Компанія IBM оголошує про понад 170 нових партнерств і розширення програмної взаємодії з закладами та організаціями з понад 30 країн Америки Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Європи, Ближнього Сходу й Африки.
Компанія IBM (NYSE: IBM) оголосила про глобальний план: до 2030 року допомогти 30 млн осіб будь-якого віку по всьому світу здобути нові навички, необхідні для професій майбутнього. Задля досягнення цієї мети IBM оприлюднила дорожню карту, згідно з якою компанія має намір укласти понад 170 нових академічних і галузевих партнерств. Під час реалізації цього плану використовуватимуться існуючі кар’єрні платформи і навчальні програми IBM з метою розширення доступу до освіти і технічних спеціальностей, на які є попит.
«Талант можна знайти всюди, а можливості навчання — ні, — каже Арвінд Крішна, голова і гендиректор IBM. — Ось чому ми маємо вдатися до масштабних і сміливих кроків із розширення доступу до цифрових навичок і можливостей працевлаштування, щоб більше людей — незалежно від їх походження — могли скористатися перевагами цифрової економіки. Сьогодні IBM зобов’язується забезпечити для 30 мільйонів людей нові навички до 2030 року. Це допоможе демократизувати можливості, заповнити розрив у навичках, що збільшується, і дати новим поколінням працівників інструменти, необхідні для побудови кращого майбутнього для себе і всього суспільства».
Труднощі, з якими стикаються роботодавці в усьому світі при пошуку кваліфікованих кадрів, суттєво перешкоджають економічному зростанню. За даними Всесвітнього економічного форуму, в результаті усунення прогалин у знаннях і навичках до 2028 року світовий ВВП може збільшитися на $11,5 трлн. Однак щоб це стало можливим, системи освіти і професійної підготовки не повинні відставати від вимог ринку. Згідно з ВЕФ, щоб це вдалося, державному і приватному секторам потрібна така співпраця у сфері освіти і навчання, що «крокує в ногу» з вимогами ринку, демографічними змінами і технологічним прогресом.
Програми для всіх і кожного
За рахунок розмаїття пропозицій і гнучкого підходу портфель освітніх програм IBM стає все більш унікальним та ефективним. Це також відображає концепцію IBM, згідно з якою універсальний підхід попросту не працює, коли ідеться про освіту. IBM пропонує різні програми: від технічних курсів для підлітків у звичайних школах та університетах до оплачуваних стажувань і практик в IBM. Програми розвитку навичок і навчання IBM також передбачають шефство над учнями та надання безкоштовного індивідуального онлайн-навчання для молодих фахівців.
План IBM з навчання 30 млн людей спирається на широкий набір програм, а також співпрацю з університетами і ключовими державними установами, в тому числі центрами зайнятості. Партнерства також поширюються на неурядові організації, особливо ті, що орієнтуються на малозабезпечену молодь, жінок та ветеранів воєн. В цілому зусилля IBM покликані мотивувати приватний сектор по всьому світу створювати і розширювати можливості для традиційно незахищених верств населення.
Мартін Сундблад, менеджер з досліджень та співкерівник європейської практики з навичок в IDC зазначив: «Цифрова трансформація досягла тієї точки, коли вона стосується усіх робочих процесів, функцій і ролей на підприємствах і в організаціях, а потреба в навчанні стає обов’язковою для прийняття суспільством. Розвиток цифрових навичок, хоч і в різних масштабах і формах, нині потрібний по всій системі освіти, у більшості бізнес-функцій і в професійній ІТ-спільноті, щоб не ставити під загрозу здійснені інвестиції. Програма IBM має розмір і охоплення, які підтримають цей перехід».
Освітні ініціативи компанії IBM
Давня прихильність IBM до підтримки освіти лежить в основі КСВ-ініціатив компанії. Десять років тому IBM запустила програму P-TECH, революційну модель державної освіти, покликану заповнити прогалину в знаннях і навичках у сфері високих технологій. Крім того, компанія впровадила програми підвищення кваліфікації та перепідготовки для членів громад на всіх етапах їх навчання. Ці програми покращують технічну підготовку фахівців на посадах, пов’язаних із кібербезпекою, квантовими обчисленнями, когнітивними технологіями ШІ, дизайн-мисленням і цифровим маркетингом. Вони також передбачають здобуття навичок, орієнтованих на професіоналів, чи то стосується створення резюме, спільної роботи, підготовки презентації, організації часу, чи розвитку усвідомленості. IBM пропонує поєднання практичних і віртуальних програм, щоб доступ до навчання був у людей у будь-якій точці світу.
Фото в заголовку: Карсон Мастерсон
Читайте також:
10 свіжих ілюстраторів, які надихають своїми роботами