Хто зі світових знаменитостей має вищу освіту (і на кого вони вчилися)?

У сучасній культурі знаменитості міцно асоціюються з амбіціями. І коли мова заходить про відомих людей, якими багато хто захоплюється, наявність у них вищої освіти може надихнути юних шанувальників і собі наслідувати їх приклад. А якщо хтось досяг успіху з самим лише мінімумом формальної освіти, що ж, принаймні це може вселити в когось із фанатів трохи рішучості торувати свій власний шлях.

Саме з таких міркувань освітній портал DegreeQuery провів дослідження, проаналізувавши освіту 125 світових знаменитостей, серед яких були зірки Голлівуду, професійні спортсмени, музиканти, моделі, письменники та популярні відеоблогери.

Тенденції та винятки

Найосвіченішою з охоплених у дослідженні знаменитостей виявилася акторка Маїм Бялік, відома своєю роллю в серіалі «Теорія великого вибуху». Вона навчалася в Каліфорнійському університеті та здобула науковий ступінь доктора філософії у галузі нейробіології. Вона також є авторкою кількох науково-популярних книжок.

А от двоє з найвідоміших спортсменів – Кріштіану Роналду та Ліонель Мессі – ніколи й не навчалися в коледжі. В 14 років Роналду виключили зі школи, після чого він зосередився насамперед на своїй кар’єрі футболіста. Аргентинець Мессі перервав своє навчання в школі, щоб вступити до «Ла Масія», молодіжної академії футбольного клубу «Барселона», після якої його одразу запросили до першої команди.

Якась конкретна спеціальність у зв’язку з «зірковим» статусом не простежується. Насправді, серед охоплених у дослідженні зірок Голлівуду лише двоє мають дипломи з акторського мистецтва – Емілія Кларк та Семюел Джексон. Більше того, багато знаменитостей здобули вищу освіту задовго до того, як їх наздогнала слава, тож серед них є фахівці з таких різноманітних дисциплін як біологія (акторка Ліза Кудроу), археологія (актор Коул Спраус), юриспруденція (акторка Ребел Вілсон), бізнес (музикант Джермейн Коул) та кримінальна психологія (модель Джиджі Хадід).

Але є серед них і ті, хто вирішили шукати академічних успіхів вже після того, як стали знаменитими. Наприклад, Наталі Портман, яка вивчала психологію в Гарварді, або Майкл Джордан, який закінчив Університет Північної Кароліни, де вивчав географію, а також Стівен Спілберг, який зрештою завершив своє навчання та здобув ступінь бакалавра бізнес-адміністрування аж через 34 роки після того, як він покинув коледж.

Хоча далеко не кожен з тих, хто кинув навчання, потім повернувся до школи, щоб довчитися. Наприклад, Леді Гага рік навчалася у Школі мистецтв Тіша Нью-Йоркського університету, але потім заради музичної кар’єри покинула навчання. А Раян Рейнольдс так і не закінчив Політехнічний університет Квантлен, де він свого часу вивчав криміналістику.

Освіта повна та неповна

З таблицею, яка містить докладніші відомості про освіту 125 світових знаменитостей, можна ознайомитися тут.

Загалом, з’ясувалося ось що:

  • Серед знаменитостей з вищою освітою найчастіше можна зустріти випускників Нью-Йоркського університету та Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA)…
  • …але освітній рівень, який спостерігається серед знаменитостей найчастіше – це просто повна середня освіта.
  • А серед тих, хто після школи все ж пішов вчитися далі, найбільше є тих, хто спеціалізується на англійській мові та літературі.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

мобільний павільйон House of Europe

House of Europe шукає креативні команди в українських містах, які готові прийняти мобільний павільйон

Минулого року разом з молодими українськими архітекторами Іваном Протасовим, Яною Бучацькою, Дмитром Міхєєвим і Тарасом Бараном команда House of Europe розробила мобільний павільйон. Це ...

Останній випуск Twój Weekend: «Каннські Леви» представили чи не найдивнішу платформу для соціальної кампанії

Агенція YMLY&R Poland у своїй кампанії на підтримку гендерної рівності звернулися до всієї країни з, мабуть, найнезвичнішої платформи для такої комунікації.

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...

Юлія Федів

Керівниця УКФ Юлія Федів: «Зміни неможливо запровадити, якщо в них не будуть зацікавлені безпосередні виконавці»

Керівниця УКФ (Український культурний фонд) Юлія Федів розповіла про те, як культурні та креативні індустрії країни пережили кризу та рухаються ...