Японський музикант грає музику на сканерах штрих-кодів

Час від часу можна побачити, як стає вірусним той чи інший твіт, у якому хтось розмахує сканерами штрих-кодів перед набором ліній і у такий спосіб створює музику. Такий собі магазин у стилі кіберпанку. За роки подібні твіти можуть набрати мільйони переглядів, проте тому відео, що було опубліковане нещодавно, вистачило кількох днів, щоб кількість його переглядів на Twitter сягнула вже майже двох мільйонів. Відповідно, не можна буле не задатися питанням: хто ж це так майстерно грає музику на сканерах штрих-кодів?

Віртуоз сканеру, якого можна побачити у цьому відео, це – Ей Вада (Ei Wada), відомий також під псевдонімом Crab Feet. Він – японський художник та музикант, який перетворює старі електроприлади на музичні інструменти. Зокрема, музикант брав участь у оркестровому проекті, використовуючи 20 бобінних програвачів (reel-to-reel) для акомпанементу паризьких шоу модельєра Іссея Міяке (Issey Miyake). Також він співпрацює з гуртом техномузики Electronicos Fantasticos. Грати музику на сканерах штрих-кодів вони почали у 2018 році, постійно вдосконалюючи процес.

За словами музиканта, вони використовують модифіковані сканери, які передають зчитаний сигнал безпосередньо на аудіо-термінал.

Штрих-код замість нотного запису

Смугастий фон складно назвати штрих-кодом у прямому значенні цього слова. Зазвичай сенсор у сканері зчитує світло, що відбивається від смуг коду, перетворює цю послідовність у текст, який може розпізнати комп’ютер, після чого система видає сигнал на підтвердження того, що інформація була зчитана успішно. Смугасті дошки Electronicos Fantasticos включають в себе штрих-коди, проте вони також містять і зірчасті візерунки, і смуги з низькою контрастністю.

У соцмережах ведеться чимало дискусій про те, як саме треба вправлятися зі сканером штрих-кодів, щоб управляти звуком. Такі параметри як тональність та темп сигналів сканера залежать від багатьох факторів: наближення або віддалення зчитуваної поверхні, швидкість руху, кут, під яким сканер підносять до смуг, націлювання сканера на різні блоки чи візерунки. Зображення в такому випадку можна порівняти з музичними фразами, а сканер – це інструмент, який дозволяє зіграти ті чи інші їх частини у потрібній послідовності та з обраними налаштуваннями.

Окрім того, що він грає музику на сканерах штрих-кодів, Ей Вада також перетворює телевізори з електронно-променевою трубкою на щось на кшталт укулеле, зробив своєрідний акордеон з бобінного магнітофону, і створив з вентилятора бас-гітару.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.