

Смугастий фон складно назвати штрих-кодом у прямому значенні цього слова. Зазвичай сенсор у сканері зчитує світло, що відбивається від смуг коду, перетворює цю послідовність у текст, який може розпізнати комп’ютер, після чого система видає сигнал на підтвердження того, що інформація була зчитана успішно. Смугасті дошки Electronicos Fantasticos включають в себе штрих-коди, проте вони також містять і зірчасті візерунки, і смуги з низькою контрастністю.

У соцмережах ведеться чимало дискусій про те, як саме треба вправлятися зі сканером штрих-кодів, щоб управляти звуком. Такі параметри як тональність та темп сигналів сканера залежать від багатьох факторів: наближення або віддалення зчитуваної поверхні, швидкість руху, кут, під яким сканер підносять до смуг, націлювання сканера на різні блоки чи візерунки. Зображення в такому випадку можна порівняти з музичними фразами, а сканер – це інструмент, який дозволяє зіграти ті чи інші їх частини у потрібній послідовності та з обраними налаштуваннями.

Окрім того, що він грає музику на сканерах штрих-кодів, Ей Вада також перетворює телевізори з електронно-променевою трубкою на щось на кшталт укулеле, зробив своєрідний акордеон з бобінного магнітофону, і створив з вентилятора бас-гітару.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

INSCIENCE онлайн-курс

INSCIENCE запускає онлайн-курс про психічне здоров’я з погляду науки

Здоров’я — це не лише про наше тіло та м’язи. Що міцніше психічне здоров’я, то щасливіша людина. Це підтверджує наука ...

Крихітний музей для домашніх улюбленців: на що здатні художники, коли у них є вільний час

Кумедний музей для домашніх улюбленців, де можна знайти копії відомих картин, але з гризунами замість людей, було створено британським творчим дуетом.

«ЛЮКС» відзначає 20 років на ринку України новим роликом та оновленим дизайном

У березні на екранах українських телевізорів з’явилася нова реклама бренду «ЛЮКС», присвячена святкуванню 20-річчя присутності бренду на ринку України. У ...

Платформа Playform пропонує кожному креатору тренувати штучний інтелект з нуля особисто для себе

Платформа Playform намагається зробити мистецьку сторону штучного інтелекту доступною для креаторів та пропонує зручний інтерфейс.

Кураж онлайн кавер

Кураж онлайн продовжується: розклад активностей на тиждень

Кураж — улюблена київська барахолка — із приходом карантину вийшов в онлайн, щоб не розлучатися зі своїми гостями. Онлайн-заходи вдало ...

Співачка Grimes випустила кліп на фоні зеленого екрану, з яким можна експериментувати досхочу

Із сучасним програмним забезпеченням кліп на фоні зеленого екрану легко перетворюється на канву, з якою креатор може робити що завгодно.