Наше майбутнє багато в чому залежить від того, як ми ставимося до свого минулого. А ставимося ми до нього по-різному. Хтось ретельно збирає, систематизує та колекціонує унікальні артефакти, щоб створити з них «Древо». А хтось вбачає в них лише екзотичний та цінний товар, засіб до наживи. І руйнує дбайливо і з любов’ю створене зібрання.
5 вересня 2021 року було варварськи пограбовано приватний музей «Етнографічна збірка «Древо», розташований в селі Козубівка Лубенського району на Полтавщині.
Етнографічна Збірка «Древо» — це приватне зібрання старожитностей, виробів мистецтва, одягу та фотографій кінця ХІХ, початку та середини XX століть.
«Обікрали не мене особисто, обікрали сотні й сотні людей, що приїздили до Етнографічної Збірка «Древо» з усієї України та світу. Украли десятки речей: сорочки, одні з найкращих з колекції, (я ж в експозиції розміщував найцікавіше, щоб люди могли побачити) також вишиті рушники, пояси, срібні прикраси, намиста, ікону. Доки між нами ходять створіння здатні на такі вчинки, я не зможу відновити повноцінно роботу у музеї. Питання з системою безпеки стояло давно, частково це вирішувала сигналізація Ajax Systems, яка не працювала так злагоджено як хотілося б, (саме в ту ніч не було інтернету у селі) Відсутність камер, зовнішніх датчиків руху, повноцінного огородження, систем оповіщення і т.д. Призводить до таких наслідків, нехай цей приклад буде чужим гірким досвідом для музеїв, колекціонерів, туристичних садиб, дбайте про безпеку, оплачуйте службу охорони. Ми живемо поруч не тільки з однодумцями, а і з покидьками теж!» — коментує засновник Етнографічної збірки «Древо» Едуард Крутько на сторінці збірки в Facebook.
«Страшно втратити не матеріальні цінності, страшно втратити історію, кращі зразки мистецтва яке творили наші пра-пра, страшно втратити те, що з таким трепетом знаходилось, вивчалося, зберігалося».
За фактом пограбування музею відкрито кримінальне провадження Лубенським районним відділом поліції. Паралельно Едуард Крутько виклав у мережі опис викрадених речей, Засновник музею сподівається, що якісь речі неодмінно випливуть на чорному ринку антикваріату або будуть запропоновані солідним чесним колекціонерам, як в Україні, так і за кордоном, і ті повідомлять вчасно і самого Едуарда, і компетентні слідчі органи.
Головним завданням на даний момент Едуард Крутько вважає обладнання музею сучасною високотехнологічною та надійною системою сигналізації. Така система коштує недешево, і музей сам з нею не впорається. Тому, за традицією, всіх небайдужих до своєї історії та культурної спадщини українців закликають гуртом долучитися до справи врятування та відновлення «Древа». Зробити це насправді досить просто, чи не одним кликом:
5375411406128202 – Монобанк
4149439313489282 – Приватбанк
Читайте також:
Кущі помідорів замість батарейки: створено хмарний сервер, який працює на рослинах