Ергономічні клавіатури, призначені для того, щоб по кнопках барабанити було якомога зручніше (і жодним чином не травматично) бувають різного розміру та різної форми. Втім, доведеться визнати, що доволі функціональна клавіатура-граната під назвою Pineapple, створена умільцем dapperrogue з Reddit, являє собою такий дизайн, яким навряд чи Microsoft або Logitech скористаються у позірному майбутньому.
Як з’ясував журнал Hackaday, цей користувач Reddit якось майстрував сегментовану клавіатуру Dactyl Manuform, коли раптом його осяяло. Він раптом усвідомив, що кнопки клавіатури взагалі-то не обов’язково розташовувати у вигляді двовимірної сітки. Так і розпочалися його експерименти з нетиповим дизайном, який більше орієнтується на форму, ніж на функцію.
Чому Pineapple? Тому що граната Mk 2, яку збройні сили США використовували під час Другої світової війни та в інших збройних конфліктах, має прізвисько «ананас» через свою горбисту зовнішню оболонку, яка надає їй схожості саме з цим тропічним фруктом.
Розкладка 24+1
Така клавіатура-граната технічно є цілком функціональною, але сумнівно, щоб хтось узявся друкувати на ній новий роман, що підкорить світ. На її корпусі по колу розташовані шість стовпчиків по чотири кнопки. Є на цій клавіатурі й секретна двадцять п’ята кнопка. Але щоб натиснути на неї, користувач мусить, як ви вже певно здогадалися, висмикнути кільце. Тоді знімається блокування зі «спускового важеля», і ним натискається ще одна, схована під ним, кнопка.
Корпус клавіатури Pineapple надрукований на 3D-принтері, а всі необхідні файли з описом, як і собі зібрати таку, були викладені на GitHub. Проте знадобиться для цього не лише начиння для клавіатур та 3D-принтер, оскільки всередину цієї гранати також запхано контролер Arduino Pro Micro з прошивкою для клавіатур QMK.
Оскільки кнопок на Pineapple лише 25, тобто на одну менше, ніж літер в латинській абетці, кожну із них автор натомість запрограмував друкувати якийсь звуковий ефект вибуху. Всілякі «бабах!» і тому подібне. Втім, її легко можна перепрограмувати для гри у шутери від першої особи. Або, скажімо, за її допомогою швидко та ефектно обірвати нескінченну Zoom-конференцію.
Автомобілі теж іноді набувають форми зброї…