Дуже скоро купити невзаємозамінні токени буде не складніше, ніж, скажімо, купити одяг. І першим кроком до цього є те, що мережа магазинів Selfridges вирішила стати першим у світі ритейлером, який пропонуватиме, так би мовити, «безрецептурні» NFT за фіксовану ціну.
Такий чималий крок, зроблений мережею Selfridges у час, коли межа між реальними та цифровими колекційними об’єктами дедалі сильніше розмивається, є частиною її колаборації з модним лейблом Paco Rabanne та музеєм Fondation Vasarely, який присвячений творчому доробку Віктора Вазарелі, засновника руху оп-арт.
Супроводжується така колаборація також виставкою Universe, яка демонструватиме творчість Вазарелі поряд із фізичною колекцією Paco Rabanne, що була натхнена оптичними ілюзіями оп-арту.
Що ж до NFT, Selfridges збирається запропонувати покупцям широкий вибір із щонайменше 1800 токенів. Серед них будуть, зокрема, оцифровані версії перших 12 суконь Paco Rabanne і 12 ранніх робіт Віктора Вазарелі. Такий продаж триватиме з 28 січня до 12 березня, а ціни варіюватимуться від 2700 до 136000 доларів. І, що є, мабуть, найважливішим, всі такі покупки можна буде оплатити звичайною кредитною карткою.
Як повідомляє Vogue Business, цифрові сукні Paco Rabanne є сумісними із численними віртуальними світами, що функціонально значно наближує такі NFT до звичайних, фізичних, суконь, які можна надягти в реальному світі. Деякі з NFT, запропонованих Paco Rabanne, відроджують концепції 1960-х років, що свого часу так і не вийшли на ринок.
Ідея всього цього полягає в тому, щоб зробити купівлю NFT доступною пересічному споживачеві. Після придбання токена за допомогою традиційної банківської картки NFT-платформа Substance, яка забезпечує ці транзакції, автоматично створює для покупця цифровий гаманець, дозволяючи йому оминути доволі морочливий процес знайомства з криптовалютами.
Джейсон Аттард, гендиректор платформи Substance, пояснює: «Споживачі не завжди чітко собі уявляють, як працюють навіть звичайні платіжні системи. Втім, це нікого не зупиняє від користування ними. Тому, якщо дотримуватися традиційного процесу здійснення покупок, це може подолати побоювання публіки щодо криптосвіту. А якщо вилучити такі слова як «NFT», «крипто» і «блокчейн», у нас залишиться просто взаємодія».
Читайте також:
Чому GAP продає NFT?
Чому Pepsi випускає безкоштовні NFT?
У NFT тепер є спеціальний фізичний музей у Сіетлі.