З 9 листопада у 3 павільйоні на ВДНГ запрацювала виставка «Прискорюй науку» у співпраці ЦЕРН та Малої академії наук України. Протягом 3 місяців всі охочі можуть дізнатися про фізику елементарних частинок, історію Всесвіту і технології Великого адронного колайдера.
Передумови
ЦЕРН — Європейська організація ядерних досліджень (CERN, фр. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) — міжнародний дослідницький центр поблизу Женеви, де фізики та інженери досліджують фундаментальну структуру Всесвіту. Головною сферою дослідження ЦЕРН є фізика елементарних частинок — вивчення фундаментальних складових матерії та сил, що діють між ними.
Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень у 2016 році. Цього року Україна та CERN святкують 5 років співпраці у цьому статусі, і до цієї дати Мала академія наук відкриває в Києві найпопулярнішу виставку ЦЕРН «Прискорюй науку».
Про виставку
Виставка складається з 3 взаємопов’язаних зон, що занурюють у світ наукових таємниць і відкриттів. Пройшовши через вхідний тунель, відвідувачі потрапляють у першу зону, де спеціальний фільм та стенди розповідають про історію Всесвіту. Друга зона пояснює світ елементарних частинок, а в останній — відвідувачі стикаються віч-на-віч з неймовірними науковими інструментами, які утворюють прискорювач LHC (Великий адронний колайдер). Біля виходу відвідувачі повертаються до повсякдення, дізнаючись, як фундаментальна фізика служила і продовжує служити технологічним досягненням, які визначають майбутнє людства.
Виставка займає понад 300 квадратних метрів і була розроблена у 2009 році на честь 450-річчя Женевського університету. З моменту відкриття вона об’їздила багато країн Європи та за її межами, а також відвідала Туреччину та Індію. ЇЇ модульна конструкція може адаптуватися до різних місць, оскільки три капсули можуть бути розміщені в різних конфігураціях.
*Співробітництво Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН, м. Женева, Швейцарія) з Національним центром «Мала академія наук України» почалося з укладення 2011 року Спільної декларації щодо участі українських педагогів та учнів в освітніх програмах — школах ЦЕРН з фізики. У 2016 році Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень.
Статус асоційованого члена ЦЕРН дає унікальну можливість для українських учених отримувати досвід участі у передових дослідженнях, працювати в ЦЕНР у якості співробітників та брати участь у програмах розвитку кар’єри.
Читайте також:
Пейзаж-сувенір: друга виставка Олександри Кадзевич
Виставка Hawala відкриває незвичайну галерею Mayfair