У Міжнародний день музеїв українська ІТ-компанія MacPaw анонсує роботу над новим музеєм Apple, відкриття якого відбудеться незабаром.
Інтерактивний музей знайомитиме відвідувачів з історією компанії Apple та демонструвати еволюцію технологій. Офіційне відкриття для широкого загалу відбудеться згодом у Києві.
У 2017 році MacPaw анонсувала відкриття музею вінтажних Mac-комп’ютерів у своєму офісі. На той час колекція налічувала близько 70 експонатів, які компанія купила на аукціоні в легендарного сервісного центру Tekserve в Нью-Йорку. Згодом компанія MacPaw придбала унікальну збірку техніки Apple у приватного польського колекціонера, значно збільшивши колекцію. Зараз колекція налічує 323 експонати, частина з яких буде представлена у новому просторі компанії — MacPaw Space. Над концепцією музею працювала студія Photinus, яка відома своїми проєктами для Національного художнього музею України, ООН, та Ukrаine WOW.
«Компанія Apple надихнула мільйони людей своїм унікальним і прогресивним підходом до дизайну продуктів. Деякі з них є справжніми витворами мистецтва. Ми щасливі, що маємо змогу представити ці культові експонати для всіх прихильників Apple і не тільки, — коментує Олександр Косован, CEO і засновник MacPaw. — Коли ми придбали нашу першу колекцію Mac-комп’ютерів, то не могли зробити її загальнодоступною, тоді як кількість запитів на екскурсію постійно зростала. Тому це чудова новина, що скоро музей буде відкритий для всіх».
MacPaw Space — це новий проєкт MacPaw, що знаходиться на завершальній стадії робіт. Простір має на меті стати платформою, де люди зможуть ділитися ідеями та знаходити підтримку однодумців, щоб втілити їх у життя.
Музей Apple — не єдиний проєкт MacPaw Space, на локації також проходитимуть зустрічі, лекції, майстер-класи та воркшопи. У Space планують 100% безготівковий розрахунок із системою безконтактних платежів та можливістю придбати квитки на сайті. Гості музею зможуть відвідати екскурсію не тільки у приміщенні MacPaw Space, а й онлайн.
«Для нас важливо зробити інноваційний простір для тих, хто прагне творити та ділитися натхненням та ідеями з іншими. Карантин вніс свої корективи, тому ми вирішили створити також digital-версію музею. Це не менш складна задача, адже хочемо не просто відтворити “фізичний” маршрут, а запропонувати саме онлайн-рішення», — розповідає Надя Колесникова, Project Manager MacPaw Space.
Особливі екземпляри колекції:
- Macintosh 128k з підписом Стіва Возняка
- Macintosh Portable, перший «портативний» комп’ютер Apple вагою понад 7 кг. Цей Mac підписаний усією командою, яка над ним працювала.
- Twentieth Anniversary Macintosh, який на момент анонсу коштував $7499. Співробітники в смокінгах доставляли ТАМ клієнтам у лімузині та допомагали з його установкою.
- iBook Clamshell — перший комп’ютер з мережевою картою AirPort, який вперше забезпечив масовий бездротовий доступ до Інтернету.
Читайте також історію ребрендингу музею КПІ вiд Y agency.