Google Карти на цьому тижні отримають нові функції, які дозволять користувачам бачити на картах лісові пожежі, зелені насадження та місця без офіційної адреси.
Карта стихійних пожеж, зокрема, показуватиме у всіх країнах світу великі пожежі, які вимагають евакуації населення. Червоні плями та мітки вказуватимуть осередки вогню та як далеко вони встигли поширитися. Про кожну з позначених пожеж можна буде прочитати, скільки акрів землі вигоріло, наскільки вогонь вдається стримати і куди звертатися з питань цієї надзвичайної ситуації.
Карта буде оновлюватися щогодини. Для цього вона використовуватиме супутникові дані, оброблені платформою для геопросторового аналізу Google Earth Engine.
Таке глобальне оновлення є розбудовою функції, яку компанія Google в 2019 році вперше запустила в Каліфорнії, а потім розширила на США. Ця тестова функція дозволяла американцям бачити мінливий кордон вогню під час стихійних пожеж. Щоправда, тоді ще не можна було переглянути на карті одночасно кілька пожеж, хоча в засушливий сезон людям часто доводилося остерігатися численних осередків вогню.
Зараз американські користувачі Google Карт можуть побачити на картах не лише великі стихійні пожежі, а й невеликі осередки займання. В інших країнах світу така можливість теж з’явиться впродовж наступних місяців.
Втім, Google Карти, де позначені лісові пожежі, мають один недолік – вони оновлюються, лише якщо користувач має вихід в інтернет. А це може становити проблему, оскільки такі стихійні лиха здатні розірвати лінії електропередач та зруйнувати вежі зв’язку.
Озеленення та місця без адрес
Два інших оновлення, анонсовані Google, були задумані як картографічні інструменти для місцевої влади, які дозволять вдосконалити міське планування.
Зокрема, Tree Canopy Lab була запущена минулого року в Лос-Анджелесі, щоб міська адміністрація могла знайти райони, які потребують більше зелених насаджень. Це було необхідно, щоб знизити небезпеку для здоров’я, яку становить надзвичайна спека.
В 2022 році така карта зеленого покриву буде доступна в 100 містах по всьому світу (Лондон, Сідней, Торонто, Гвадалахара тощо). Щільність зелених насаджень визначається за результатами аерофотозйомки, яка ведеться для Google Карт.
Використання Google Карт завжди було складнішим для тих, хто живе у місцях без офіційної адреси. А пошті та службам на кшталт швидкої допомоги може бути непросто досягти людей, які живуть, скажімо, десь у сільській глушині. Тому Google вчора і запустила застосунок під назвою Address Maker. Він допомагає урядовим службам та громадським організаціям заповнювати такі «прогалини» на карті.
Цей застосунок є доповненням до Google Plus Codes, які дозволяють вказувати замість адреси шестизначний код місцевості.
Читайте також:
Google перетворює смартфони на детектори землетрусів.
Google Earth показує, як змінилася планета за останні 37 років.