Як повідомляє Axios: нове дослідження, зроблене для Spotify, показує дивовижно захопливий вплив цифрового аудіо та реклами на людський мозок.
Чому це важливо
Технологія нейромаркетингу дозволяє брендам «краще розуміти те, що відбувається всередині людського розуму», оскільки користувачі споживають різні види носія, говорить Jon Gibs, глобальний директор і головний вчений з даних Spotify.
Результати дослідження свідчать про те, що цифрове аудіо та реклама, здається, викликають більше залученості та емоційної активації, ніж інші форми медіа — що є корисною інформацією для всіх, хто продає рекламу замість потокового аудіо.
Як це працює
Spotify співпрацює з нейроаналітичною компанією Neuro-Insight, щоб вивчити, як змінилася активність мозку, коли понад 600 суб’єктів слухали цифровий звук на платформі потокового передавання музики.
Користувачі споживали різні види потокового аудіо — наприклад, рок, реп та латинську музику, а також рекламу — тоді як дослідники знімали показання їх мозку у режимі реального часу за допомогою стаціонарної топографії (SST), методу відстеження мозку, розробленого засновником Neuro-Insight Richard Silberstein, який вимірює електричну активність мозку та швидкість реакції на подразники.
SST здатний «дуже чутливо впливати на швидкість різних частин мозку, і завдяки тому факту, що різні частини мозку спеціалізуються на різних функціях, ми можемо зробити висновок про психологічні процеси», — говорить Silberstein.
Що вони виявили
Дослідження виявило, що цифровий звук частіше залучає довготривалу пам’ять як до деталей, так і до минулих спогадів та збільшує емоційну інтенсивність, ніж радіо, телебачення, соціальні мережі чи цифрове відео.
Різні види музики мали помітно різний вплив на мозок: такі мовні жанри, як реп, викликали більше залучення, тоді як інструментальні чи акустичні жанри, такі як рок, мали більшу емоційну напруженість.
«Ми хотіли б побачити, чи є Spotify платформою, яка чудово підходить для контенту, але погано для реклами, або це все один досвід?» — говорить Samrat Saran, керівник клієнтських рішень у Neuro-Insight.
Пастка: дослідження не було рецензовано, що ускладнює узагальнення його висновків.
Підсумок
«Наша мета — використовувати схожі сигнали, щоб переконатися, що ми подаємо музику та подкасти користувачам, які вони хочуть, перш ніж вони зрозуміють, що цього хочуть», — говорить Gibs.
Читайте також:
Ніхто не почувається в безпеці: Джонні Депп проти Cancel Culture