Нещодавно було створено музичний трек, який, як запевняють його творці, здатен притлумити головний біль чи, скажімо, біль у спині.
Цей трек використовує інструментальні, оркестрові та вокальні елементи, щоб створити у слухача відчуття захопленого зчудування, як пояснює його співавторка д-р Клер Хавлін з Університетського коледжу Дубліна.
Створення треку під назвою All Of Us профінансував медичний бренд Нурофен. Ефективність цього треку було випробувано на 286 пацієнтах, які страждали на гострий біль, і зокрема головний біль, біль у спині, м’язах, місячні болі тощо.
Спільно з музикантом Anatole науковці спробували створити щось, що викликало б у людей почуття окриленості, щоб вони могли відволіктися від свого болю.
Як показали досліди, трек All Of Us дійсно виявився здатен зменшити інтенсивність болю, яку сприймали пацієнти. Така дієвість музики була помітною і клінічно, і статистично. Цей музичний трек допомагає втамувати біль, з одного боку, відволікаючи слухача, а з іншого – стимулюючи продукування мозком «гормону задоволення» дофаміну.
Учасники випробувань зазначали, що під час прослуховування цього музичного треку, їхні больові відчуття дійсно зменшувалися.
Трек All Of Us також можна прослухати на Spotify.
Наука та мистецтво
Дослідження д-ра Хавлін в галузі музики дозволили їй скеровувати музиканта Anatole, які саме елементи треба включити в композицію, щоб якомога ефективніше відволікти слухачів від їхніх больових відчуттів. З цією ж метою вони спробували зробити музичний трек цікавим та приємним, щоб його слухачі не фокусувалися на своєму болю.
Anatole прокоментував, що створення музики «за наукою» було цікавим викликом для нього як для музиканта. Адже кожна нота, кожен елемент ритму All Of Us розраховані на те, щоб справити на слухача певне враження.
Д-р Клер Хавлін пояснює: «Музика і біль – це те, що ми всі відчуваємо. Цей проєкт показує, якою впливовою може бути музика і які потенційні переваги для нашого самопочуття вона має. Цей трек зменшив як інтенсивність болю, так і його нестерпність. Те, що такий сильний ефект було досягнуто завдяки абсолютно незнайомому слухачам треку, дійсно підкреслює потенційну користь від написання спеціальної музики для знеболення».
До речі, опитування, проведені брендом Нурофен, показали, що лише 15% людей звертаються до музики, як до способу полегшення болю. Натомість фізичні вправи, сон та дихальні методики були в цьому сенсі набагато популярнішими.
А серед тих, хто все ж звертається до музики, щоб відволіктися від болю, найтиповішими жанрами виявилися класична музика та поп-музика – 32% і 31%, відповідно. Серед жінок популярнішими були поп-музика, R&B та хіп-хоп, а серед чоловіків – класична та рок-музика.
Читайте також:
Чи потрібні лікарям та їхнім пацієнтам медичні емодзі?