В Києві пройшов фінал молодіжного конкурсу новаторських ідей у сфері розробок з екології, енергоефективності та покращення життя суспільства «Могилянський Відкритий Хакатон». Всього у челенджі взяли участь понад 35 учасників, а в заключній частини шість українських вишів зі Львова, Києва та Вінниці презентували свої інноваційні розробки. Три проєкти визнані переможцями.
За словами Вячеслава Коханова, CEO енергомпанії «Мегатрейдінг», співініціатора та співорганізатора Хакатону, при оцінці молодіжних проєктів був застосований практичний бізнес-підхід. «За основу взяті такі критерії: як креативність ідеї, економічна доцільність та життєздатність проєкту, глибина дослідження проблематики, потенціал реалізації ідеї та можливість для масштабування у реальному житті», — підкреслює Вячеслав.
Про переможців
Третє місце дісталося ігровому додатку Treestyle, який покликаний поширювати культуру еко-свідомості та набуття корисних еко-звичок в ігровій формі. Його автори — Діана Лялюк, Руслана Єрмоличева, Марина Новицька та Марина Яцук порівняли дані опитування щодо екологічної свідомості U-Report в 2019 році та статистику екологічного стану України за 2020-го року. Дівчатка дойшли до висновку, що в нашій країні існує проблема безвідповідального ставлення до навколишнього середовища. Їх варіант вирішення проблеми — саме такий додаток. Ще одна цікава функція «Treestyle» — користувач може на карті відстежувати еко-дружні заходи.
Друге місце виборов проєкт комплексного аналізу трафіку об’єктів комерційної нерухомості (CPTAT). Автори — Данилов Михайло, Титов Сергій, Заровська Анна, Годлевський В’ячеслав та Ткаченко Світлана. Данило вже три роки як має власний бізнес та відчув як важко знайти комерційне приміщення, тож їх проєкт покликаний допомогти підприємцям, бізнесменам, а також власникам комерційної нерухомості кількісно оцінити трафік певного об’єкта.
Перше місце здобула платформа комерціалізації̈ інновацій BRAMA — онлайн-сервіс для взаємодії та співпраці представників творчих і креативних професій між собою та потенційними замовниками. Автор проєкту – Христина Кука є економістом за освітою і музикантом за покликанням. Саме її невдалі спроби знайти роботу у креативній сфері народили ідею про сервіс. До речі за схожим принципом вже працюють в Америці, проте для України це інноваційний продукт.
Що отримали переможці
Окрім заохочувальних грошових винагород та подарункових наборів від спонсорів, лідерам змагань було надано грант на навчання в НаУКМА, сертифікати на командну роботу в коворкінгах Hub 4.0 та бізнес-консалтинг від Гудман Ефект Консалтинг. Одна з команд у повному складі отримала пропозицію на працевлаштування в Octava Capital.
«Додатково учасники Хакатону можуть стати амбасадорами МВХ у “Могилянській Школі Майбутніх Лідерів”, що буде проведено у липні», — зазначив Андрій Китаєв, співавтор Хакатону та керівник Центру енергоменеджменту в Києво-Могилянській академії. Він анонсував нові конкурсні та менторські проєкти для молоді, що відбудуться вже восени.
Нагадаємо, конкурс «Могилянський Відкритий Хакатон» організований Національним Університетом Києво-Могилянська Академія, енергокомпанією «Мегатрейдінг», за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України та Київської Міської Державної адміністрації. Ініціативу підтримали українські медіа — найбільший український незалежний діловий новинний інтернет-портал Liga.net, найбільше україномовне онлайн-видання для молоді Studway.com.ua, нафтогазовий та енергетичний портал expro.com.ua, інформаційно-аналітичний портал hvylya.net, найважливіші новини нової енергетики elektrovesti.net, українське галузеве медіа kosatka.media, а також бізнес-партнери – постачальник електроенергії для підприємств «Мегатрейдінг», глобальна мультисервісна платформа Dylyver (London,UK), Асоціація експертів сталого розвитку (ASDE), консалтингове агентство Гудман Ефект Консалтинг, комунікаційна агенція Trembita PR, агентство комплексного інтернет-маркетингу Webbranding, група компаній Octava Capital та Favor Park Hotel, BAUMIT Ukraine, компанія Green Cert GmbH (Austia), компанія ELMOB та Alumni NaUKMA.
А ми нагадуємо: нещодавно було оголошено тринадцять нових конкурсів програми ЄС «Креативна Європа». Більше деталей — за цим посиланням.