Покоління Z складається з приблизно 2,47 мільярда людей у всьому світі. Це приблизно на 400 мільйонів людей більше, ніж міленіалів, ці люди, які носять джинси скіні, імовірно, починають переживати через стрімке наближення свого тридцятого чи сорокового дня народження.
З іншої сторони, покоління Z уже закінчує середню школу та коледж, і виходить на ринок із величезною купівельною спроможністю в 143 мільярди доларів. І все це в той час, як глобальна пандемія, натиск поширеної дезінформації та кліматична криза.
Зараз настав час для брендів встановити зв’язок із поколінням Z. Але це легше сказати, ніж зробити. Взаємодія з поколінням Z означає набагато більше, ніж просто створення облікового запису TikTok компанії. Бувши цифровими вихідцями з шостим почуттям (і нульовою терпимістю) до нещирості, покоління Z очікує від брендів більшого.
Ось що ви можете зробити.
Робіть круті речі, робіть їх цифровими
На відміну від попередніх поколінь, покоління Z досягає повноліття в той час, коли цифрові товари не тільки існують, але і є звичними.
Молодші представники покоління Z ніколи не знали світу з Blockbuster. Натомість вони виросли з фільмами та телешоу, оцифрованими та доступними на вимогу від Netflix та Hulu.
З вибуховим зростанням NFT (і тепер, коли платформа для їх створення відкрита), у брендів є майже безмежні творчі можливості створювати 100% цифрові продукти. Ключовим тут є ринок колекціонування. Наприклад, NBA Top Shot створив серію оборотних цифрових відеоактивів, які принесли понад 200 мільйонів доларів.
Все більше наших речей стає цифровим. І навіть якщо сам продукт не оцифрований, часто є цифровий компонент. Ця тенденція стала ключовою для виживання брендів під час пандемії, але з того часу стала очікуваною. Тепер цифровий досвід продукту є ключем до залучення молодого покоління.
Переконайтеся, що «мікро» працює
Кар’єра починає мати інший вигляд. Коли покоління Z починає працювати, все більше з них відходять від традиційних з 9:00 до 18:00.
Хто може їх звинувачувати? Опитування старших міленіалів показало, що 47% хотіли б, щоб вони обрали інший шлях кар’єри. Це почуття незадоволення більш традиційним кар’єрним шляхом надає поколінню Z інший світогляд і набір цінностей, коли йдеться про те, коли і як вони працюють.
Бізнес-моделі на вимогу, такі як Deliveroo, Gorilla та Uber, дозволяють покоління Z працювати за потребою, даючи їм свободу жити в цей момент. Інше висхідне джерело доходу — (мікро)інвестиції в криптовалюту, також надає покоління Z більшу щоденну свободу. Крім того, є NFT, які деякі представники покоління Z використовували, щоб успішно розпочати прибуткову художню кар’єру, а інші використовують, щоб заробляти гроші, граючи у відеоігри.
Перехід до цієї «мікророботи» в Інтернеті означає, що покоління Z також відходить від традиційних заощаджень і щомісячного доходу. Великі покупки та володіння такими речами, як автомобілі, не мають такого значення. Покоління Z витрачає гроші по-різному, і бренди повинні відповідно адаптувати свої пропозиції. Замість автомобілів почніть пропонувати більше мікроопцій, як-от програми для обміну автомобілями та електричні скутери.
Співпраця, співпраця, співпраця
Брендам, які хочуть успішно взаємодіяти з поколінням Z, потрібно буде зацікавити їх, співпрацюючи з платформами та іншими брендами, які вони знають і цінують.
Співпраця може охоплювати кілька категорій, від моди до інфлюенсерів. Несподівані виступи відомих облич і спільне виробництво подій з іншими брендами, які вже є основними продуктами покоління Z, можуть значною мірою привернути увагу та почуття гумору покоління Z у спосіб, який відрізняється та є більш щирим, ніж традиційна реклама.
Згідно з Forbes, «покоління Z — це… покоління контенту. За наносекунду вони відрізняють рекламу, спонсорський контент та інший жаргон від розваг, водночас у нескінченній гонитві за вірусністю».
Відкриття дверей до органічного контенту через співпрацю на нестандартних платформах, таких як TikTok і Twitch, дозволить вашим продуктам випередити та забезпечити безпеку вашого бренду в майбутньому за допомогою останнього покоління. Це також просто працює.
Наприклад, Dept створив фірмовий хештег і фірмовий фільтр AR для ASOS, які базуються на одній розумній ідеї: вимовляється AY-SAUCE. В результаті кампанії, #AYSAUCE зібрала понад 1,2 мільярда переглядів на TikTok всього три тижні.
Культура змінна — пливіть за течією
Покоління Z порушує культурні норми наліво і направо. Вони суперечливі, здавалося б, за своєю природою, і розуміння їхніх цінностей і зразків для наслідування є ключем до успіху вашого бренду.
Занадто багато людей вважають покоління Z «міленіалами на стероїдах». Іншими словами, ще більше одержимий телефоном і собою. Але насправді представники покоління Z є вихідцями з цифрових технологій і прагнуть досліджувати свою індивідуальність. Стать, сексуальність і переконання — це більш різноманітні аспекти ідентичності покоління Z, ніж для попередніх поколінь. А соціальні медіа виступають платформами для розповіді історій, щоб висловити все це.
Соціальні медіа та ігрові платформи, такі як Fortnite, також діють як цифрове місце зустрічі або «вогнище» для покоління Z, поряд з метавсесвітом. Це завжди відкриті місця, де покоління Z може спілкуватися, гуляти та надсилати тисячі повідомлень один одному в будь-який час дня і ночі. Це також місце, де культурні тенденції злітають і закріплюються.
У культурі, яка постійно розвивається, на кшталт покоління Z, дуже важливо, щоб бренди були достатньо привабливими, щоб виділитися на фоні шуму. Ключовим моментом є розуміння різних особливостей кожної платформи соціальних медіа та того, як найкраще показати свій бренд на них.
Робіть добро по-справжньому
Найстарші представники покоління Z ледве закінчили коледж. І вони вже пережили дві окремі фінансові кризи «раз у житті». Взявши разом із поточними соціальними та політичними проблемами, не кажучи вже про зміну клімату, зрозуміло, що покоління Z турбується про майбутнє.
Ось чому покоління Z стало настільки активним у своєму прагненні до соціальних та екологічних змін. А також чому вони суперечливі. Покоління Z орієнтовані на дію, і вони очікують, що бренди, у яких вони купують, будуть такі ж. Згідно з нещодавнім опитуванням поведінки покупців, сталість, прозорість і автентичність були важливішими для покоління Z, ніж для всього населення.
У сучасних умовах бренди прагнуть до стійкості або створення більш справедливого бізнесу. Але щоб об’єднатися з поколінням Z, ви повинні вийти за межі зобов’язань і вжити вимірних дій, щоб переконатися, що ви робите ставку на хорошу компанію.
Читайте також:
Discovery+ запускає нову рекламну кампанію, аби довести, що хейтери неправі