Впродовж цього тижня в центрі Лондона на Трафальгарській площі можна було побачити дивовижне видовище — своєрідний «портал» в Антарктику, крізь який дослідники Greenpeace вели трансляцію з антарктичного узбережжя в реальному часі.
Ця велетенська структура становить 4 метри заввишки і важить майже 4 тонни. В центрі уваги трансляції, зокрема, колонії пінгвінів з Антарктичного півострова, які минулого тижня були вперше помічені там експедицією Greenpeace International.
Для лондонських перехожих такий портал став унікальною можливістю побачити на власні очі красу та дивовижність цього вразливого регіону.
Сама ініціатива є частиною кампанії Protect the Oceans, яку Greenpeace провадить в Антарктиці та за її межами, закликаючи ООН укласти нову Global Ocean Treaty цього березня.
«За час пандемії багато хто з нас виявився практично відрізаним від природи, — зазначає Вілл МакКаллум, очільник відділу із захисту океанів Greenpeace UK. — Але світ навколо нас не стоїть на місці, і становище таких територій як Антарктика швидко погіршується. Тому ми принесли далеку й вразливу Антарктику прямо в серце мегаполісу, розташованого за 8000 миль від неї. Ми бачимо ці місця в документальних передачах про природу, і вони здаються нам іншим світом. Але це не так. Це — наш світ. І те, що відбувається в Антарктиці, зачіпає всіх нас. Ми сподіваємося, коли люди побачать просто перед собою життя Антарктики, як-от пташенят пінгвінів, вони усвідомлять, наскільки реальними та нагальними є проблеми океанів у час напередодні важливого урядового рішення, яке ООН прийматиме цього березня».
Експедиція Greenpeace International веде свої антарктичні дослідження спільно з науковцями Університету Стоні-Брук (США), спостерігаючи, як зміна клімату впливає на пінгвінів і скорочує їхні популяції.
Луїза Кессон, речниця експедиції Greenpeace UK, пояснює: «Зміна клімату та промислове риболовство ведуть до вимирання пінгвінів, а антарктичні льоди стрімко тануть. Тому цей «портал» від Greenpeace, який веде в Антарктику, є нагадуванням про те, що ми ризикуємо втратити, якщо не захищатимемо океани. Global Ocean Treaty є важливим першим кроком до створення океанських заповідників, вільних від згубного впливу людини. Вони дали б природі можливість зцілитися, а планеті — уникнути найнебезпечніших наслідків зміни клімату».
Нагадуємо:
Між Вільнюсом і Любліном збудували «портал» в стилі «Зоряної брами».
Довкілля та декорації: щирість і лицемірство екополітики компаній у роликах Erste Bank і Greenpeace.
Greenpeace уявляє ідилічне майбутнє (але й там знайдуться невдоволені).