18 листопада в Національному центрі «Український дім» відбудеться офіційне відкриття артоб’єкта «Київ» та презентація 7 мініскульптур «Звуки Міста». В межах мультидисциплінарного проєкту звуки 7 міст України були записані та трансформовані в сім скульптур за допомогою спеціальних програм звукового дизайну та 3D-візуалізації.
Кожна зі скульптур є новою культурною пам’яткою, яка втілює спогади та розмірковування відомих українців. Протягом року артоб’єкти з’являлись у визначних місцях Одеси, Дніпра, Львова, Маріуполя, Харкова та Криму (офіс Кримської Платформи), а Київ став заключним містом синтезу мистецтва та технологій, що об’єднує звучання 7 регіонів України.
Основу артоб’єкта «Київ» склав калейдоскоп автентичних звуків столиці: метро, дзвони Лаври, Софії, Михайлівського собору, тиша в Кирилівській церкві, гомін Бесарабки, шум машин та фонтани на Хрещатику, гул стадіону, оплески, звуки вуличного піаніно… Колір скульптури — білий, мов чистий аркуш, з якого життя може початися наново. Він — спектр усього, що можна побачити та відчути.
У створенні київського артоб’єкта взяли участь відомі кияни: дизайнерка Лілія Літковська, диригент Кирило Карабиць, народний артист України та композитор Павло Зібров, художник та мураліст Володимир Манжос (Waone), заслужений тренер та майстер спорту Олексій Михайличенко. Їх спогади лягли в основу документального фільму, який презентує команда «Звуки Міста»на офіційному відкритті.
Долучитися до сплетіння історії та інновацій містяни та гості столиці зможуть вже з 19 листопада. Виставка «Звуки Міста» працюватиме з 12:00 до 19:00 в Національному центрі «Український дім» до 1 грудня включно. Проте сам артоб’єкт “Київ” буде окрасою головної вулиці столиці впродовж року.
*Для відвідування виставки необхідно при собі мати документ про повний курс вакцинації проти COVID-19, або негативний ПЛР-тест, або експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години.
Проєкт «Звуки Міста» ініційований до 30-ї річниці Незалежності України продюсеркою GOODMEDIA Альоною Тимошенко, засновницею Spilne Art Наталею Ткаченко та співзасновницею студії аудіовізуального дизайну NotJustForm Лєрою Гінзбур. Технічний партнер виставки — ELDORADO.
Читайте також:
Виставка музею Prado стверджує, що «Спаситель світу» — це не Леонардо да Вінчі