Нещодавно видання Dezeen опублікувало десять найцікавіших проєктів будівель на воді зі своїх архівів. Серед них можна побачити як водяні оселі, так і розважальні локації, каплицю і навіть ферму.
Arkup 75, Нідерланди (Waterstudio.NL)
Ця яхта-вілла працює на сонячній енергії і має висувні опори, що здатні підняти всю споруду над водою, зафіксувавши її як автономне житло. За словами архітекторів, натхненням для цього дизайну було те, як фламінго стоять у воді: одна нога під водою, а тіло — високо над її поверхнею.
Portage Bay Float Home, США (Studio DIAA)
Таке житло в місті Сіетл наслідує традиції домівок на воді, властиві цій місцевості. Збудовано його було на плавучій основі з дерев’яних колод, яка датується початком 20 століття.
Floating Farm, Нідерланди (Beladon та Goldsmith)
Молокоферма на воді розташована в Роттердамі. Її було спроєктовано для того неминучого часу, коли зміна клімату та наростання рівня моря призведуть до затоплення фермерських угідь. Ця споруда генерує власну електроенергію завдяки плавучим сонячним панелям. Вона також обладнана системою для збирання дощової води.
Chichester, Великобританія (Baca Architects)
Цей обшитий деревом дім гойдається на хвилях Чічестерського каналу, що на півдні Англії. Його було розроблено британською компанією Floating Homes в якості прототипу. Своєю структурою він наслідує дизайн типових канальних човнів, але більший від них за розміром, щоб така домівка на воді була просторою та комфортною.
Watervilla Weesperzijde, Нідерланди (+31 Architects)
Ця частково підводна плавуча домівка розташована на річці Амстел, що протікає крізь Амстердам. Такий вид житла можна дедалі частіше побачити вздовж річкових берегів та на численних каналах, якими прорізане це місто. Нижній поверх такої будівлі є повністю зануреним під воду.
Veetee, Естонія (b210 та студенти Естонської академії мистецтв)
Veetee — це дерев’яна хатинка, яка тримається на воді завдяки основі з металевих бочок. Її було створено для туристів, які відвідують національний парк Соомаа під час весняної повені. Авторами дизайну стали студенти Естонської академії мистецтв, які розробили його впродовж десятиденного воркшопу.
Floating House, Канада (MOS Architects)
Сталеві понтони надають цій дерев’яній будівлі достатньої плавучості, щоб втримати її два поверхи над водою, пристосовуючись до змінного рівня води на озері Гурон.
Schoonschip Amsterdam, Нідерланди (i29)
Ця споруда є частиною поселення на воді, яке розбудовується з 2010 року і має стати моделлю сталого розвитку для планування міської забудови. Її похилі вікна та зрізані кути відкривають хорошу панораму цього плавучого району.
Genesis, Великобританія (Denizen Works)
Genesis — це плавуча каплиця, яка використовується також як місце для громадських зібрань. Дизайн її розкладного даху є чимось середнім між складаним верхом альковенів Volkswagen та міхами церковного органу.
Floating pavilion, Бразилія (Bruno Rossi)
Такий павільйон на 80 м2 було збудовано на платформі, що перетинає запруду в муніципалітеті Санту-Антониу-ді-Посі, розширюючи наявну там раніше пристань.
Читайте також:
Домашній затишок під землею: десять напівпідземних будинків із добірки Dezeen.