Toyota нещодавно завершила свою першу випробувальну версію нового робота-помічника. Японський автогігант побудував HSR, щоби допомогти людям з обмеженими можливостями виконувати повсякденні завдання вдома: відчиняти двері, діставати пляшку води.
Робот HSR, з його суглобовим корпусом та функцією відеодзвінків, в основному використовується в лікарнях Японії, допомагаючи людям похилого віку. Випробування робота-помічника показали, як люди дистанційно керували HSR через планшет із сенсорним екраном. За допомогою цього, вони відкривали штори, замовляли їжу та воду членам своєї сім’ї.
Робот вдома
Цього разу робот був доставлений додому до ветерана армії США. Це перший випадок, коли робот використовується в приватних цілях. Тож, приймали металевого помічника дуже щиро.
Ромуло «Ромі» Камарго — після поранення в Афганістані став паралізованим нижче шиї. Компанія Toyota зазначила, що передача робота має на меті допомогу Камарго відновити певну незалежність та покращити якість його життя.
«У Toyota ми маємо намір відкрити нові можливості, просуваючи мобільність для всіх, — заявив Даг Мур, старший менеджер. — Процес включає розроблення технологічних рішень для допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями. Ми розглядаємо наші дослідження з Роміта HSR для розвитку компанії».
Відео компанії Toyota демонструє процес побудови й тестування можливостей HSR. Використовуючи символи, схожі на QR-код, датчики робота ідентифікують повсякденні предмети. Після цього робота-помічника доставляють додому Камарго, де він тримає стилус у роті, щоби натискати команди на сенсорному екрані та направляти робота.
Історія створення
Виникнення HSR бере свій початок у 2007 році. Тоді Toyota запустила свою програму Robot Partner, спрямовану на розроблення роботів, які могли б інтегруватися в повсякденне життя. Відтоді, світ бачив, як технічних помічників використовують для особистого транспорту або гри на скрипці. У 2011 році Toyota представила серію роботизованих брекетів та екзоскелетів, призначених для поліпшення реабілітації постраждалих або хворих пацієнтів.
У 2015 році найбільший у світі виробник автомобілів оголосив про створення Дослідницького інституту Toyota для розроблення технологій штучного інтелекту у двох основних сферах: автономні машини та роботи-помічники для дому. Компанія заявила, що планує вкласти в інститут 1 мільярд доларів упродовж наступних п’яти років.
Читайте також:
Стаканчик, що змінює вагу, змінює і сприйняття смаку
Пластик, що розкладається під впливом Сонця