На онлайн платформі молодь в зручний спосіб зможе дізнатися про можливості від держави і донорів, долучатися до відновлення країни та отримати підтримку своїх ініціатив.
Компанія Kitsoft розробила вебпортал Українського молодіжного фонду (УМФ) — новоствореної державної інституції при Міністерстві молоді та спорту. Установа покликана підтримувати ініціативи української молоді та забезпечувати її необхідними ресурсами. УМФ надаватиме бюджетні гранти, щоб молоді люди мали більше можливостей для розвитку свого потенціалу в Україні.
Згідно з результатами дослідження аналітичного центру Cedos і дослідницької агенції Info Sapiens, 72% молодих людей готові долучатися до відновлення України, однак тих, хто вже це робить — лише 1% опитаних.
Це означає, що мають бути створені проєкти, які підвищуватимуть громадську активність молоді та їх участь у суспільному житті. В умовах війни системність цих кроків має особливе значення, адже саме молоді люди та підростаюче покоління стануть рушійною силою у відбудові економіки України у повоєнний період.
Експертом з впровадження таких проєктів молодіжної політики має стати УМФ. В той час, коли перед розробниками порталу, стояла задача створити платформу, де молодь в зручний спосіб знайде актуальні грантові програми та отримає експертну підтримку та всю необхідну інформацію для участі в них.
Найбільші проблеми розвитку молоді в Україні
Серед важливих питань молоді в Україні можна виділити такі:
1) Працевлаштування молодих людей. Після закінчення закладів освіти постають питання про ринок праці, про можливості працевлаштування, про відкриття власного бізнесу, оскільки мало молодих людей в принципі обізнані в питаннях відкриття власної справи. Що з цим робити? Як можна конкретно бути спроможним на ринку праці? — На жаль, цьому ні в школах, ні в закладах вищої освіти не навчають.
2) Відсутність достатньої кількості доступних програм для неформальної освіти, щоб молодь могла розвивати свої вміння і навички.
3) Мобільність молоді досить обмежена через повномасштабне вторгнення. Коли частина молоді воює, частина — дуже глибоко занурена в процес волонтерства, в них менше спроможності бути достатньо включеними в інші суспільні процеси.
Веб-портал сприятиме підтримці молоді
Веб портал — це в першу чергу інструмент для молодих людей і організацій, які прагнуть щось створювати і змінювати в країні. Його основна мета — дати зручний інтерфейс, інструментарій для подачі на грантові конкурси, які надає фонд, і відповідно брати в них участь та отримувати фінансування.
Завдяки порталу можна дізнаватись нове про можливості, які дає фонд, а фонд. А це не тільки гранти, а і підтримка, консультації, співпраця з міжнародними партнерами і донорами.
Як працює новий портал УМФ
Аудиторія вебпорталу УМФ — молоді, активні, цілеспрямовані, енергійні та зацікавлені в позитивних змінах люди. Тому при розробці графічного дизайну відійшли розробники від формального та витриманого стилю державних сайтів і зробили його більш сучасним та молодіжним.
В оформленні сайту використана яскрава кольорова гама, яка з одного боку створює відчуття позитивної енергії та динаміки, а з іншого — привертає увагу до ключових елементів інтерфейсу і робить його легким для сприйняття і зрозумілим.
Незважаючи на яскравий дизайн, вебпортал відповідає критеріям вебінклюзивності: всі елементи інтерфейсу легко розпізнаються на моніторах з будь-якою контрастністю та яскравістю та доступні користувачам, які не розрізняють певні кольори.
Оскільки вебпортал забезпечує не тільки оперативне оприлюднення інформації про діяльність Українського молодіжного фонду, але й слугує інструментом для надання послуг з участі у грантових програмах, його інтерфейс має відповідати ряду вимог:
Зрозуміла навігація та прості елементи керування;
Мінімальна кількість дій для вирішення основних задач;
Відсутність зайвих функцій та елементів, що не потрібні для вирішення основних задач.
«Сайт УМФ — яскравий приклад того, як державні вебресурси можуть по-різному виглядати. Він відрізняється свіжим і сучасним дизайном, однак відповідає вимогам чинних нормативно-правових актів та містить всю необхідну інформацію для користувачів. Ми вважаємо це однією зі своїх перемог, і щиро вдячні УМФ, що довірилися нам».
– зазначає Ольга Кононова, Проєкт-менеджер в Kitsoft. Особлива увага при розробці приділялася розділу «Гранти та Програми», оскільки саме через нього молодь дізнаватиметься про доступні можливості для фінансування та реалізації проєктів і подаватиме заявки на їх отримання.
Для цього передбачений спеціальний модуль, який дозволяє переглядати та обирати гранти, стипендії та інші форми фінансової підтримки, що пропонує фонд.
Для зручності усі грантові програми можна фільтрувати за типом, статусом та датою. Кожна грантова програма має свою окрему сторінку з детальним описом та всіма необхідними для ознайомлення матеріалами.
«Ми задоволені, що наш сайт не тільки забезпечує легкий доступ до інформації про гранти та участь в них, але й відображає за допомогою дизайну енергію та ініціативність української молоді.»
– зазначає директор УМФ Дмитро Твердохліб.
Відео: https://www.youtube.com/watch?v=wtn5wR4gMmM