Якщо ви не жили в печері протягом останніх 60 років, ви, напевно, знаєте, хто такі The Beatles. Ви напевно чули пісні з альбомів Sgt Pepper чи Abbey Road, і бачили їхній логотип хоча б раз у якийсь момент свого життя. Але що б ви сказали, якби дізналися, що логотип The Beatles насправді не є логотипом The Beatles?
Вірусний ланцюжок у Твіттері показав, що відомий нам дизайн із його культовою виділеною літерою «Т» (drop-T) насправді ніколи не був представлений на жодному з альбомів гурту. Щобільше, до офіційного ліцензування у 90-х роках, цей логотип майже не з’являвся взагалі — за винятком одного дуже конкретного місця.
Виявилося, що логотип «drop-T» походить від ударної установки, яку використовував Рінго Старр. У твіттері сценарист і прозаїк Едді Робсон розповідає, що у квітні 1963 року Рінго знадобився новий набір ударних, тому він і Брайан Епштейн поїхали в крамницю Драм-Сіті на Шефтсбері-авеню, щоб придбати їх. Як ексклюзивний постачальник барабанів Ludwig, магазин хотів, щоб логотип Ludwig був помітним. Епштейн погодився — за тих умов що на комплекті також буде написано The Beatles. Власник магазину Айвор Арбітер намалював логотип drop-T на місці: більші B і T мали підкреслювати слово «Beat».

Справді, ця ударна установка — єдине місце, де довгий час з’являвся логотип. Ви не побачите його на жодній обкладинці студійних альбомів гурту — багато з яких навіть не містять назви гурту. Лише в 1982 році, через 12 років після розпаду гурту, логотип «drop-T» з’явився як на альбомі «The Best», так і на супровідному синглі.



Але згідно з виданням The Beatles Bible, через десять років, у 1994 році, логотип нарешті став торговою маркою Apple Records — і саме тоді він почав з’являтися скрізь, від перевидання альбомів до товарів мерчу. За словами Робсона, це «сигналізує про зміну ставлення Apple до управління спадщиною групи».



Багато користувачів Twitter поділилися своїм здивуванням з приводу відкриття, що такий знаковий логотип лише заднім числом став синонімом гурту. «Мені було цікаво, хто зробив цей логотип, і відповідь була навіть цікавішою, ніж я очікував. Дуже подобається ця тема», — коментує один користувач, а інший додає: «Цікаво було прочитати, я здивований логотипом drop T не був торговою маркою до 90-х років!».
Від до смішного поганої обкладинки альбому Лани Дель Рей до обкладинки Дрейка ми бачили багато прикладів, які підтверджують думку, що сучасним художникам варто було б час від часу гортати книги The Beatles, в пошуках якісного дизайну. Шукаєте натхнення? Переглядайте найкращі логотипи всіх часів.
Автори: Амелія Демсі, Деніел Пайпер
Читайте також:
Відповідь на реальність від ілюстратора По-Ана Пана