Хто зі світових знаменитостей має вищу освіту (і на кого вони вчилися)?

У сучасній культурі знаменитості міцно асоціюються з амбіціями. І коли мова заходить про відомих людей, якими багато хто захоплюється, наявність у них вищої освіти може надихнути юних шанувальників і собі наслідувати їх приклад. А якщо хтось досяг успіху з самим лише мінімумом формальної освіти, що ж, принаймні це може вселити в когось із фанатів трохи рішучості торувати свій власний шлях.

Саме з таких міркувань освітній портал DegreeQuery провів дослідження, проаналізувавши освіту 125 світових знаменитостей, серед яких були зірки Голлівуду, професійні спортсмени, музиканти, моделі, письменники та популярні відеоблогери.

Тенденції та винятки

Найосвіченішою з охоплених у дослідженні знаменитостей виявилася акторка Маїм Бялік, відома своєю роллю в серіалі «Теорія великого вибуху». Вона навчалася в Каліфорнійському університеті та здобула науковий ступінь доктора філософії у галузі нейробіології. Вона також є авторкою кількох науково-популярних книжок.

А от двоє з найвідоміших спортсменів – Кріштіану Роналду та Ліонель Мессі – ніколи й не навчалися в коледжі. В 14 років Роналду виключили зі школи, після чого він зосередився насамперед на своїй кар’єрі футболіста. Аргентинець Мессі перервав своє навчання в школі, щоб вступити до «Ла Масія», молодіжної академії футбольного клубу «Барселона», після якої його одразу запросили до першої команди.

Якась конкретна спеціальність у зв’язку з «зірковим» статусом не простежується. Насправді, серед охоплених у дослідженні зірок Голлівуду лише двоє мають дипломи з акторського мистецтва – Емілія Кларк та Семюел Джексон. Більше того, багато знаменитостей здобули вищу освіту задовго до того, як їх наздогнала слава, тож серед них є фахівці з таких різноманітних дисциплін як біологія (акторка Ліза Кудроу), археологія (актор Коул Спраус), юриспруденція (акторка Ребел Вілсон), бізнес (музикант Джермейн Коул) та кримінальна психологія (модель Джиджі Хадід).

Але є серед них і ті, хто вирішили шукати академічних успіхів вже після того, як стали знаменитими. Наприклад, Наталі Портман, яка вивчала психологію в Гарварді, або Майкл Джордан, який закінчив Університет Північної Кароліни, де вивчав географію, а також Стівен Спілберг, який зрештою завершив своє навчання та здобув ступінь бакалавра бізнес-адміністрування аж через 34 роки після того, як він покинув коледж.

Хоча далеко не кожен з тих, хто кинув навчання, потім повернувся до школи, щоб довчитися. Наприклад, Леді Гага рік навчалася у Школі мистецтв Тіша Нью-Йоркського університету, але потім заради музичної кар’єри покинула навчання. А Раян Рейнольдс так і не закінчив Політехнічний університет Квантлен, де він свого часу вивчав криміналістику.

Освіта повна та неповна

З таблицею, яка містить докладніші відомості про освіту 125 світових знаменитостей, можна ознайомитися тут.

Загалом, з’ясувалося ось що:

  • Серед знаменитостей з вищою освітою найчастіше можна зустріти випускників Нью-Йоркського університету та Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA)…
  • …але освітній рівень, який спостерігається серед знаменитостей найчастіше – це просто повна середня освіта.
  • А серед тих, хто після школи все ж пішов вчитися далі, найбільше є тих, хто спеціалізується на англійській мові та літературі.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

HypeAuditor_dentsu_Insta

Хто, як і скільки заробляє в українському Instagram — дослідження HypeAuditor і dentsu Ukraine

Instagram сьогодні є не тільки однією з провідних соціальних мереж, але і найважливішою платформою для influencer-маркетингу. Тож, за ініціативи комунікаційної ...

Микола Демченко та Дем’ян Ом про відносини мистецтва та бізнесу

Микола Демченко та Дем’ян Ом про відносини мистецтва та бізнесу

Чи може бізнес існувати без мистецтва? А мистецтво без бізнесу? Ці питання міг би поставити Гамлет, але сьогодні у «Філософському ...

Олесь Манюк та Дем’ян Ом про філософію бізнесу та культуру

Існує таке поняття, як світ VUCA. Ця абревіатура англійською розшифровується як: «volatility», «uncertainty», «complexity» та «ambiguity», а перекладається, як «мінливість», ...

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...

Як змінювалися тренди хелловінських костюмів впродовж останніх 150-ти років

Американці почали вбиратися в маскарадні костюми на Хелловін наприкінці 19-го століття. Але з того часу тренди хелловінських костюмів дуже змінилися.

Kyiv Art Fair онлайн відкрився для відвідувачів

Цього року фестиваль сучасного мистецтва Kyiv Art Week проходить онлайн. Традиційний ярмарок трансформувався в єдину діджитал-платформу для експонування та продажу ...