В 1950-ті роки дві ікони стилю по різні боки Атлантики увійшли у світовий культурний простір і продовжують впливати на нього й у наші дні. Єлизавета Александра Мері Віндзор більш відома як королева Єлизавета ІІ. А Барбара Міллісент Робертс більш відома всім як лялька Барбі. І королева Єлизавета ІІ і Барбі впродовж минулих шістдесяти років обирали власний стиль, часто йдучи проти течії у світі моди. І обох їх вважають за символи фемінізму (або піддають сумніву їх символічність).
Акторка Олівія Колман так озвалася про королеву Єлизавету ІІ: «Принц Філіп мусить іти на крок позаду неї. Під час Другої світової війни вона лагодила автомобілі. І вона наполягла на тому, щоб сісти за кермо та підвезти короля країни, де жінкам заборонено водити машину».
А Рут Хендлер, авторка ляльки Барбі, так озвалася про своє творіння: «Моя вся філософія Барбі спирається на те, що за допомогою цієї ляльки маленька дівчинка може стати ким завгодно. Барбі завжди була втіленням того факту, що у жінки є вибір».
За десятиліття існування Барбі ми могли бачити цих ляльок в стилі Даяни Росс, Шер, Диво-жінки і навіть Елтона Джона. Але декого в цьому ряду досі не вистачало – однієї з найбільш впізнаваних та стильних жінок світу. Тому сайт TheToyZone, присвячений іграшкам, і вирішив запропонувати Барбі роль королеви Великобританії. Так з’явилася Ліззі – королева Єлизавета ІІ в стилі Барбі. Звісно, її зовнішність була дещо змінена, для більшої портретної схожості з Її Величністю.
Ось сім найбільш відомих образів, які асоціюються у свідомості людей з королевою Великобританії.
1945: Друга світова війна
Під час Другої світової війни тоді ще принцеса Єлизавета переконала свого батька, короля Георга, дозволити їй приєднатися до Допоміжної Територіальної Служби. Вона водила вантажівку і лагодила машини. Наразі в британській королівській родині вона все ще лишається єдиною жінкою, яка служила в армії.
1953: День коронації
Сукня, у якій коронували Єлизавету ІІ, була прикрашена емблемами всіх домініонів Великобританії. Серед іншого там була й емблема Уельсу – цибуля-порей, яка зі звичайної городини пройшла справжнє перетворення Попелюшки.
1967: Візит на Мальту
До 1974 року королева Єлизавета була головою держави і на Мальті. Коли вона відвідувала цю колишню колонію в 1967 році, на лацкані у неї була брошка, вирізана з найбільшого природного діаманта світу.
1987: Орден Будяка
В 1987 році Її Величності довелося поступитися Маргарет Тетчер роллю ікони стилю. Проте традиційна зелена мантія лицарського Ордена Будяка під час візиту Єлизавети ІІ до Единбургу запам’яталася багатьом.
1988: Королівське Віндзорське кінне шоу
Ці щорічні змагання проводяться з 1943 року, а жокейський костюм королеви – то не просто данина традиції. В перший рік цього шоу ще зовсім юна Єлизавета перемогла в перегонах кінних екіпажів, запряжених поні.
1999: Королівське вар’єте
1990-ті видалися непростим десятиліттям і для королеви, і для моди. Втім, перед відвідувачами балу з нагоди Королівського вар’єте Королева Єлизавета ІІ постала в яскравій сукні цілком в стилі Барбі навіть в реальному житті.
2016: 90-річчя
21 квітня 2016 року вся Великобританія відзначала 90-річчя королеви, яка приймала вітання в ось такому зеленому пальто.
Єлизавета ІІ і Барбі – дві королеви
Барбі царює в поп-культурі ось уже 61 рік. Вона й досі найбільше відома своїм гламурним стилем життя та малоймовірними пропорціями тіла.
Королева Єлизавета ІІ править вже 67 років. Вона носить сукні кольору зеленого екрану і тролить Брекзіт капелюшком, який імітує прапор Європи.