Привіт, земляни! Нарешті добігає кінця період ретроградного меркурію, а це означає, що тепер життя точно стане веселіше. А якщо ще й прочитати статтю від Nebo ideas agency у щомісячній рубриці «Nebo на культурній орбіті» та озброїтися усіма світовими трендами, то все точно піде як по маслу.
Послухати подкаст «Nebo на культурній орбіті» можна на:
Секс, що рятує світ
Почнемо зі спекотного!
Бідолазі Бетмену більше не світить оральний секс. Принаймні з Жінкою-кішкою та у мультсеріалі для дорослих «Харлі Квін». У DC заявили, що це не те, чим має займатися супергерой на екрані й попросили вирізати інтимну сцену з серіалу. А от фани обурилися і підтримали супергеройський кунілінгус. Тепер у мережі навіть гуляє хештег #BatmanEatsPussy, під яким люди постять меми та захищають право героїв займатися сексом.
А от тайці виявилися прогресивнішими за DC щодо сексу. Жителі провінції Чаченгсау зліпили величезний глиняний пеніс та встановили його на дорозі, щоб викликати дощ. Через декілька днів у провінції й справді почалася злива. Магічний пеніс зробив свою справу на відмінно…
Поки тайці борються з засухою, японці намагаються приборкати алкоголізм. Тепер не тільки очі можуть видати кількість випитого вами алкоголю. Вчені з Японії вигадали навушники-алкотестери, що працюють на основі виділення пару з вух. Що більше вина ви випили за вечерею, то яскравіше палатиме світло навушників.
Смерть стає науковою буденністю
Скоро питання «Як ти хочеш бути похованим?» стане окремим рядком в Тіндері, бо зараз існує безліч креативних, а найголовніше — екологічних варіантів. От, наприклад, в Америці Орегон став вже третім штатом, який дозволив компостування тіл людей після смерті. За словами дослідників, зараз це один з найекологічніших методів поховання. Це, звісно, не так романтично, як, скажімо, розвіювання праху над Говерлою, проте безпечно для природи.
Продовжуючи тему наукових відкриттів, варто згадати щойно розроблений вченими тест на визначення тривалості життя. Показник має назву DOSI й за допомогою аналізу крові розраховує приблизну тривалість життя, враховуючи вік, стан здоров’я та образ життя людини. Тепер можна дізнатися, коли точно варто задумуватися над методом поховання.
Води, що омивають Антарктиду, нарешті отримали свій океанський титул. Відтепер на всіх картах National Geographic океанів буде 5. Перші згадки Південного океану (саме таку назву він отримав) на мапах датовано ще кінцем XVIII століття. Багато років вчені дискутували про те, чи треба визнавати територію окремим океаном, і от нещодавно науковці з National Geographic поставили у цьому питанні крапку.
До речі, маємо гарні новини з Вашингтону. Там дослідники навчилися оживляти фотографії природи та робити з них відео. За допомогою алгоритмів нейромережі усі охочі тепер зможуть вічно спостерігати за тим, як тече вода у далекому Південному океані або в бурхливому водоспаді.
А вчені з Нової Гвінеї тим часом відкрили новий вид жаб — Litoria mira. Якщо відкинути наукові терміни, то просто — шоколадна жаба. Вони мають специфічне забарвлення кольору какао та дуже нагадують магічних жабенят з фільму «Гаррі Поттер».
Розвиток глобальної інтернет-монетизації
«А чому б не продати інтернет?!», — подумав засновник WWW Тім Бернерс Лі й виставив на аукціон вихідний код інтернету у вигляді NFT-токена. Продаватимуть файли, що містять близько 10 000 рядків коду, а також документи та інструкцію з використання технології для користувачів. Фактично, це буде перший раз, коли Бернерс Лі отримає прибуток зі свого творіння. Ну що ж, краще пізно, ніж ніколи.
Щоб підсумувати доробки інформаційної революції, дизайнер зі Словаччини створив мапу інтернету. Вона чимось нагадує фентезі-світ «Гри Престолів». Кожен регіон — це певна група вебсайтів: месенджери, соціальні мережі та відомі браузери, є навіть даркнет на сході мапи. Загалом, всесвітня інтернет-павутина все ще виглядає заплутано, але тепер у формі материка.
Від трендів, пов’язаних з витоками інтернету, переходимо до найсвіжіших новин сфери.
В Японії фототехнології в смартфонах стали настільки крутими, що люди поступово перестають купувати камери. Через це компанія Nikon оголосила про припинення продажу своїх фотоапаратів на території країни.
А Сальвадор відтепер не лише країна пляжів, а ще й біткоїнів. Місцевий конгрес легалізував біткоїн як платіжний засіб. Президент Сальвадору упевнений, що це підсилить економіку країни та забезпечить людей робочими місцями. У сучасному світі — це як легалізація канабісу, тільки в сотню разів краще.
До речі, українці теж не відстають. Наша країна увійшла в 10-ку країн світу за числом інвестицій у біткоїни. Якщо ви досі ховаєте відкладені гроші під матрац, то знайте, — ви не в тренді. Набагато вигідніше зберігати свої активи у криптовалютах. Лише за 2020 рік українські інвестори заробили на біткоїнах 400 мільйонів $.
Потенціал України в криптоінвестиціях дуже потужний, особливо якщо врахувати досвід британських колег, які використовують коров’ячий гній як основу пального для майнінгу Ethereum. Механізм простий: гній перетворюється на метан, а на метані працюють електродвигуни. Побачимо, до чого призведуть ці тенденції, можливо невдовзі українські села перетворяться на потужні криптоферми.
Після цих трендів постає логічне питання: а де ж взяти гроші на інвестиції? Один з варіантів підкинув засновник Reddit. Підприємець запускає новий додаток Wagr. Загалом, це всім знайомі ставки на спорт, але прокачані. У додатку можна кинути виклик своїм друзям чи колегам і закластися з ними, яка ставка стане переможною. Тепер ти не просто граєш в азартні ігри, а ще й соціалізуєшся з друзями — корисно.
Друковані видання знову стають актуальними
Зазвичай на медіаринку буває так: друковане видання втрачає актуальність і переходить в online-формат. Та сучасний світ диктує протилежні тенденції. За останній місяць було оголошено про запуск одразу 3-х друкованих журналів в Україні.
Українська фотографка Julie Poly випустила артзін «Грішниця», який фокусується на темі еротики та її зображенні в сучасному світі. Це видання об’єднує в собі сучасні роботи митців і розважальний контент з естетикою друкованих еротичних видань 90-х: https://www.instagram.com/p/CPitrWCht5l/?utm_source=ig_web_copy_link
Тим часом одесити випустили часопис про українське графіті — «Легасі». Видання розповідає про те, що являє собою графіті-сцена України періоду 2020 початку 2021 року.
Ну і звісно, неможливо було не згадати про вихід друком часопису «Telegraf. Український дизайн». У ньому автори розповідатимуть про виклики сучасного дизайну та діяльність нашої дизайн-спільноти. Героями видання стали 25 українських ілюстраторів та креативників з усього світу.
Nebo і небо
Якщо ви завжди хотіли влаштувати тест-драйв надшвидкісного таксі з однойменного фільму з Люком Бессоном, то маємо для вас гарну новину. З розвитком технологій таксі стають ближче до неба і вторгаються у повітряний простір. Наприклад, компанія Joby Aviation тестує електричне повітряне таксі, яке вміщує 1 пілота та 4 пасажирів. До 2024 року вони планують здійснити польоти над кількома великими містами.
На цій повітряній ноті закінчуються тренди, але не їх обговорення! Слухайте подкаст «Nebo на культурній орбіті» та stay tuned, адже нова стаття прибуде вже зовсім скоро.
Читайте також: про статую кальмара, вулкан Фаградальсфьядль та обнюхування взуття — у минулій добірці трендів у рубриці «Nebo на культурній орбіті».
І заходьте в гості на сайт Nebo ideas agency