З 16 по 19 вересня в Одесі проходила національна інтерактивна виставка про майбутнє роботи Future of Work. Виставку відвідали одесити/ки та гості з усіх регіонів України.
В Арт-центрі Віри Холодної, Одеська кіностудія, протягом 4 днів проходила безкоштовна виставка для молоді Future of Work, організована Міністерством молоді та спорту України та Одеською обласною державною адміністрацією спільно з експертною платформою Career Hub та Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо».
Понад 500 відвідувачів з Одеси та інших регіонів України зібралися в одному місці, щоб дослідити тренди роботи у 2030, поспілкуватися з людьми, що представляють професії майбутнього, дізнатися про можливості працевлаштування, стажування, подій від роботодавців і розробити спільні інноваційні рішення для покращення процесу підготовки молоді до майбутнього роботи.
Молоді люди вивчали інтерактивні стенди, проходили квест, відвідували безкоштовні кар’єрні консультації, тестували практики майндфулнес, занурювались у світ VR та вчилися проходити співбесіди, а також отримали подарунки від партнерів виставки Укртелеком і Альфа-Банк Україна.
Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ» зазначила, що тема майбутнього роботи на часі та важлива, адже вона не лише про розвиток молоді, а й країни в цілому:
«Виставка Future of Work в Одесі стала реальним хабом для обговорення майбутнього роботи в Україні. Саме в цьому наша мета — розпочинати в регіонах дискусію про майбутнє роботи молоді, а отже робити свій вклад у розвиток нашої країни. Ми плануємо великий тур Україною, адже це надважливо, щоби молодь не виїжджала за кордон, а натомість знаходила для себе можливості розвитку на Батьківщині».
Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України:
«Виставка Future of Work — це дороговказ для молоді, аби бути успішними на українському ринку праці в 2030-му році, адже вона знайомить з різноманітними практиками, допомагає оволодіти необхідними компетенціями та дізнатись про тренди майбутнього. Такі заходи допомагають молодим людям визначитися з тим, що до душі, показують великий спектр можливостей для професійного розвитку та спонукають творити позитивні зміни у своїй країні».
Зоя Дмитрук, завідувачка сектору позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики управління професійної та вищої освіти, молодіжної політики та організаційно-документального забезпечення Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, наголосила про важливість проведення виставки:
«Питанням щодо професій майбутнього задаються учні, батьки абітурієнтів, молоді спеціалісти, які готуються проходити курси підвищення кваліфікації. Як зрозуміти, які професії будуть затребувані? Як правильно вибрати напрямок у навчанні? Національна виставка Future of Work, яка відбулась в Одесі, якнайкраще розкриває основні сучасні тенденції щодо професій майбутнього».
На форумі «Люди професій майбутнього: де навчатися та ким працювати» молодь познайомилася та поспілкуватися з людьми, які стимулюють технологічні інновації та популяризують науку. Винахідник, робопрограмістка, популяризатор науки, космічна інженерка та робототехнік знайомили гостей зі своїми професіями та розповідали про кар’єрні можливості для молоді.
В межах виставки проходила Майстерня майбутнього «Мріємо та діємо», де молодь з різних регіонів України разом з представниками бізнесу, державного та громадського сектору, закладів освіти розробляла спільні рішення, як допомагати молодим людям готуватись до майбутнього роботи. Спочатку учасники визначали виклики, які існують зараз, також ідеальне бачення щодо працевлаштування молоді, а потім пропонували рішення в національному контексті. Серед запропонованого — запровадження кар’єрного консультування в школах, розробка чеклиста для молоді, як потрапити в громадські організації та чеклиста для ГО, як бути відкритими до молодих людей. Також практичний тест драйв різних професій для учнів старших класів, створення інституту кураторства для вчителів, підтримка ментального здоров’я молоді та освітян і ефективна комунікація та партнерство між молодими людьми, батьками та закладами освіти.
Женя Палій, який приїхав на виставку з Київської області, с. Лютіж, наразі працює в органах рибоохорони, але перестав бачити себе в цьому напрямі, тому збирається зайнятися громадською діяльністю. Каже, що не вагався їхати в Одесу чи ні:
«Коли я отримав листа запрошення на виставку, прочитав програму і відразу зрозумів, що треба їхати. Для мене Future of Work — це нові знання, технології, люди. Я познайомився тут з організаторами, волонтерами, молоддю з інших регіонів. На виставці зібралися люди з усієї країни, які мають досвід втілення корисних проєктів».
На виставці постійно проходили безкоштовні кар’єрні консультації. Понад 50 молодих людей звернулися до експерток за допомогою з вибором професії та пошуку роботи мрії, пошуком призначення та справи життя.
Також в останній день виставки на тренінгу «Майндфулнес для досягнення work-life balance» гості виставки тренували зосередженість і вчилися керувати стресом за допомогою вправ і практик свідомості від коучині та тренерки з mindfulness Ірини Рисіної.
На урочистому закритті виставки організатори нагородили 18 волонтерів/ок, які допомагали протягом усієї події грамотами та частували святковим тортом, а бізнес-партнери Укртелеком та Альфа-Банк дарували подарунки найактивнішим з них.
Future of Work в Одесі — друга інтерактивна виставка, що проводиться Центром «Розвиток КСВ» і платформою Career Hub. Незабаром виставка вирушить далі Україною. Стежте за анонсами на сайті Career Hub та у соцмережах.
Читайте також:
Ми повинні бути достатньо розумними, аби вижити: фотограф Себастьян Сальгадо показує світу як зберегти планету