Окрім віртуальної випускної церемонії у 2020 році або взагалі скасування всіх урочистостей є й інші варіанти…
Автокінотеатр та шоу дронів
Уявіть, що диплом вам видає дрон. Саме така унікальна церемонія і чекає наступного місяця на випускників Американського університету в Об’єднаних Арабських Еміратах. Для проведення випускної церемонії у 2020 році організатори вирішили скористатися концепцією автокінотеатру.
Всі випускники, не виходячи з машин, розмістяться на паркувальному майданчику кампусу на заздалегідь визначених місцях, зберігаючи відстань у два метри між автомобілями. Церемонія транслюватиметься по радіо, і коли ім’я студента буде назване, до його машини підлетить дрон та передасть диплом.
Після церемонії для випускників «класу надії» 2020 року заплановане вражаюче світлове шоу з 120 дронами.
А Канадський університет у Дубаї першу частину своєї випускної церемонії нещодавно вже провів. Він став першим університетом, який транслював зображення своїх випускників 2020 року на Бурдж Халіфа, найвищу будівлю світу.
Втім різні економ-варіанти цієї ідеї останнім часом також можна було побачити. Наприклад, одна зі шкіл штату Мічиган розвісила вулицями свого міста банери з фото випускників.
Підйомник на гірськолижну трасу
Після того, як численні випускні церемонії довелося скасувати через пандемію, школа Kenneth, що в штаті Нью-Гемпшир, вирішила організувати вручення дипломів випускникам у незвичайний спосіб. Всі 174 випускники разом із сім’ями розсілися на лавах підйомника на гірськолижний курорт Cranmore. Там, на вершині гори, їм і видали дипломи, дотримуючись соціального дистанціювання. Після чого, зробивши пам’ятні фото, випускники 2020 року так само невеликими окремими групками проїхалися вниз.
Автобусна церемонія з доставкою додому
В штаті Нью-Джерсі адміністрація школи Bridgewater-Raritan вирішила у 2020 році доставити додому випускні церемонії в мініатюрі всім 700 цьогорічним випускникам. Ця ідея розпочалася як жарт, коли вони побачили, що інший директор школи щось таке планує для своїх 70 випускників. Але потім серйозно заходилися її реалізувати.
Організатори все запланували: за тиждень до церемонії вони розвезли випускникам мантії, шапочки та китиці, щоб ті могли, якщо бажають, ретельно їх почистити. А водії ознайомилися з маршрутом.
Після цього, у визначений час, автобуси почали під’їжджати до кожного дому, де живуть випускники 2020 року, і проводити п’ятихвилинну церемонію, в ході якої ті мали можливість сфотографуватися в мантії та шапочці на фоні шкільного банера, підписаного усіма учнями, та отримати «випускний набір» з усіма своїми почесними нагородами та пам’ятними подарунками, як-от кружка та маска з логотипом школи тощо.
Більше того, кожен такий автобус супроводжувався щонайменше однією пожежною та поліцейською машинами, які здіймали чимало шуму, під’їжджаючи до дому чергового випускника 2020. А коли на одній вулиці таких жило з десяток, на це видовище виходили подивитися всі сусіди.
Роботи-аватари та телеприсутність
Ну й, звісно, не можна оминути увагою випускну церемонію, яка відбулася у токійському діловому університеті Business Breakthrough University, організатори якої провели її у віртуальному форматі за допомогою дистанційно керованих роботів. Роботи «Newme», розроблені ANA Holdings, були вдягнені у мантії та шапочки, а замість обличчя в них були встановлені планшети, що транслювали зображення випускників 2020 року, які, залишаючись вдома, управляли роботами зі своїх комп’ютерів.
Один за одним роботи-аватари під’їжджали до подіуму, щоб отримати свої дипломи, які ректор університету ставив на спеціально почеплені на роботів полиці.
Аналогічний «кібер-випуск» провели також для студентів у Манілі (Філіппіни).
До речі, сайт Resume.io свого часу проаналізував, які міста Європи є найперспективнішими для вчорашніх випускників.