Китайське державне інформаційне агентство Xinhua News оприлюднило дивне пародійне відео на тему Джеймса Бонда, яке висміює репресії США та Великобританії проти Huawei. Це дійсно потрібно побачити, щоб повірити. Англомовне відео було помічено Gizmodo і було опубліковано як на каналі Xinhua New China TV на YouTube, так і на його акаунті в Twitter China Xinhua News, при цьому обидва акаунти містять попередження про їх зв’язок з китайською державою.
Є той факт, що головного героя звуть Джеймс Понд, що, здається, є мимовільним посиланням на серію відеоігор 90-х. Або як щодо того, що один секретний агент нібито робить американський акцент, а інший — британський, попри те, що їхні акценти в основному ідентичні.
Або рядок «це до нестями обурливо».
Або той факт, що Джеймс Понд не раз, а двічі використовує крилатий вислів «ExSQUEEZE me», на який вказує Gizmodo, мабуть, є посиланням не на Джеймса Бонда, а на персонажа Майка Майерса Вейна зі «Світу Вейна», а не на щось, що стосується шпигунської франшизи, це відео нібито пародійне.
Або той факт, що відео згадує двох західних лідерів на ім’я — Девіда Кемерона з Великобританії та Ангелу Меркель з Німеччини — обидва більше не відповідають за свої країни. Кемерон пішов у відставку ще у 2016 році!
Звичайно, суть відео полягає не в тому, щоб спробувати зрозуміти сенс, а в тому, щоб просувати антиамериканську і прокитайську розповідь про Huawei. Є момент, коли виявляється, що попередження про «Агентство національної безпеки Китаю» насправді стосується роботи АНБ США (виконавчий директор Huawei використовував подібну лінію атаки під час MWC 2019 року), а побоювання щодо пристроїв Huawei, які містять бекдори безпеки, відкидаються, оскільки немає ніяких «доказів».
У відео ігнорується те, що багато проблем безпеки навколо Huawei зосереджені не на бекдорах, які активно експлуатуються, а на поганих методах кібербезпеки, які можуть стати причиною майбутньої атаки. Наприклад, у звіті Наглядової ради Центру оцінки кібербезпеки Huawei (HCSEC) Великобританії за 2019 рік висловлюються занепокоєння щодо «базової інженерної компетенції Huawei та гігієни кібербезпеки». У пародії також не згадується нібито роль Huawei у створенні технологій для трудових таборів та перевиховання в китайському регіоні Сіньцзя , а також звіти про її роботу над системою розпізнавання облич для спостереження за уйгурами.
Після кількох років санкцій, які не дозволили компанії придбати більшу частину програмного та апаратного забезпечення, необхідного для виробництва сучасних пристроїв, споживчий бізнес Huawei знаходиться в жалюгідному стані. Його останній флагман, P50 Pro, ще не випущений за межами Китаю, і навіть там він випущений як пристрій лише для 4G. У Китаї Huawei відстала від таких конкурентів, як Vivo й Oppo.
У будь-якому випадку, нічого з цього насправді не важливо в контексті цієї пародії, яка, все одно не має сенсу, навіть якщо ви повністю в курсі ситуації з Huawei. Просто сядьте і дозвольте гарячковій мрії охопити вас.
Читайте також:
Huawei доводить, що швидкість 5G дорівнює швидкості майстра кунг-фу