Якщо вив же переглянули всі новинки від Netflix, і у вас закінчилися ідеї, що ж переглянути у вільний час, пропонуємо 10 яскравих і позачасових документальних фільмів, які надихнуть творчих людей із будь-якими навичками. Усі вони своєю формою зосереджені на світі мистецтва, вони фіксують процеси, життєві історії та результати різних художників.
Kusama: Infinity (2018)
Як художника, чиє бачення постійно випереджало свій час, цей документальний фільм дає блискуче уявлення про особисте життя і творчий процес Яйої Кусами. Режисерка Хізер Ленц показує шлях Кусами від консервативного японського виховання до становлення відомою художницею Америки в 1960-х роках.
Imagine… (2003 — нині)
Це не просто один документальний фільм, а цілий серіал із понад десятьма назвами, доступними на iPlayer прямо зараз. У кожному епізоді, представленому колишнім креативним директором BBC Аланом Єнтобом, розглядаються деякі фігури та концепції, які створили напрямки в сучасному мистецтві та культурі. Епізоди, які зараз на iPlayer, включають таких діячів, як Девіда Хокні, Кріса Офілі, Аніша Капура та Барбари Хепворт, а також дослідження того, як світ мистецтва переживав пандемію.
The Mystery of Picasso (1956)
Режисер Анрі-Жорж Клузо занурюється у творчий процес Пабло Пікассо і документує його творчий процес за допомогою покадровості. Хоча більшість робіт, знятих у цьому фільмі, з того часу були втрачені як для історії, так і для світу мистецтва, три з них були виставлені в Королівській академії минулого року.
Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child (2011)
У 1986 році Тамра Девіс, яка пізніше стала режисером таких фільмів, як «Перехрестя» та «Біллі Медісон», взяла інтерв’ю у свого друга Жана-Мішеля Баскіа: художника, який став чемпіоном Уорхола. Про його життя й оповідає кінокартина.
Rivers and Tides: Andy Goldsworthy Working with Time (2001)
Енді Голдсуорсі створює мистецтво з природних і швидкопсувних матеріалів, таких як бруд, лід і листя. У цьому документальному фільмі розповідається про те, як йому вдається робити скульптури по всьому світу, перш ніж лід розтане, бруд розтечеться, а конструкції зруйнуються.
The Art of the Steal (2009)
«Мистецтво крадіжки» обертається навколо суперечливого рішення зламати заповіт доктора Альберта К. Барнса та перенести його престижну колекцію постімпресіоністичного мистецтва, включаючи роботи Пікассо, Ренуара та Матісса, з Пенсільванії до Філадельфії. У цьому фільмі цей крок зображений як зловісний змову, яку влаштували його вороги, поки він був ще живий.
Gerhard Richter: Painting (2011)
Для режисера Корінни Белз отримати доступ до сумнозвісної таємної майстерні художника Герхарда Ріхтера було рідкісним подвигом. У фільмі представлені як його точки зору, так і перспективи світу мистецтва та ЗМІ в цілому, а також погляд на його творчий процес.
Marina Abramović: The Artist is Present (2012)
Знавець перформансу Марина Абрамович провела більшу частину 2010 року в безперервному мовчазному погляді з глядачами на її ретроспективі «Художник є присутнім», включаючи емоційні взаємодії з Бьорк і навіть її колишнім чоловіком Улаєм.
Black Art: In the Absence of Light (2021)
Фільм досліджує та вшановує деяких із найбільш талановитиї чорношкірих художників, які працюють сьогодні. Черпаючи натхнення зі знакової виставки 1976 року «Два століття чорного американського мистецтва», режисер Сем Поллард вміло підготував інтерв’ю з науковцями, істориками, кураторами та художниками, зокрема з такими, як Теастер Гейтс, Керрі Джеймс Маршалл, Фейт Рінгголд, Емі Шералд та Керрі Мей Вімс.
Tim’s Vermeer (2013)
Дует чарівників Пенн і Теллер пригадує Тіма Дженісона, графічного дизайнера, який схильний до цифрових технологій, який часто відчуває себе змушеним намалювати Вермеєра. Так він і зробив, винайшовши пристрій на основі дзеркала, щоб досягти фотореалізму, яким був найбільш відомий Вермеєр. Протягом наступних п’яти років він повністю відтворює студію Вермеєра.
Фото на головній: https://unsplash.com/photos/atsUqIm3wxo
Читайте також:
«Стіна є провідником до української спадщини» — проєкт Мистецька алея