Вражаючий музичний робот нещодавно привернув до себе неабияку увагу інтернет-публіки. Цей штучний віртуоз під назвою A–HOGE виконує відому всім музику на кількох калькуляторах.
Складається він із чотирьох роборук, які рухаються завдяки серводвигунам. Розмістившись перед чотирма калькуляторами, точно вишикуваними у ряд, цей робот натискає їхні кнопки і відтворює у такий спосіб різноманітні мелодії.
Схоже, ідея такого цікавого механізму бере свій початок від творчості японського музиканта Хітоме (@atarimae_400), відомого своїм вмінням виконувати музику на калькуляторах, як на піаніно.
Втім, цей робот був створений умільцем, відомим у твіттері як @goto_statement. Оприлюднене ним відео робота A-HOGE, який грає на калькуляторах «Турецький марш» Моцарта (одну з найвпізнаваніших його композицій), швидко поширилося інтернетом.
У цього ж користувача можна знайти серію відео з іншими відомими мелодіями. Наприклад канон Пахельбеля («Канон в ре мажорі»), який у багатьох на слуху, оскільки його було покладено в основу численних сучасних композицій, таких як саундтрек до аніме Neon Genesis Evangelion.
В цих відео A-HOGE натискає кнопки калькуляторів з неймовірною швидкістю, видобуваючи з них різні ноти.
Весь такий проєкт можна назвати альтернативним електронним музичним інструментом, де, як це не дивно, звуки окремих натискань клавіш звертають на себе більше уваги, ніж сама мелодія. Це, власне, й зацікавило глядачів найбільше у такій зіграній на калькуляторах мелодії. Це та ще точність і швидкість рухів A-HOGE, які людські руки відтворити не здатні. Тобто справа не в самому лише звуці. Свою візуальну естетику має й роборука, яка рухається в ритм мелодії.
Читайте також:
Відеогра як музичний інструмент: бренд Webhallen створив оркестр з геймерів.
Музика двигунів: Honda зібрала оркестр байкерів.
Промокампанія п’єси про Моцарта: турецька агенція створила музичний шрифт.