Із 18 листопада розпочинається конкурс добору експертів до експертних рад Українського культурного фонду.
Про це під час пресконференції повідомив Владислав Берковський, виконавчий директор УКФ.
«Для проведення прозорого та продуктивного відбору проєктів, реалізація яких відбудеться у 2022 році за підтримки Фонду, з 18 листопада ми розпочинаємо конкурс із добору експертів до експертних рад. Конкурс триватиме до 17 грудня. Хочу наголосити, що умови цьогорічного добору залишаться без змін», — підкреслив Владислав Берковський.
Своєю чергою Кирило Яновський, керівник експертного відділу Фонду, акцентував увагу потенційних кандидатів на недопущенні можливого виникнення конфлікту інтересів під час оцінювання проєктів.
«Одне з ключових питань, на які б ми хотіли звернути увагу під час конкурсного добору експертів та самого експертного оцінювання проєктів — це ризик виникнення реального та потенційного конфлікту інтересів. До прикладу, фахівець, який став експертом певної грантової програми, не може бути автором, членом команди або родичем автору проєкту, який подають на цю ж саму грантову програму. Ми закликаємо кандидатів в експертні ради детально ознайомитися з нормативними документами процедури добору на етапі оформлення та подання заявки, щоб сам процес відбору проєктів відбувся прозоро, злагоджено та вчасно», — сказав Кирило Яновський.
Додатково Кирило Яновський зазначив, що у разі виявлення конфлікту інтересів, Український культурний фонд буде змушений виключити експерта з експертної ради Фонду.
Наталія Сорока, заступниця начальника експертного відділу, окремо звернула увагу на вимоги до кандидатів в експертні ради.
«Експертна рада грантової програми обов’язково має складатися з фахівців тих секторів мистецтв, на які розрахована програма. Кандидат до експертної ради повинен мати щонайменше п’ять років досвіду професійної діяльності в обраному ним секторі. Додатково кандидати відтепер можуть надавати рекомендаційні листи від профільних установ у сфері культурно-мистецької діяльності», – зазначила Наталія Сорока.
Також Наталія Сорока нагадала про необхідність заповнення і подання заявок та інших документів виключно українською мовою та уникнення використання творчих псевдонімів під час реєстрації кандидатів у Системі управління проєктами Українського культурного фонду.
Читайте також:
Український культурний фонд запрошує на вебінар «Проєктний менеджмент культурно-мистецьких проєктів»