Коли ви переходите на сайт, курсор зазвичай стає першою річчю, яка притягає до себе ваш погляд (якщо ви не з мобільного переглядаєте сайт, звісно). Тому коли дизайнери вирішують урізноманітнити звичний формат чорно-білої стрілочки, це одразу помітно. А вебсайти, які вдаються до оригінального дизайну курсорів, змінюючи його форму, незвично реагуючи на нього або повністю перевтілюючись, залежно від місця курсору на сторінці, зазвичай роблять це, щоб запропонувати відвідувачам інтерактивнішу взаємодію.
Відтак, пропонуємо вашій увазі чотири приклади цікавого дизайну курсорів з добірки видання It’s Nice That.
Шона Баклі та Саймон Суїні: otheroffice.net
Для творчого дуету Other Office натхненням для дизайну їхнього сайту став, власне, їхній робочий процес. Перейшовши на сайт ви бачите не один, а два курсори, поєднані лінією.
Курсори працюють в тандемі, що, за словами дизайнерів, і стало вирішальним для мапи сайту і навігації по ньому. Куди б ви не клацнули одним курсором, інший клацне на таке саме посилання. Тобто «дзеркальний» дизайн сайту був цілком логічним наступним кроком.
Що б вони порадили:
«Наразі ми розглядаємо вебсайти як продовження особистості їх власника (тобто нашого клієнта). Ми переконані, що, коли ми відтворюємо робочий процес нашого замовника крізь призму інтернету, результат набагато точніше передає його особистість, ніж це зробив би просто сайт із «гарним» дизайном. … Звісно, часто клієнтам лише гарний дизайн і потрібен. Тож, наскільки очевидною буде така імітація робочого процесу, варіюється з проєкту в проєкт».
Бруно Томе: brunotome.dev
На його сайті написи химерними шрифтами крутяться, як друкарський прес. А кожен із цих шрифтів був спеціально розроблений як втілення відповідного вебсайту з портфоліо креативника.
Не можна не помітити і велетенський курсор, який контролює чорно-біле «перехрестя», інвертуючи кольори на сайті одночасно з тим, як ви його рухаєте.
Що б він порадив:
«Я вважаю, що ми завжди повинні мислити як користувач. Будь-який користувач. Адже цією неймовірною цифровою епохою має бути в змозі насолодитися кожен. Втім, не можна забувати і про призначення вебсайту. Я знаю, що сполучити ці дві речі, інклюзивність та інновації, доволі складно, але на те ми й дизайнери».
Джек Вайлд: isjackwild.com
Його концепція вебсайту насправді доволі проста. З кожним кліком ваша бомба-курсор робить «бумс!», розкидаючи елементи сайту навсебіч.
Для дизайнера важливим був елемент несподіванки, тому його сайт на перший погляд здається суцільною стіною тексту. Але курсор є на диво ефективною візуальною підказкою, що все не так просто. В мобільній версії сайту, щоправда, його не видно. Але сам дотик до екрану викликає таку саму вибухову реакцію.
Що б він порадив:
«Розпочинайте з того, що зберіть весь контент для сайту, а потім повикидайте з нього все зайве. Більшість речей, які здаються на сайті конче необхідними, насправді такими не є».
«Я завжди починаю з олівця та паперу, щоб приміряти численні схеми сайту, не трясучись над кожним рядком».
«Коли ви будуєте менш структуровані сайти, сядьте десь подалі від комп’ютера і занотуйте всі ідеї, що спадають вам на думку. (По кілька слів на кожну концепцію.) Записуйте навіть ті з них, які здаються вам повною маячнею».
Джаан Сарапуу: beyondmatter.eu
Сайт Beyond Matter – це міжнародний і міждисциплінарний проєкт Центру мистецтв і медіатехнологій (Zentrum für Kunst und Medien, ZKM), присвячений документуванню минулих та нинішніх виставок. Відповідно, дизайн його сайту мав бути не менш інтелектуальним.
Дизайн сайту містить, зокрема, курсор, за яким слідує летюча «аура», та логотип із системою координат XYZ, який реагує на прокрутку сторінки. Це є своєрідним посиланням на слова філософа Вальтера Беньяміна, який називав аурою «присутність витвору мистецтва в часі та просторі». Тобто курсор з «аурою», який лишає слід на сторінці, мовби запрошує відвідувача до співтворчості.
Що б він порадив:
«Планування важливе, але завжди варто лишати місце для експерименту. Це означає, що вам потрібна гнучкість. Не лише для інтеграції нових ідей, але й для адаптації, коли заплановані речі не працюють як треба. Деякі ідеї доводиться відкидати просто тому, що в якомусь браузері (чи навіть одній з його версій) вони не працюватимуть. Тому, коли такі проблеми виникають, ви маєте бути готові до компромісу».