Заснована в 2002 році компанія Sigma Software від самого початку була задумана як бренд, який створюватиме вражаючі продукти і допоможе розвивати в Україні IT-екосистему. В 2006 році ця компанія приєдналася до Sigma Group – однієї з найбільших скандинавських консалтингових корпорацій в IT-галузі.
Sigma Software надає високоякісні послуги з розробки програмного забезпечення своїм клієнтам з різних секторів, серед яких урядові структури, телекомунікації, медіа та реклама, аерокосмічні технології, індустрія відеоігор, банківські та фінансові установи, торгівля нерухомістю, туризм та індустрія розваг. У компанії є офіси в дев’яти країнах на трьох континентах.
Sigma Software добре відома як компанія, що розбудовує і популяризує українську технологічну екосистему, як на рівні країни, так і на світовій арені. (Прикладом цього є, зокрема, її участь в London Tech Week 2019 та конференціях Ukrainian Israel Innovation Summit.)
Матеріал опубліковано в межах партнерства з TechUkraine.
У чому була проблема?
Команда Sigma Software розробила та створила клієнт-серверні програми для автономного маневрування вантажівок на вантажно-розвантажувальних майданчиках (Autonomous Yard Maneuvering, AYM) та інтегрувала їх в технологію автономного водіння Knorr-Bremse.
Knorr-Bremse Group – відомий німецький виробник гальмівних систем для залізниць і комерційного транспорту, який існує на ринку вже понад 110 років. Цій компанії належить 100 локацій в 30 країнах, вона забезпечує 24000 робочих місць і є одним зі світових лідерів у своїй галузі.
Маючи чимало пропрієтарних бортових пристроїв і систем для управління транспортом, компанія Knorr-Bremse працює над їх сполученням, щоб створити передову технологію автономного водіння для вантажівок. І першою складовою цієї технології стала система Automated Yard Maneuvering. Вона дозволяє вантажівці маневрувати без втручання водія в межах закритої території вантажно-розвантажувального майданчика і спрямовувати вантажівку на завантажувальний майданчик або на парковку. Оператор майданчика, вантажник та водій можуть онлайн або за допомогою мобільного застосунку спостерігати за процесом та контролювати його.
Яке рішення?
Метою проєкту було створити компоненти Autonomous Yard Maneuvering, які б уможливили автономне водіння вантажівок, і продемонструвати, як саме в такому разі вантажівка управлятиметься оператором майданчика, вантажником і водієм, які подаватимуть команди для завантаження та розвантаження зі своїх комп’ютерів або мобільних пристроїв.
Рішення команди Sigma Software включало в себе сервер майданчика, веб-інтерфейс для оператора майданчика та мобільні застосунки для водія і вантажника.
Робота команди Sigma Software передбачала, зокрема:
- Спільне формулювання вимог до програмного забезпечення і протоколів інтеграції окремих компонентів;
- Концепцію користувацького інтерфейсу та UI-дизайн;
- Розробку та тестування програмного забезпечення;
- Підготовку наскрізних тестових сценаріїв і спільне тестування, як у симуляції, так і з реальною вантажівкою.
Робота з інноваційними бортовими системами та пристроями Knorr-Bremse та спільна розробка командами обох компаній протоколів інтеграції програмного забезпечення виявилися доволі цікавими. Оскільки мінімальний набір функцій мав бути готовий у дуже стислі терміни, для обох команд вкрай важливим був пошук якомога ефективніших способів співпраці.
Які кінцеві результати?
Команда Sigma Software у встановлені терміни розробила компоненти технологічного рішення і взяла участь в наскрізному тестуванні розробленої системи на реальній вантажівці.
Робота над цим проєктом розпочалася в травні 2016 року і тривала впродовж літа. На виставці IAA 2016 Commercial Vehicles в Ганновері Knorr-Bremse успішно продемонструвала повністю автономну вантажівку та систему Autonomous Yard Maneuvering.
Які технології були використані?
- Сервер: F#, Reactive Extensions, F# Agents, TCP, WebSockets, Asp.Net;
- Клієнти: React, React-dom, React-native, redux, immutable.js, moment.js
«Ось уже майже 10 років ми працюємо з клієнтами в галузі машинобудівництва. Серед наших клієнтів є бренди зі світовим іменем, а успіх десятків створених нами рішень, якими щодня послуговуються тисячі людей, є явним доказом професіоналізму нашої команди та високої якості послуг, які ми надаємо. Тому-то компанії продовжують обирати нас для виконання щоразу нових завдань», – стверджує Валерій Красовський, гендиректор Sigma Software.
Проєкт «Підвищення конкурентоспроможності креативних індустрій та машинобудування завдяки рішенням українських ІТ-компаній» реалізується платформою TechUkraine у партнерстві з АППАУ — Асоціацією підприємств промислової автоматизації України, Міжнародною асоціацією Culture and Creativity та за фінансової підтримки уряду Німеччини через GIZ.
Читайте також:
Як компанія DroneUA допомагає українським фермерам збільшити врожаї.
Як компанія Radmirtech розробляє високотехнологічні рішення, що сприяють охороні здоров’я.
Як компанія Everscan допомагає промисловості й археологам створювати високоточні цифрові моделі об’єктів.