Львівські фахівці працюють на створенням нового виду туризму — інтерактивний туризм. Команда Chameleon Age відтворює 3D-моделі втрачених пам’яток Львова. Зокрема, вже показали вигляд Високого замку у XVI ст. У розробці — моделі Низького замку, синагоги «Золота Роза», Краківської та Галицької міських брам, попередньої ренесансної Ратуші.
Всі відтворені моделі втрачених пам’яток Львова будуть доступні у мобільному додатку. Їх можна буде оглянути з будь-якого місця за допомогою камери телефону. Крім того, на місці втраченої пам’ятки з інформаційного стенду можна буде відсканувати QR-код і, навівши камеру мобільного на руїну, побачити втрачену пам’ятку у реальному розмірі. Також у додатку буде доступний багатомовний аудіогід і можна буде зробити селфі на фоні неіснуючої споруди.
Засновник стартапу Chameleon Age Ігор Ковалишин розповів ZAXID.NET, що перші напрацювання будуть доступні уже влітку — це втрачені споруди Високого замку, Низького замку (на його місці зараз розташований художній вернісаж), а також синагоги «Золота Роза»
«Я вчився на історичному факультеті, і в мене виникла ідея поєднати сучасні технології і старовину, відновити зруйновані пам’ятки архітектури і показати їх за допомогою технології доповненої реальності. Нам принципова історична достовірність. Ми працюємо з фаховими істориками, на основі наукових праць розробляємо 3D-моделі», — розповів Ігор Ковалишин.
Розробники консультувалися з вченими, істориками, архітекторами, надихалися макетами Ігоря Качора. Вигляд в’їзних Краківської і Галицької брам фахівці отримали з панорами Вітвіцького, яка зараз у Вроцлаві.
До прикладу, Високий замок відтворили у період XVI століття. У первісному варіанті він виглядав зовсім інакше. Крім самої моделі, програмісти планують відтворити легенду захоплення замку військами Максима Кривоноса, додати анімацію.
Зараз стартапери тестують перші напрацювання, до літа вони будуть доступні разом з інфостендами. Команда співпрацює з міською радою, ТІЦом і центром розвитку туризму.
«Наш стартап має соціальну складову — плануємо співпрацювати з благодійними фондами і виділяти гроші для відновлення ще не повністю зруйнованих пам’яток. Наприклад, у додатку буде кнопочка Donate, за допомогою якої користувач зможе пожертвувати кошти або купити цеглинку на реставрацію», — пояснив ZAXID.NET Ігор Ковалишин.
У планах ентузіастів — працювати над зруйнованими пам’ятками України і світу. Мета команди Chameleon Age — вдихнути в пам’ятки нове життя і розвинути нову сферу інтерактивного туризму.
А ми нагадуємо, що Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну.