Нідерландський бренд електричних велосипедів VanMoof у своєму новому анімаційному ролику показав, як хакер, зломник замків і викрадачка творів мистецтва марно намагаються обійти захист від крадіжки цього транспорту. Більшості людей зазвичай непросто знайти в собі краплину співчуття до злодія, але ці анімаційні лиходії VanMoof таки не позбавлені певного шарму.
Над роликом Hard Times for Super Thieves працював оскароносний аніматор Тобіаш Фуракр («Острів собак», «Труп нареченої», «Незрівнянний містер Фокс»).
Троє пластилінових персонажів цієї покадрової анімації в жанрі мок’юментарі намагаються викрасти мініатюрний велосипед VanMoof, надрукований на 3D-принтері. У такий спосіб кампанія просто та з гумором розповідає про захист велосипедів VanMoof від крадіжки.
Кожного персонажа було створено, щоб продемонструвати відповідний елемент захисту VanMoof. Наприклад, досвідчений зломник замків, схожий водночас на Террі-Томаса та Сальвадора Далі, спантеличений брендовими замками без ключів.
Колін Корнвелл, креативний директор VanMoof, пояснює: «Ми виявили, що коли ми намагаємося розповісти про інновації, спрямовані на захист велосипедів наших користувачів, така розповідь дуже швидко стає заскладною і скочується в технічні подробиці».
Тому-то бренд VanMoof і обрав покадрову анімацію, щоб поговорити про це «непретенціозно».
Ролик було знято за якихось п’ять днів. За словами Тобіаша Фуракра, найскладнішою частиною роботи була синхронізація рухів губ пластилінових персонажів. «Знімних ротів» для персонажів у аніматора не було, тож йому доводилося змінювати фігурки прямо в процесі.
Хоча самі 35-сантиметрові скульптури «суперзлодіїв» зроблені були з пластиліну, велосипед VanMoof, який вони намагаються вкрасти, був надрукований на 3D-принтері, пофарбований вручну і доповнений також виготовленими вручну спицями. Оскільки велосипед є важливою частиною ролика, було вкрай важливо, щоб він виглядав, як справжній.
Формат інтерв’ю з персонажами також видався режисерові цікавим.
А потім йому довелося попомучитися над тим, щоб змонтувати зі знятого футажу відео лише на одну хвилину.
«Робота над фільмом ніколи не завершується. І в якийсь момент хтось просто мусить сказати вам: «Годі! Ти тут більше вже нічого не зробиш». Але допрацьовувати фільм можна нескінченно», — зізнається Тобіаш Фуракр.
Читайте також:
Директор компанії VanMoof закликає не відмовлятися від екологічних подорожей.