В інтерактивному кібертрилері Day Zero, який агенція Giant Spoon створила для MongoDB, розробника системи керування базами даних, головна героїня Малена є співзасновницею компанії та розробницею відеогри. Вона мусить виконати ряд завдань, щоб врятувати іншу співзасновницю – дизайнерку Джі, яку викрадають за якусь годину до запуску створеної ними гри Operand.
Ряд підказок веде Малену до складу/бункера, де вона мусить задіяти всі свої здібності програмістки, щоб в дуже голлівудському стилі на ходу модифікувати гру і не дозволити зловмисникам саботувати її запуск.
А ще їй доводиться носити стрьомну маску кролика.
Отримати уявлення про трилер MongoDB можна з цього короткого трейлера.
В ключові моменти сюжет, який обігрує концепцію хакерських атак у день запуску нового ПЗ, пропонує глядачам зробити вибір. Варто чи ні привітатися з Гійомом, третім співзасновником, випханим з компанії? Який ліфт обрати – червоний чи зелений? Згодом Малені доводиться обирати певні технічні налаштування, від яких залежить швидкість, захист та масштаб ПЗ. Тобто всі ті питання, які є актуальними для розробників
Переглянути кібертрилер повністю можна тут.
Day Zero можна назвати своєрідною демонстрацією продукту MongoDB, тільки в стилі книг Вільяма Гібсона. Режисер Бенні Нікс зі студії Colossale огортає дійство атмосферними тінями та блиманням екранів і додає наприкінці подвійний (потрійний?) обман.
Що ж, засновники компаній, схоже, не завжди є порядними людьми і лояльними командними гравцями. Отакої.
Фільм-троянський кінь
«Ми мали зробити рекламну кампанію для аудиторії, яка ненавидить рекламу, – пояснив креативний директор Giant Spoon Ян Гроді. – Тому замість того, щоб закидувати людей посланнями, ми з’ясували, що їх цікавить, і зняли для них фільм у їх улюбленому жанрі – щось на кшталт «Пана Робота» чи «Чорне дзеркало: Бузогриз». А всередині цього троянського коня було чимало інформації про базу даних MongoDB Atlas».
Інтерактивні елементи покликані показати, що MongoDB Atlas передає контроль в руки розробників. (Глядачі вирішують хід подій в Day Zero, і хоча завершення у фільму одне, прийти до нього можна різними шляхами.)
Старший маркетолог MongoDB Ріші Дейв зазначає: «Зараз кожна організація залежить від ПЗ, яке живиться даними. Тобто розробка баз даних – один з найбільших ринків B2B. Але більшість розробників баз даних працюють з технологіями 50-річної давності, коли не було ще ані Інтернету, ані мобільних платформ, ані хмарних технологій. Ми розробили свою хмарну базу даних MongoDB Atlas, але про існування цього продукту мало хто знає. Інтерактивний трилер став для нас способом голосно заявити про себе».
То навіщо ж там цей Багз Банні?
Ян Гроді пояснює, що гра Operand, створена Маленою та Джі, мала стати наступною Fortnight. В грі було два ключових аватари – кролик та лис, герой та лиходій, і Малена опиняється цілком буквально на місці кролика. На цю динаміку вказує навіть назва гри. Термін «операнд», власне, означає «об’єкт дії». Фільм питає глядача: хто тут оператор, а хто лише об’єкт? Але з розвитком сюжету ці ролі набувають нового значення і змінюються на протилежні.