Будуй всупереч: інноваційна Academy DTEK за 6 місяців

Студія Sergey Makhno Architects розповідає, як розробляла дизайн інтер’єру для бізнес-платформи Academy DTEK, котра спеціалізується на корпоративній освіті.

Далі в матеріалі про те, як команда студії надавала нового сенсу простору площею 3 234 кв. м, розташованому в столичному UNIT.Сity.

What we needed to do

Влітку 2018 року Сергій Махно і команда вперше зустрілись на об’єкті з представниками Academy DTEK оцінити ситуацію.

За зведення нового корпусу в українській Кремнієвій долині UNIT.Сity взялася будівельна компанія KAN. Коли влітку 2018 року Сергій Махно і команда вперше зустрілись на об’єкті з представниками Academy DTEK, були готові тільки чотири поверхи з шести. Сергій, при всьому своєму оптимізмі та енергійності, виносить вирок: «Рік і не менше». На що клієнти відповідають: «У нас відкриття через 6 місяців. Півроку і ні дня більше».

Клієнт звик до глобальних рішень, а ми звикли до викликів. Дизайн-проект мав перегукуватися із цінностями компанії, бути екологічним і зносостійким (прохідність за рік — 200 тисяч студентів). Аудиторії мали бути мобільними та могли адаптуватися під різні завдання й кількість слухачів. Щоб не набридали через тиждень і вчитися було в кайф. І, нагадаємо, вмістити все це треба було в 6 місяців.   

What we really did

Ми нескромно вважаємо, що природа — наш головний співавтор, а вона — найталановитіший із архітекторів у всі часи. Проект інтер’єру планували як її продовження. Так, ніби інтер’єр створювала вона сама, але за умови, що їй доступні новітні енергоефективні технології.

Ми щиро віримо, що енергія простору — одна з найпотужніших. Якщо інтер’єр відповідає поставленим завданням, якщо він цілісний — йому не залишається нічого крім «заряджати».

Минаємо скляний фасад будівлі, що в сонячну погоду вкривається рум’янцем — вікна покриті червоною плівкою, задуха будівництва навколо — UNIT.Сity продовжує активно рости. Карусельні двері ніби розпинають важку водну масу і ми — у прохолодному, життєдайному підводному царстві. Великоформатна плитка на підлозі — крок водною гладдю. Так, ви можете ходити по воді — все, що ви можете уявити, можна втілити в життя. Хол академії звеличує людину, її характер і волю.

Інтер’єр досить насичений: вертикальні сади міряються величністю з дерев’яними панелями на стінах, led-стрічки поспішають дзеркальною стелею, світлова скульптура намагається пробитись на 2-й поверх, а за стійкою рецепції вирушили в плавання керамічні човники — авторська плитка від Sergey Makhno Architects. Але з тим дизайн непомітний, не відволікає увагу — бо головною тут залишається людина.

Поряд із зоною рецепції  розташувалася бібліотека-коворкінг. Великі вуха авторських крісел Elephants від Sergey Makhno Architects сумлінно захищають особистий простір, але не відрізають від зовнішнього світу. Вікна до стелі та скляні світильники від Expolight — світлу тут є де розгулятися. Металева хвиля стіни і гладенькі камінці на узбережжі.

Також на першому поверсі розташувалася кав’ярня з виходом на терасу. Під стелею тут розкинувся дзен-сад — поміж розмаєм квітів сіють тепло авторські керамічні лампи Crust. За філіжанкою кави тут можна непомітно медитнути та очистити свідомість для майбутніх справ і знань.

На другий поверх ведуть сходи, зашиті в метал і дерево — об’єднуючі елементи всього простору. Листи нержавіючої сталі товщиною 0, 8 мм — про гнучкість, без якої сучасний світ – непосильна ноша.

І знову хвиля свіжості — блакить, золото пісків і десятки сонць. Перша аудиторія — Excellence (у назвах відображені цінності компанії). Підвісні латунні балки на стелі спрямовують до цілі, колони – як символ досвіду. Спокійний темно-сірий і вічно молодий чорний.

Аудиторія поруч — Openness — це відкритість до змін. У сонячний день напівпрозора повітряна кімната заливається повінню червоного світла.

У цьому проекті вперше в Україні було інтегроване комплексне управління і автоматизація простору з використанням технології Crestron. Рішення втілила українська компанія D8. На виході маємо єдину інтелектуальну систему, яка дає можливість керувати просторами як локально, так і через Інтернет.

Далі по коридору — мобільна аудиторія Unity. Завдяки шумоізоляційним шторам вона може ділитись на дві менші або ж об’єднуватися в одну велику. Завдяки автоматизації Crestron режим обирається в один дотик і система управління сама розуміє, яке джерело для проведення презентації підключене та в якій частині буде проводитися захід. З меблями також все просто. З мобільними конструкціями від Stalkon змінити розсадку у будь-якій із аудиторій можна за 5 хвилин однією рукою.

На стіні — авторська плитка Tetrapod, власниця Red Dot Award-2017. Дизайн натхненний кількатонними бетонними конструкціями, що захищають берег від руйнівних хвиль. Один Tetrapod мав сміливість виділитись і тепер його всі намагаються доторкнутись, нам навіть довелось додатково покривати його захисним шаром.

Найбільша аудиторія — Big Idea — для великих справ. Мобільні внутрішні стіни можуть змінювати простір до непізнаваності. Вдале зонування — запорука ефективного навчального процесу.

Керувати «сонцем», принаймні штучним, також можливо. Встановлюєте потрібний рівень освітлення і решту залишаєте автоматизованій системі управління: вона відкриє/закриє штори, збільшить/зменшить освітлення та сфокусує увагу на важливому.

Поруч ще одна кав’ярня і блакить, блакить. Підлогою і меблями також, до речі, можна перекусити. Вони покриті сучасним екологічним матеріалом Forbо, виробники якого сміливо заявляють, що матеріал настільки безпечний, що його можна їсти.

Тут — в аудиторіях Professionalism та Responsibility — головною складністю і викликом є відмова від складних дизайнерських рішень на користь простору, в якому відчуватимеш себе тією зміною, яку зараз так потребує світ.

Екзаменаційні кабінети виконані за європейськими вимогами. Не спишеш, ні. І це, в першу чергу, виховує повагу до себе.

Кольори природні, але не бляклі. Гама насичена — від помаранчевого і блакитного до салатового. Щоб око не нудьгувало, а простір як можна довше здавався незвіданим.

Хороший інтер’єр — це передусім про функціональність і комфорт. Тут максимум світла, свободи рухів і рішень.

Хороший інтер’єр — це геометрія і ергономіка, про яку не задумуєшся. Коли знаходишся в академії — ніби прогулюєшся сторінками книги, де в кожному розділі — свій головний герой, а в фінальній сцені всі зустрічаються заради спільної справи.

Хороший інтер’єр дає енергію розвитку.

Details

Авторські світильники від Сергія Махно — це світло, що йде з-під землі та сіє тепло попід стелями. Виконані в обмеженій кількості, однією людиною для іншої, у власній керамічній майстерні. Полюблені тисячами прихильників під час дебюту студії на найбільшій виставці дизайну в світі — iSaloni — у квітні 2019 року.

Щоб студенти і викладачі могли зосередитися на навчальному процесі на 100% і не відволікатися на вирішення проблем з обладнанням, у кожній аудиторії є прямий зв’язок зі службою підтримки. Натискаєш потрібну кнопку на сенсорній панелі і миттєво отримуєш зв’язок із технічною службою, яка дистанційно діагностує та вирішує проблему. А всю інформацію, що була записана на інтерактивній дошці, система оцифровує і зберігає у зручному форматі.

Про енергозбереження також подбали. Для економії електроенергії у прохідних зонах вбудовані датчики руху, не задіяні аудиторії можна переводити в еко-режим. А в кінотеатрі — давньої мрії команди — звук як на Каннському кінофестивалі.

Ні, це не драконячі яйця. Це наша плитка Flapjack, ще одна власниця Red Dot Design Award-2017. Вона не літає і не дихає полум’ям, але здатна заворожувати погляди. Улюблене місце для селфі всіх відвідувачів.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Морган Фрімен озвучив документальний фільм про пластик, що «живе» в океані

Короткий документальний фільм «Life Below Water» від ООН, Google та Tribeca Enterprises розповідає про нового мешканця океанських глибин.

Агенція BBH пропонує віртуальний коучинг від сера Джона Хегарті

Кінематографічна VR-платформа агенції BBH пропонує всім віртуальний коучинг від легенди рекламної індустрії сера Джона Хегарті.

Реклама для тих, хто її собі дозволити не може: телеканал підтримує дрібних підприємців

Channel 4, популярний британський телеканал, підтримує дрібних підприємців, передавши ряду малих компаній слоти у прайм-тайм.

iPhone та хокейна стрічка: новий ролик Apple присвячено спорту

iPhone та хокейна стрічка опинилися прикріпленими на багатьох незвичних поверхнях: ключка, льодовий комбайн і навіть підошва ковзанів.

BT & Emma Hewitt directed by Histibe 004-1

Український режисер реалізував зйомки музичного кліпу в трьох країнах під час карантину

Зйомки музичних кліпів під час карантину наповнили музикантів новими викликами, яких ніхто не очікував. Але це змусило їх мислити більш ...

Шість кампаній, які покликані допомогти боротися із залежністю від телефону

Пропонуємо вашій увазі шість креативних кампаній, які допоможуть боротися із залежністю від телефону та й взагалі відпочити від витріщання в екран.