11 вересня о 14:00 у Чернівцях відбудеться презентація зіну «Чесне тілесне», яку було створено групою молодих художниць та художників під час навчальної програми «Втілення».
«Втілення» — це літня програма для молоді, яка відбулась в Чернівцях та в Карпатах у просторі Хати-Майстерні. Ціллю програми було створити безпечний та вільний простір для осмислення теми тілесності та мистецької практики учасниць та учасників у віці від 16 до 21 років. Програму супроводжували міжнародні та українські менторки — візуальні та перформативні художниці, які провели практичні воркшопи та менторські консультації. Результатом програми став колективний зін, який задокументував мистецькі напрацювання і висловлювання молодої мистецької групи. Програма реалізується у партнерстві між Асортиментною кімнатою (Івано-Франківськ) та мистецькою формацією SVAYA СВАЯ (Чернівці). «Втілення» підтримує Європейський Союз та Ґете-Інститут Goethe-Institut Ukraine за програмою House of Europe.
«Чому тілесність? У формальній мистецькій освіті тіло — зазвичай просто об’єкт, який зображують. Його сприйняття зводиться до кількох питань. Як виглядає це тіло? Які воно має пропорції? Як його зобразити та вписати в композицію, щоб отримати задовільний результат?Ми хочемо розширити цей перелік іншими, не менш важливими питаннями. Що значить проживати життя у тілі? Як транслювати через тіло свої відчуття чи ідеї? Як пов’язані тілесність та ідентичність, тіло та простір, в якому воно перебуває? Яким чином, видозмінюючи тіло чи його зображення, можна створювати нові сенси?», — коментують кураторки резиденції.
Зін можна подивитись за посиланням у вільному доступі.
Під час презентації окрім зіну також покажуть документальні та мистецькі відеороботи декількох учасниць, які виникли під час програми. Презентація відбудеться у просторі «Резиденція молоді» (вул. Головна, 41. Чернівці).
Кураторки
Ольга Поляк — кураторка самвидаву SVAYA, викладачка образотворчого мистецтва в Художній школі ім. М.Івасюка м.Чернівців. Ольга займається методами ручного друку, роботою з публічним простором та мистецтвом довкілля.
Марія Агісян — вчителька етики та естетики в постапокаліптичній школі, що не існує. Співкураторка самвидаву SVAYA. У своїй практиці досліджує досвід персонального/колективного, тілесність та психологію, синтезовані мистецькі формати та самоорганізовані спільноти.
Анна Потьомкіна — кураторка галереї Асортиментна кімната та членкиня ГО Інша Освіта. Сфери інтересу — низові ініціативи в малих містах, фасилітація навчальних форматів, гендерні студії, тілесні практики.
Менторки
Віка Довгадзе — львівська мисткиня, займається фотографією та відеоартом. Досліджує можливі взаємозв’язки між тілом та ідентичністю, смертю та сексуальністю, метаморфози в предметах, деталях та явищах.
Анна Віноградова — київська хореографка, перформерка, танц-художниця. Співзасновниця та викладачка дитячої школи танцю «Человеки», м. Київ. Лекторка курсу «Перфоманс та сучасний танець» дворічної програми Contemporary art в КАМА.
Andrea Мaria Handler — віденська перформерка та хореографиня. Викладає contemporary dance та body-mind techniques. Є авторкою мистецької формації The Ladies in Motion.
Beata Szczepaniak — випускниця факультету скульптури та просторової діяльності Університету мистецтв у Познані. Працює зі скульптурою та простором, створює біоморфні функціональні об’єкти.
Читайте також:
Сміливі та красиві: серія ілюстрацій Sylwia Kubus
Твій День у моді та мистецтві: телезірки представили на одязі від OVERALL твори молодих українських художників