Ви коли-небудь намагалися уявити, як виглядали б Диснеївський замок, Тадж Махал чи Ейфелева вежа, якби їх було повністю збудовано з кубиків LEGO? Креативники агенції NeoMam та дизайнери іграшкового порталу TheToyZone, вочевидь, над цим замислювалися.
Скориставшись можливостями програми Bricklink, вони збудували якомога точніші віртуальні моделі десяти архітектурних пам’яток світу з віртуальних кубиків LEGO і назвали точну кількість деталей, які знадобляться для конструювання кожної з них в масштабі 1:1.
Тадж Махал (Індія)
Мавзолей Тадж Махал був споруджений в 17 столітті для Мумтаз Махал, дружини імператора Шах Джахан Мугала. Чотири окремі мінарети були новою рисою для архітектури того часу і підкреслювали й без того вражаючий масштаб будівлі.
Серед конструкторів LEGO є масштабований Тадж Махал, але наразі він вже не випускається. Він був 43 см заввишки і складався з семи секцій. Але в масштабі 1:1 Тадж Махал з кубиків LEGO здіймався б аж на 73 м.
Статуя Свободи (США)
Французький скульптор Фредерік Бартольді розпочав свою роботу над цим подарунком для США в 1876 році у Франції. А потім статую розібрали і частинами перевезли на Острів Бедлоу, «Ворота Америки», подібно до того, як численні конструктори LEGO по частинах пересуваються з місця на місце з 1949 року.
Реальних моделей Статуї Свободи з кубиків LEGO існувало декілька, але найбільша з них складалася з 1685 деталей.
Біг Бен та Будинок парламенту (Великобританія)
Найвідоміша годинникова вежа світу височіє над Вестмінстерським палацом у Великобританії. Щоправда, зараз, в процесі реконструкції, розгледіти її буде непросто.
Біг Бен з кубиків LEGO, який свого часу випускала ця компанія, був 60 см заввишки. А от в масштабі 1:1 вам довелося б видертися на 96 метрів вгору, щоб перечепити стрілки на циферблаті.
Бурдж Халіфа (ОАЕ)
Натхнена формою пустельної квітки найвища будівля світу є спорудою зі скла та бетону і дещо наслідує канони класичної ісламської архітектури.
Для зведення реальної будівлі знадобилося 22 мільйони людино-годин. А тепер уявіть, скільки годин пішло б на її спорудження в реальному розмірі з кубиків LEGO.
Ейфелева вежа (Франція)
Після зведення Ейфелевої вежі в 1889 році вона впродовж чотирьох десятиліть зберігала статус найвищої рукотворної споруди світу. Хоча названо її на честь архітектора Густава Ейфеля, насправді автором її дизайну є Стефан Совестр, а головними інженерами були Моріс Кеклен та Еміль Нуг’є, які виконували цю роботу на замовлення Ейфелевої компанії.
Білий дім (США)
Джеймс Хобан, архітектор, який виграв конкурс на дизайн «Президентського палацу», свого часу взяв базовий проєкт цієї будівлі за авторством П’єра Шарля Ланфана і скоротив і сам проєкт, і витрати на нього на 75%. Але навіть так знадобилося вісім років праці (зокрема рабської праці), щоб завершити це будівництво.
Такий конструктор LEGO певно сподобався б змученим офісним працівникам, які, збираючи кубик до кубика, відпочивають душею після дня в офісі. Але що як конструктор був би достатньо великим, щоб вмістити і ваш офіс, і колег, і родину, і навіть песика?
Колізей (Італія)
Римський Колізей був найбільшим амфітеатром античних часів і лишається найбільшим амфітеатром сьогодення.
Ба навіть, не так давно створена модель Колізею з кубиків LEGO стала з її 9036 деталями найбільшим конструктором LEGO. Але якби ви спробували відтворити Колізей у повний розмір, на це б пішло 154 мільярди кубиків. І це лише на ту частину, яка дожила до наших днів!
Бранденбурзькі ворота (Німеччина)
Неслухняні молодші брати й сестри частенько полюбляють поцупити якусь деталь з вашого LEGO-шедевру, щойно ви з нього очі зведете. Так само вчинив і Наполеон, коли його армія захопила Берлін. Взяв і прихопив із собою статую кінної квадриги і тримав її в своїх паризьких апартаментах аж до зречення престолу!
Під час Другої світової війни цю квадригу було сильно пошкоджено, і те, що від неї залишилося, наразі зберігається в музеї. Тож, щоб прикрасити кониками Бранденбурзькі ворота з кубиків LEGO, доведеться, певно, поставити туди четверик коней-гойдалок.
Олд Траффорд (Великобританія)
Стадіон футбольного клубу «Манчестер Юнайтед» теж було великою мірою зруйновано після бомбардувань часів Другої світової війни. Відтоді його докорінно реконструювали.
Кілька років тому дизайнери LEGO відтворили цей стадіон в масштабі 1:600.
Диснеївський замок (США)
Замок Попелюшки був задуманий художником Гербом Райманом як типовий романтичний французький замок 11—13 століття.
Втім, його варіант, зроблений з кубиків LEGO, певно мав би цікавіші інтер’єри, ніж численні магазини та ресторани, які заполонили оригінальну споруду.
Як це було зроблено?
Першим кроком було створити сцену за допомогою програми Studio 2.0, яка містить повну бібліотеку всіх кубиків LEGO — форми, кольори, орнаменти тощо.
Коли було створено первинну 3D-структуру, дизайнери TheToyZone скористалися спеціальною програмою, щоб за фотографіями відтворити точний вигляд реальних архітектурних пам’яток. Тобто якщо перенести 3D-модель на тло з фотографії, вона посідатиме точно те ж саме місце, що й реальна споруда.
А потім, належно розмістивши 3D-модель, дизайнери якомога точніше відтворили на ній текстуру та освітлення оригіналу, щоб кожна тінь лягла на своє місце.
Читайте також:
Ці шрифти Lego можуть бути найкрутішою річчю, яку ви побачите за весь день.